DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ciekawe czy PIS wie jak to się dla nich skończy?
ponad 1 rok temu / pytanie
 
A może opodatkować wynagrodzenia z a udział radach nadzorczych?
ponad 1 rok temu / Kwak
 
pomysl wziety z neoliberalizmu wprowadzono go m.in. w Niemczech
ponad 1 rok temu / slimakk
 
A przecież tyle miliardów odzyskał likwidując karuzele vatowskie! Ciekawe, co znaczy zwrot "najbogatsi"? Komu tym razem zabiorą? Gdy Morawiecki polecial do Libanu, to lekką rączką przekazał 10 milionow dolarów. Ile to już rozdał nie swoich, ale naszych pieniędzy dla Arabów? Po co przekazał 800 milionów dolarów do chińskiego banku? To nie lepiej bylo to przeznaczyć dla Polakow albo po prostu obniżyć podatki? socjalistyczny rząd PiSu umie tylko ściągać haracz z obywateli, aby potem przedstawiać się jako dobroczyńca rozdawca pieniędzy.
ponad 1 rok temu / kazjod
 
"kiedy się widzi złodzieja gotowego niezłomnie okraść osobę biedną, można, dla odwrócenia go od tego, wskazać mu poszczególnie jakąś osobę bogatą, aby ją okradł w miejsce tamtej" - taki kwiatek od Pascala z "Prowincjałki" - ciekawa jestem kto występuje w roli opiekuna duchowego naszych rządzących? czyżby jezuita?
ponad 1 rok temu / Marta
 
@Donald: Morawiecki ofiarował jp Morgan 20 mld należące między innymi do tych niepełnosprawnych. Pan Michalkiewicz sugeruje że Mateuszek zabezpiecza sobie odwrót. W rozdawaniu cudzych pieniędzy i kradzieży zgodnej z ustanawianym przez siebie prawem jest całkiem dobry.
ponad 1 rok temu / Dobromir
 
Pokręć: rozsądek nie jest na sprzedaż niezależnie od waluty. Małżeństwo to wyzwanie, ryzyko, krzyży wiele, można niezle oberwać. To plac budowy, Czasem cegła spadnie. Nikt nie gwarantuje, ze będzie łatwo. Nie mowie tu o zalegalizowanym pogotowiu seksualnym bez skutków ubocznych, czyli tam, gdzie można się gzic na hormonach, w razie czego ?wolny wybór kobiety?. To karykatura małżeństwa, skazana na rozpad. Żyjemy w świecie na opak. Ale jednak małżeństwa występują ciagle jeszcze i harują ciężko , żeby im życie razem wyszło. Są i tacy, co wola kupić dwa psy i hormony, za to maja spokój i częste wakacje. Za to nigdy nie doświadcza szczęścia, jakie daje wsłuchanie się w oddech śpiącego dziecka lub wspólne milczenie w obliczu wspólnego szczęścia lub nieszczęścia. To skarby dostępne tylko tym, którzy postawili czyjeś dobro ponad swoim i przyrzekli to Panu Bogu. Nagroda za rezygnacje ze świetego spokoju.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Kolejny dowód, że PiS to partia antykatolicka, antynarodowa, antywolnościowa i antygospodarcza, podobnie jak ich pobratymcy rządzący od 1944.
ponad 1 rok temu / John Galt
 
Ksiądz Isakowicz - Zaleski bardzo słusznie proponuje wstrzymanie wszelkich dotacji dla Ukrainy. No ale banderowcom w sejmie i senacie to się nie spodoba. Ukraińcy muszą mieć na widły i siekiery.
ponad 1 rok temu / agat
 
Każdy pretekst jest dobry aby okraść obywateli.A najlepiej brzmi "zrabujmy bogatych im i tak starczy" lub "rabuj to co zrabowane" Skąd my to znamy....
ponad 1 rok temu / Jan
 
Budowa komunistycznego państwa policyjnego musi kosztować, a do tego potrzebny jest nam uzależniony od władzy aparat biurokratyczny i jak najwięcej biedaków, gotowych zrobić wszystko dla miski ryżu . Dla niepełnosprawnych nie ma i nie będzie w tym państwie miejsca. Więc jeśli macie kaprys pomagania niepełnosprawnym, musicie solidarnie skrzywdzić tych, których zatrudniacie i to tak skutecznie, żeby dołączyli do armii żebrzacych i posłusznych totalitarnej władzy biedaków. Należy zniszczyć wszystko co polskie i niezależne. Macie wiedzieć i zawsze pamiętać kto tu naprawdę rządzi. To jest prawdziwy powód naszego oporu przeciw likwidacji aborcji.
ponad 1 rok temu / PiS
 
