DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Będzie referendum w sprawie Lasów Państwowych?

Będzie referendum w sprawie Lasów Państwowych?
fot.Ayla87/sxc.hu
#WŁASNOŚĆ    #PIS    #REFERENDUM    #ZIEMIA    #LAS    #LASY PAŃSTWOWE    #ZBIÓRKA    #PODPISY

Ponad pół miliona Polaków poparło wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i polskiej ziemi. Tym samym osiągnięta została liczba głosów poparcia wymaganych do złożenia wniosku o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego. Zbiórka podpisów trwa nadal.

 

- Sprawdziliśmy i przeliczyliśmy już ponad 557 tys. podpisów – powiedział „Naszemu Dziennikowi" Jan Szyszko, poseł PiS. Akcja zbierania będzie jednak kontynuowana. Poseł podkreślił, że w akcję włączyło się wiele osób i „wiele wskazuje na to, że niedługo uzbieramy milion podpisów”.

 

Jak informuje „Nasz Dziennik” wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i polskiej ziemi ma zawierać dwa pytania dotyczące utrzymania dotychczasowego modelu funkcjonowania Lasów Państwowych oraz zobowiązania rządu do przeprowadzenia renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk


DATA: 2014-02-25 08:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w tym dziwnym kraju zwanym Ojczyzna jedyne co nie zostało rozkradzione to lasy-wartość społeczno-narodowa. Nasi lub też nie nasi włodarze dwoją się i troją jak dobrać się do ostatniego kąska po stoczniach, kopalniach, hutach i pozostałym rozkradzionym mieniem Narodu Polskiego. Mam nadzieję ,że się kiedyś udławicie a NARÓD was rozliczny.
ponad 5 lat temu / leśnik
 
Patrząc po komentarzach, długo musiałbym przywoływać historie poszczególnych gruntów, które pozwalają mi patrzeć z perspektywy. W "Chłopach" czytamy jak to pan nie pozwala chłopom lasu rąbać (pomyślcie dlaczego). A sprzed lat doniesienia: W Wielkopolsce na 1 drzewo legalnie wycięte 3 to nielegalne ścięcia i wywózki do... Niemiec (tak, a wy kupujcie w Ikei i BRW). Oczywiście z polskich lasów (państwowych). Naczelna zasada KKK w kwestiach ekonomicznych: upowszechnienie własności (na przeciwnym biegunie nie tylko koncentracja pozioma i pionowa typu Unilever, ale właśnie upaństwowienie czy spółki kontrolowane przez masowy akcjonariat typu OFE, np. PZU). Podtrzymuję, że musimy powrócić do stanu sprzed rabowania, tj. sprzed rozbiorów. Nabycie własności musi być zawsze uprawnione (poczytajcie historie wsi, np. skąd miały uposażenie benedyktynki jarosławskie, którym może pomagacie? dostały od polskiej arystokreacji darowizny w postaci kilku wsi, itd.).
ponad 6 lat temu / PK
 
Coś tu nie tak. Po co wogóle mamy głosować nad sprawą dot. wspólnej własności. Może trzeba zwrócić się do obecnego Rządu, żeby ratował naszą wspólną własność przed zniszczeniem.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
Jestem za tym aby lasy państwowe były państwowe, bp przynajmniej jeszcze wydaje się państwowe = nasze, polskie. I tak powinno zostać i nawet w konstytucji zapisać, że lasów tych prywatyzować nie wolno. Ale pieniądze, które FIRMA Lasy państwowe pozyskuje ze sprzedaży drewna nie powinny iść tylko na ogromne pensje Zarządzających (13 -18 tys.zł) i inwestycje takie, że szosy pobudowali wzdłuż i wszerz wnętrza lasów, ale niech trochę kasy oddadzą na drogi powiatowe, bo na wiosnę trudno do najbliższego miasta dojechać.
ponad 6 lat temu / ***
 
Do mao. Proste. Ale dla Właścicieli "rzeczy znalezionej na pustyni"(he he{!} puszczy) nie do końca oczywiste. Zgadzam się. To prawda. To bardziej lasy narodowe polskie. Dziś oglądałem piękny stary las z nasadzenia. Leśnicy zostawili przepiękne okazy i całe grupy drzew. Ktoś z nich musi kochać to co robi. Mogłem tam spacerować do woli.
ponad 6 lat temu / Leo
 
wszelkie grunty, w tym leśne i zb. wodne i budynki powinny powrócić do prawowitych właścicieli, zresztą jak wszystko co zrobowali Prusacy, moskale czy ich następcy, choćby i polscy etatyści, a w końcy komuniści. Budować można tylko na jednej moralności. A w Polsce ma to być moralność chrześcijańska. Czytajcie Konecznego dzieciom, na starych chyba już za późno, wszak większość ukończyła szkoły powszechne (a niestety nie parafialne, zresztą czy i Kościół naucza wczoraj i dziś jak w tych sprawach powinno być, jakie są nasze katechizmy?).
ponad 6 lat temu / PK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.