DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Będzie proces za skandaliczną „ustawkę” feministek w stołecznym kościele

Będzie proces za skandaliczną „ustawkę” feministek w stołecznym kościele
Screen: You Tube / SuperKlaudia33

Feministyczna prowokacja, do której doszło wiosną zeszłego roku w warszawskim kościele pod wezwaniem świętej Anny znajdzie swój finał na sali sądowej.


 

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia wpłynął akt oskarżenia przeciwko Annie Z., działaczce organizacji feministycznych i homoseksualnych. Prokuratura postawiła jej zarzut „złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego” (art. 195 par. 1 KK).


W kwietniu 2016 roku środowiska feministyczne w proteście przeciwko inicjatywie zmierzającej do wprowadzenia w Polsce pełnej prawnej ochrony życia poczętego posunęły się do skandalicznej prowokacji. Podczas Mszy świętej, w trakcie odczytywania listu biskupów, pośród głośnych komentarzy kilka kobiet demonstracyjnie opuściło świątynię. Całość zdarzenia została nagrana przez „przypadkowych wiernych” i rozpowszechniona w internecie. Do podobnych zdarzeń doszło również w innych miastach, jednak odbyły się one we względnym spokoju, natomiast warszawska prowokacja miała hałaśliwy i gwałtowny przebieg.


Użytkownicy sieci rozpoznali na nagraniu Annę Z., znaną z aktywności w organizacjach lewicowych. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył w tej sprawie poseł PiS Stanisław Pięta.


„Złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu kultu jest jasno określonym czynem zabronionym w związku z czym w tym zakresie może zostać zasądzona kara, nawet jeśli byłaby tylko symboliczna. Ale i taka symboliczna kara powinna być skuteczna jako odstraszenie na przyszłość. W mojej opinii to, co zrobiły te panie, do tego stopnia wypełnia znamiona czynu zabronionego, że nie powinno być wątpliwości, że powinny ponieść odpowiedzialność karną” – komentował wówczas zdarzenie mecenas Jerzy Kwaśniewski, w owym czasie prezes Instytutu Ordo Iuris.Źródło: dorzeczy.pl/niezalezna.pl

RoM

DATA: 2017-02-06 20:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Haludek: do Haludek wprawdzie objaśnił jak należy, lecz dodam od siebie, że Kościół od zawsze wypowiada się w sprawach społecznych, bo to nie tylko prawo, ale i obowiązek kapłana, gdyż chodzi o zapobieżenie grzechowi, zwłaszcza śmierci niewinnych dzieci. I nie można oddzielać odczytywania listu biskupów od reszty Mszy Św. - była to Msza Św. i nieważne, w którym momencie zwolenniczki bezkarnego zabijania dzieci zaczęły zakłócać akt religijny. Dobrze, że mamy takie prawo, które pozwala karać za takie bluźnierstwo i świętokradztwo!
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Ksiądz wykonywał swoje obowiązki ewangelizacyjne, gdy feminazistki bezczelnie mu przerwały, wykonując bezczelne mieszanie się w sprawy Kościoła. Nie istnieje coś takiego jak "świeckie prawo Polski", gdyż Polska nie jest krajem świeckim, bo w Konstytucji ustrój Polski nie jest określany jako "świecki". Tym samym feminazistki złośliwie i chamsko naruszały zasady wolności sprawowania kultu religijnego i powinny ponieść za to karę. One i wszyscy inni lewacy, od Razem aż do KOD. A Kościół ma prawo wypowiadać się publicznie w sprawach związanych z ewangelizacją i ma prawo wywierać nacisk na sprawy, które pozostają w obszarze jego kompetencji.
ponad 3 lata temu / do Haludek
 
Ksiądz nie wykonywał kultu kiedy mu przerwano, wykonywał bezczelne mieszanie się w politykę, życie prywatne obywateli i świeckie prawo Polski. Tym samym złośliwie naruszał zasady rozdziału państwa i kościoła i powinien ponieść za to karę. On i wszyscy inni księża od proboszcza aż do członków episkopatu którzy wypowiadają się publicznie w sprawach wykraczających poza sprawowanie kultu religijnego i próbują wywierać nacisk na sprawy, które pozostają poza obszarem ich kompetencji
ponad 3 lata temu / Haludek
 
Oj tam, nawet 10 lat doczesnej kary jest niczym w porównaniu z tym, co szydzących z Boga czeka po śmierci :-D
ponad 3 lata temu / do on
 
Dom bozy..nie mogę..teraz pójdą siedzieć na 10 lat ..bog ich ukarze ..za prawdę ..oj mówię wam..koniec wasz jest bliski
ponad 3 lata temu / on
 
Trzeba się za takie osoby szczególnie modlić, aby nie trafiły po śmierci tam, gdzie tylko płacz i zgrzytanie zębów... jeszcze Pan Bóg daje czas i szansę na nawrócenie.
ponad 3 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.