Premier wraz z rodziną posiada majątek warty ok. 30 mln zł. Premier proponuje, by pomoc dla osób niepełnosprawnych (oszacowaną na ok. 600 mln zł) sfinansowali ludzie majętni. Nie czekając bezczynnie na nowe ustawy, niewątpliwie majętny premier może więc natychmiast samemu rozpocząć stosowne pomaganie - przykładnie i patriotycznie oferując na ten cel swój majątek. 30 mln to aż 5% z kwoty 600 mln - a zatem zaledwie tylko jedna osoba może rozwiązać aż 5% zaistniałego problemu ! Wspaniały pomysł ! Kto jest "za" ?
ponad 1 rok temu / Donald
 
Drogi PIS zapowiadałeś przed wyborami ze ograniczycie biurokracje likwidacjaNFZ likwidacja albo komendy głównej policji albo minist spr wewn i co może bym się dowiedział ile jest ministerstw w USA Niemczech a ile u nas i ile wiceministrów i można by podać wiele innych przykładów pozdrawiam życzę sukcesow
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
@Antymodernista: Spokojnie, chciałem się ożenić, ale nie wyszło. Nie mam do tego ani nerwów, ani lekkomyślności. Za kawałek sprawiedliwego, co prawda, i godziwego tyłka nie sprzedam rozsądku. Tym bardziej - za niegodziwy. O egoizmie mów tym, co się żenią i w sposób sztuczny się ubezpłodniają. Albo stosują metody naturalne ponad rozsądek. Bo to nie bezżenność jest krzyżem. Krzyż to jest dopiero, jak żona np. ma inny pogląd na zbawienie duszy od męża, albo dzieci mają w poważaniu zbawienie swoich dusz. Że nie wspomnę o tym, jak dzieci są chore... Istnienie tego świata nie jest warunkiem naszego szczęścia po smierci.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
Pokręć, biedny stary kawalerze...to dzięki małżeństwu istnieje rodzina. Małżeństwo podniesione do godności sakramentu, samotność niekoniecznie. Rodzina daje Kościołowi kapłanów, kolejne pokolenia ojcow i matek, samotnicy dobrowolni skończyliby ten świat już dawno... Samotność bezzenna jest krzyżem, nie błogosławieństwem. Bezzennosc kapłanów owocuje, hm, powinna, ojcostwem duchowym. Jak nie spojrzeć, rodzina... Ojciec i Syn. Święta Rodzina. To, o czym Wasc piszesz, to czyste wygodnictwo... Nie klec Pan do tego filozofii. Niektórzy się nie nadają, mówi Pan. Nie nadają do małżeństwa. Fakt. Ale Pan nie mówi ?Niektórzy nie nadają się do samotnego życia?, jakby to ono była stanem preferowanym i pożądanym...każde dziecko to klucz do Nieba.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
zabrać od 45 roku tylko zabrać (tak jest ze złodziejami) nie swoje zabrać, gdyby naprawdę byli Polakami to ich mowa byłaby: jak najwięcej pozostawić obywatelowi
ponad 1 rok temu / lolo
 
Niech Pis powie wprost że jest partią komunistyczną a nie podszywa się za "prawicę".Karol Marks mawiał " aby zlikwidować kapitalizm potrzebne są podatki,podatki i jeszcze raz podatki".Pilny uczeń Karola Marksa z naszego pana premiera
ponad 1 rok temu / Jan
 
Morawiecki - PRECZ!!!!
ponad 1 rok temu / PR
 
Nie mogę wyjść z "podziwu", jakie to pomysły lęgną się w głowie tego, ponoć wybitnego, bankowca. Strach się bać, co będzie dalej. Widać, że ekipa "dobrej zmiany" powoli się wypala. Mam tylko nadzieję, że nie zastąpi jej lewacko-liberalna koalicja totalnej opozycji...
ponad 1 rok temu / Karol
 
Świetny pomysł! Powinni od razu walnąć podatek 100%. Wtedy od razy znalazły by się pieniądze na wszystko.
ponad 1 rok temu / Robert
 
serce rośnie jak widzi się mądre komentarze pod spodem tzn. że jeszcze jakieś zdrowy rozsądek jest w społeczeństwie. A teraz do naszego maga ekonomii po 7 niemieckich uniwersytetach. Chcesz szukać pieniędzy to ja Ci powiem gdzie są: po pierwsze zlikwiduj bzdurne przepisy to urzędników ubędzie od razu. Mogę podać kilka przykładów tylko z jednej dziedziny życia która się zajmuje. Po drugie po co są powiaty, po co są urzędy pracy jak bezrobocia już nie ma a firmy płacą nieraz po kilka tysięcy złotych pośrednikom za znalezienie pracownika. PO co finansujemy jakieś instytuty sztuki filmowej i lewackie teatry ?? Szkoda gadać i tyle.
ponad 1 rok temu / maciek
 
