DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Będzie wspólny Marsz Niepodległości. Jest porozumienie narodowców z rządem

Będzie wspólny Marsz Niepodległości. Jest porozumienie narodowców z rządem
Marsz Niepodległości, fot. Simona Supino / FORUM

Organizatorzy Marszu Niepodległości poinformowali, że doszło do porozumienia ze stroną rządową w sprawie wspólnej manifestacji. Pomimo wielu perturbacji, prezydent Andrzej Duda wygłosi przemówienie i uroczyście otworzy tegoroczny, wspólnotowy Marsz.

 

„Jest porozumienie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości ze strona rządową w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości” – napisał na Twitterze jeden z organizatorów wydarzenia, Robert Bąkiewicz. „Spotykamy się o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego. O godz. 15.00 po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy wymarsz w stronę Stadionu Narodowego” – dodał. Narodowcy ani strona rządowa nie informują jak na razie o szczegółach porozumienia, ale wiadomo, że tegoroczny Marsz Niepodległości nie jest zagrożony i odbędzie się przy wsparciu prezydenta i rządu.

 

Z kolei Damian Kita, także reprezentujący Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podkreślił, że organizatorom udało się dojść do porozumienia i omówiono i ustalono sprawy organizacyjne. Kancelaria Prezydenta apelowała wcześniej do organizatorów, aby wszyscy uczestnicy manifestowali pod biało-czerwonymi sztandarami i nie przynosili ze sobą transparentów swoich organizacji, stowarzyszeń czy partii. „Wygrała Polska. Jest porozumienie rządu i Marszu Niepodległości” – podkreślił na Twitterze Tomasz Kalinowski z ONR.

 

Przypomnijmy, że jeszcze we czwartek nie wiadomo było jaką formułę przyjmie manifestacja w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała bowiem Marszu. Kończąca rządy w stolicy polityk PO dodała, że osobiście podpisała ów zakaz, który konsultować miała z nowo wybranym prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim (również PO).

 

Gronkiewicz-Waltz decyzję tłumaczyła na Twitterze pisząc, że Warszawa wiele wycierpiała przez agresywny nacjonalizm. Z kolei na konferencji prasowej wskazała również na rezolucję Parlamentu Europejskiego. W październikowym dokumencie wskazano na wzrost „neofaszystowskiej” przemocy w Europie. Eurokraci wezwali kraje UE do podjęcia kroków w sprawie.

 

Ostatecznie Sąd Okręgowy uchylił decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazaniu Marszu Niepodległości. – Miasto stołeczne Warszawa szanuje wyroki sądów, ale mamy jeszcze ścieżkę odwoławczą. Decyzję o szczegółach dalszego postępowania w tej sprawie podejmiemy po zapoznaniu się z uzasadnieniem sądu – powiedział Onetowi Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego Ratusza.

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2018-11-10 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Godny swojej nazwy to m.in.nie przeciwko komuś. Protesty się organizuje oddzielnie. Co do idei narodowych to tworzenie polski może ja czynić wielka ale terytorialnie chyba mała albo wogole. Kłania się przykład Brexitu oraz Ukrainy gdzie też rządzą narodowcy i mysla że po utracie części terytorium odbija sobie na Polsce. Podobnie może być w Niemczech itp.
8 miesięcy temu / V
 
Są rozbieżności między strona państwowa i strona niepodlegla. Taka prawda. Natomiast powinniśmy sobie życzyć żeby Marsz był jeden ale stawał się godny swojej nazwy tzn. jedna strona nie może zniszczyć drugiej choć proporcje mogą być różne.
8 miesięcy temu / Tak tak nie nie!
 
No i pięknie! Pawlaki i Kargule podeszli do płota, i porozumieli się, i pójdziemy wszyscy RAZEM w marszu w tak wspaniałą rocznicę. Mamy Ją jedną, naszą Polskę, nasz Kraj kochany. Godnie uczcimy odzyskanie niepodległości, wspólnie świętując. Mam radość w sercu, że zwyciężył rozsądek. Gaude Mater Polonia!
8 miesięcy temu / Barbara
 
Wielka duma z bycia Polakiem. Po 123 latach wrocila Polska, wrocil orzel bialy, bialo-czerwona flaga, polska administracja, choc nie na wszystkich ziemiach dawnej Polski.Radujmy sie i badzmy czujni. Pochylam czola przed tymi wszystkimi co nie zwatplili, nie zgasili wiary i doczekali swego, a takze przed tymi ktorzy wolnej Polski nie doczekali choc przelali za nia krew. Chwala mlodym chlopakom z Ruchu Narodowego, ze pomogli ozywic obchoody Swieta Niepodleglosci. To tacy jak oni, odwazni, zdeterminowani, pewni ze walcza o sluszna sprawe, Polske nam wszysktkim przywrocili. Jak sie nie ma takich idealow za mlodu, to sie jest lajdakiem na starosc. Zdrajcom na pohybel! Niech leja zolc na swa wlasna hanbe i potepienie pokolen, oni i ich brukselski "wodz".
8 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
Gdyby było wszystko ok to załatwiono by to w inny sposób. Dlatego nie chodzi o to żeby rezygnować że swoich ideałów. To takie wciśnięcie się do marszu siła być może z chęci jedynie świętowania. W ten sposób uniknie się posadzen o faszyzm także. Istnieje też takie pojęcie wrogiego przejęcia ale jeśli uda się tego uniknąć to też będzie sukces. Nie chodzi o to żeby się asymilowac z jakimiś lożami itd.
8 miesięcy temu / Jo
 
Przede wszystkim dziękczynienie Panu Bogu za dar odzyskania wolnej Polski po 123 latach niewoli! Święto przypada w niedzielę, dzień Pański. Życzę nam wszystkim wszystkiego najlepszego, Gaude Mater Polonia...Ciesz się Matko Polsko, bogata sławnym potomstwem!
8 miesięcy temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.