DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Będzie pozew przeciwko filmowi „Kler”? „To paszkwilancka produkcja”

Będzie pozew przeciwko filmowi „Kler”? „To paszkwilancka produkcja”
Poseł Anna Sobecka fot. Grazyna Myslinska/FORUM

Pozew o wycofanie filmu „Kler” z kin w Polsce chce złożyć poseł PiS, Anna Sobecka. – Czekam na odpowiedź ministra kultury w tej sprawie – poinformowała.

 

Główne zastrzeżenie poseł Sobeckiej budzi dofinansowanie filmu ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF), czyli ze środków publicznych. Posłanka słusznie zwraca uwagę, iż produkcję obrazu zakłamującego rzeczywistość w Kościele, sfinansowali częściowo polscy podatnicy. – Paszkwilancka produkcja korzysta z dofinansowana, podczas gdy wiele wartościowych produkcji nie ma szansy na podobne wsparcie – ocenia poseł Sobecka.

 

Anna Sobecka zapowiada, że pozew o wycofanie filmu z kin złoży, gdy otrzyma pełną informację na temat m.in. finansowania filmu od ministra kultury, Piotra Glińskiego. – Wtedy podejmę decyzję, czy wystąpić o wycofanie produkcji z kin – zapowiedziała.

 

„Jeszcze przed oficjalną premierą obraz wzbudza kontrowersje ze względu na sposób, w jaki przedstawiono w nim księży katolickich w Polsce. Według Smarzowskiego to grupa zakłamanych, pazernych, bezideowych alkoholików, zainteresowanych jedynie seksem” – napisała Sobecka do ministra Glińskiego, argumentując swoją dociekliwość w sprawie skandalicznej produkcji.

 

W medialnych wypowiedziach minister Gliński bronił się, iż film „Kler” otrzymał dofinansowanie jeszcze od poprzedniego kierownictwa PISF, powołanego za rządów PO-PSL.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

ged


DATA: 2018-09-19 17:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozpoczęła się więc wściekła walka wokół "Kleru" na politycznym i społecznym planie, gdzie zwolennicy i przeciwnicy filmowego obrazu wbici są w swoje pozycje i ustąpić nie zamierzają. Jedni lżą i szydzą na głos, drudzy spokojniejsi są w swej nienawiści przeciw tym pierwszym. Wszyscy oni i logiczny błąd i ontologiczny popełniają - uznając, że świat ducha tym samym jest co świat instytucji. A nie jest - duch jest jaźnią, światłem i przestrzenią; instytucja - tworem ludzkim, który zawłaszczył sobie prawo dostępu do ducha, każąc sobie za ten dostęp płacić. Nie ma instytucja dostępu do ducha innego, niż wszystkie żywe istoty. Każdy dostęp jest równy i taki sam - bezpośredni. I nie są żadni pośrednicy potrzebni, o ile nie obcują z Bogiem na innym zupełnie poziomie - ale wtedy nie żądają płatności za swą pomoc i wsparcie; więcej - tym goręcej się modlą za tych, którzy ich pomocy pragną. I są przykładem, tylko przykładem, niczym innym, jak przykładem.
8 miesięcy temu / Innocent
 
Jak niedouczeni i kierowani tylko lewicową nienawiścią są atakujący kościół, doskonale świadczy to, że większość z nich nawet nie wie że Kościół Katolicki to jedno z wyznań Chrześcijańskich a ie odrębna religia.
9 miesięcy temu / Jan
 
Rzetelność tego filmidła jest żadna - wystarczy spojrzeć na Gajosa w Bentleyu, choć żaden biskup nie jeździł Bentleyem a używają aut od niego 10 razy tańszych. Film zrobiony na fali oskarżeń KK o pedofilię, jednak sympatycy tego tematu nie zauważają że dziwnym trafem nikt nie szuka pedofilii wśród islamskich duchownych - choć u nich ona jest normą lub u rabinów (afera pedofilska w Nowym Jorku z udziałem rabinów, została szybko wyciszona w mediach)
9 miesięcy temu / Jan
 
Chyba nie przypadkowo scenariusz pisal protestant.
9 miesięcy temu / Nick
 
Dlatego katolicy chcą ograniczać innym wolność w czynieniu zła, bo taka jest wola Boża, i w konsekwencji tak stanowi Prawo Boże. Owszem, wszechmocny Bóg pozwolił swemu stworzeniu na bunt i złe konsekwencje wolnej woli, ale jednocześnie wprowadził kary za ten bunt. Dla przykładu, do Izraelitów powiedział: "Ktokolwiek bluźni imieniu Pana, będzie ukarany śmiercią. Cała społeczność ukamienuje go. Zarówno tubylec, jak i przybysz będzie ukarany śmiercią za bluźnierstwo przeciwko Imieniu" Kpł24,16. Oczywiście katolicy nie mają zamiaru kogokolwiek kamienować za bluźnierstwo, jednak domaganie się zakazu bluźnierstw jak najbardziej ma uzasadnienie.
9 miesięcy temu / do Paw
 
Na tym polega sukces tego filmu, że jeszcze nie było premiery, a już wszyscy o nim słyszeli. Antyreklama napędza reklamę. Gdy Smarzowski nagrywał Drogówkę, to nikt nie protestował, że to paszkwil na policję. Gdy nagrał Kler, to wielkie oburzenie, bo źle przedstawił księży. Przecież oczywistym jest, że w jego produkcjach nie ma mowy o rzetelności w przedstawianiu danych instytucji i reprezentujących je ludzi. Sprzedaje się za to wyolbrzymianie postaci, przejaskrawianie ich motywacji i zachowań. Skoro wszechmocny Bóg pozwolił swemu stworzeniu na bunt i złe konsekwencje wolnej woli, co zrodziło ogrom cierpienia i śmierci, to dlaczego teraz stworzenie chce ograniczać wolność innym? Bóg nas wszystkich osądzi, każdego z pojedyncza. Krytykować należy, omijać seanse również, ale czy zakazywać?
9 miesięcy temu / Paw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62958"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.