Władza to zawsze władza . Władza to w mniejszym lub większym stopniu populizm. Obecny obóz władzy postawił na najbiedniejszych, myśląc , że to największa grupa wyborców i może się nie myli. Trzeba przyznać , że działania nowego obecnego rządu w sferze vatu to nie populizm ale realne pieniądze. Co to znaczy zabrać najlepiej zarabiającym , co Pan Premier ma na myśli, czy zabranie pieniędzy dużym supermarketom uciekającym z podatkami za granicę(tak jak w obietnicach przedwyborczych) czy opodatkowanie (odpowiednie - tak jak zrobili to Węgrzy) monopolistów rynkowych czy chociażby prezesów dużych konsorcjów spółek skarbu państwa . Czy ludzi takich jak ja, dużo zarabiających , bardzo ciążka pracą (14-18 tys.) Ja jestem gotowy podzielić się solidarnie z poszkodowanymi przez los. Jestem katolikiem i jest to mój obowiązek. Mam tylko wrażenie , że każdy Rząd w Polsce, chroni przed "uczciwymi" podatkami, tych faktycznie najbogatszych.
ponad 1 rok temu / mario69
 
@klopsik: jest napisane, że nie warto jest się żenić, ale "nieliczni to rozumieją". Słowa samego Pana Jezusa. Po prostu się nie żeń, żyj sobie spokojnie, wiesz, ile problemów będziesz miał "z głowy"? Biedę, brak perspektyw, konieczność emigracji, będziesz mógł zadbać o to, co najważniejsze - o zbawienie duszy, będziesz miał czas na codzienny różaniec, może nawet Mszę Św... Będzie Ci zwisać, co politycy wymyślą... Nie musisz emigrować, żeby wyemigrować, wystarczy się nie żenić. Skutek dla Polski - taki sam (albo nawet lepszy) - bo Twoje dzieci nie wrócą do Polski a Ty przynajmniej będziesz w Polsce pracował. No i najważniejsze: jesteś pewien, że Twoje dzieci na zachodzie zbawią swoje dusze? A może zachłysną się dobrobytem (mocno względnym), przyzywyczają do niego i uznają, że za 100 tys. dolarów rocznie "nie da się wyżyć"? Ale "nieliczni to rozumieją".
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
Do tej pory wyjeżdżali biedni a teraz zaczną wyjeżdżać bogaci... komu pan szykuje miejsce panie Morawiecki? Swoją drogą, żeby pomóc biednym nie trzeba koniecznie dawać, wystarczy przestać zabierać. Zwolnić najbiedniejszych z jakichkolwiek podatków łącznie z VAT-em na wszelkie zakupy i usługi oprócz używek
ponad 1 rok temu / IzajaszGB
 
Cmentarze żydowskie są najważniejsze. Zakłamane muzea są jeszcze bardziej istotne, bo gwarantują nam władzę. Dobijanie żywych jest naszym celem nadrzędnym. To nasz program wyborczy dla Polaczków. Głosujcie na nas!
ponad 1 rok temu / PiS zreformowany przez masonerię
 
Sprawiedliwe byłoby, gdyby pan premier płacił podatki, takie jak my. Od dawna mówiłam, że pis jest gorszy od po, bo wycierają sobie buzie Kościołem
ponad 1 rok temu / Orzeszek
 
Obniżają Cit co nie ma znaczenia, ale podnoszą stawkę VAT z 7 na 23 w 200 grupach produktów. Teraz propozycja opodatkowania pracodawców. Właściciele firm mają zwalniać Polaków na rzecz oferowania pracy Ukraińcom i np. Pakistanczykom. Liberalizacja prawa do zatrudniania ewidentnie imigrantów zarobkowych przedstawiona jest w Rzepie. Dla Polaków zostanie sprzątanie odchodów po żydowskiej szlachcie.
ponad 1 rok temu / 5678
 
Załóżmy, ze jestem młody, silny mam kilka naście bliższych mi "koleżanek", załóżmy że jedna z nich zostanie moją żoną, że urodzi mi dwójkę dzieci. Załóżmy, że mieszkam w małym miasteczku czy też na wsi, i jak się nam noga podwinie to państwo PIS nas wesprze 500+ i innymi. Ale jak się nam noga nie powinie to jesteśmy skazani na pracę na ogół za minimalną stawkę, bo lokalni pracodawcy mówią NIE dla podwyżek i sprowadzają ukraińców. Ci pracują jakiś czas i uciekają do dużych miast lub na zachód europy. Dzieci marzą o lepszym życiu i ucieczce z tego dna. Alternatywą jest duże miasto gdzie mamy 2x większe pensje, więcej ofert pracy, więcej możliwości niż na prowincji. Jak nie boję się zagranicy wybieram III opcję, emigruję, poznaję miejscową dziewczynę z pracowitej rodziny i mam 3x lepiej (lub dużo więcej) wszystkiego do dyspozycji niż w Polsce. PIS - nie tędy droga, nie przez taki zalew ukraińcami, ale ZMNIEJSZANIEM podatków, zachęcimy do pozostania, tworzenia firm.
ponad 1 rok temu / klopsik
 
Janosik się znalazł....
ponad 1 rok temu / Juchas
 
Prawdopodobnie Andrzej Duda z Mateuszem Morawieckim uczestniczą w obalaniu obecnie rządzącej większości sejmowej. Jak zauważył to dzisiaj Piotr Strzembosz uleganie szantażom jest drogą donikąd. Piotr Strzembosz przypisuje błędnie Andrzejowi Dudzie dobre intencje , ale wynika to z faktu nie godzenia się na fakty . Andrzej Duda zupełnie otwarcie , bez zażenowania, zaczął realizować obce interesy , a to oznacza , ze jest wrogiem Polski.Dlatego mozna uznać , że postępowanie w sprawie osób protestujacych w sejmie nie jest nieodpowiedzilnym wybrykiem , ale działaniem świadomym , którego celem jest doprowadzenie obecnej większości sejmowej do sytuacji bez wyjścia.Do akcji Dudy przyłączył się Morawiecki . Takie postępowanie tylko pobudzi inne grupy społeczne do podobnych działań.Sądzę , że obaj panowie wiedzą , co robią. Pozostaje jeszcze sprawa wpuszczenia tych osób do sejmu podobno nadzwyczajnie pilnowanego.
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Tego już nawet komentować się nie chce.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Precz z socjalizmem
ponad 1 rok temu / J-23
 
Dożynanie klasy średniej. Będzie albo biedota albo kosmiczne bogactwo. Biednym motłochem, któremu czasem rzuci się ochłap, łatwo rządzić. Bogaci nie będą skakać aby nie stracić bogactwa. Jako rządzący - mamy spokój. A teraz wszyscy powtarzają chórem: pis to prawica, pis to prawica, pis to...
ponad 1 rok temu / Pierre_
 
Lewacki rząd (nazywający się prawicowym) umie tylko w jeden sposób rozwiązywać problemy - podnosić podatki. Precz z PiSowskimi złodziejami! Nie są wcale lepsi od złodziei z Platformy.
ponad 1 rok temu / miepaj
 
Słynne powiedzenie Indian" Nie dawaj złowionej ryby daj wędkę". Bieda wzięła się z powodu wyprzedanej Polski. Podniesiony wiek przez PO/Psl miał na celu by szczególnie nie dać emerytur tym ,którzy przez 25 lat trans-formacji po likwidacji przedsiębiorstw byli na bezrobociu nie mieli wypracowanych lat. Podkreślić należy że wiele stanowisk od II w .w.św. dobrze płatnych było po znajomości Może lepszym pomysłem byłoby hasło: to co ukradłeś z życiu oddaj. Tak z ambony powiedział ok. 20. lat temu pewien Ksiądz 20 w podkarpackiej miejscowości "Musimy wyremontować Kościół potrzebne jest drzewo. Ale jeżeli każdy przekaże i przyniesie tyle ile ukradł w lesie to wystarczy".
ponad 1 rok temu / Rota
 
A sprzedaj pan jakieś muzeum chasydyzmu albo jakiś stary obraz i będziesz miał pan kasę. A może obiecany podatek od sklepów wielkopowierzchniowych? A może obiecany podatek bankowy?
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Super pomysł, w końcu ktoś pomyślał o najbardziej bezradnych osobach w społeczeństwie. A kiedy "danina solidarnościowa" dla matek i opiekunów osób niepełnosprawnych w Kościele katolickim? Szkoda, że Kościół nie dał przykładu...ale lepiej późno niż wcale - oby się zreflektował i zaczął wspierać matki niepełnosprawnych dzieci na co dzień, a nie od wielkiego dzwonu...
ponad 1 rok temu / Marta
 
No wiadomo. Najłatwiej walnąć podatek i wszystko z głowy.
ponad 1 rok temu / ala
 
Komuna
ponad 1 rok temu / Cinek
 
Koryto spuchnie z przesytu, biedni spuchną z głodu a "bogaci" pójdą z torbami. Czerwone biurwy szybko się mnożą. Nowy podatek, nowe stado pustych biurw do wykarmienia. Mateuszek liczy na wdzięczność przy następnych wyborach...
ponad 1 rok temu / agricola
 
To jest kwintesencja gospodarki komunistyczno socjalistycznej. Zabrać bogatym i rozdać biednym. Pan Premier nie wpadł na pomysł żeby po prostu pozwolić biednym zarobić?
ponad 1 rok temu / P.M.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.