DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Będzie podatek dla najbogatszych? Premier chce wprowadzenia "daniny solidarnościowej"

Będzie podatek dla najbogatszych? Premier chce wprowadzenia "daniny solidarnościowej"
Mateusz Morawiecki. Fot. Krystian Maj/Forum

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zamierza zaproponować wprowadzenie „daniny solidarnościowej”. Dzięki niej powstałby specjalny fundusz, z którego przekazywano by środki na wsparcie osób niepełnosprawnych. „Danina” ma zostać zaproponowana w formie podatku dla najbogatszych.

 

– Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową, tak by najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących – deklaruje szef rządu.

 

Propozycja wprowadzenia „daniny solidarnościowej” padła podczas rozmów z protestującymi w Sejmie rodzicami dzieci i opiekunami osób niepełnosprawnych, którzy domagają się zwiększonego wsparcia ze strony państwa. – Chcemy zaproponować, by ci ludzie, którzy są najbardziej poszkodowani przez los, zostali dodatkowo wsparci. Solidarne i sprawiedliwe państwo, takie które jest wspólnotą, musi też polegać na tym, że ci najsilniejsi wspierają tych najbardziej potrzebujących, najsłabszych – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Szef rządu zwracał uwagę na potrzebę pomocy rodzinom opiekującym się osobami niepełnosprawnymi. Jego propozycja polega na stworzeniu specjalnego funduszu, z którego budżetu wspierani byliby najbardziej potrzebujący. Nowy podatek miałby objąć najbogatszych Polaków i obowiązywałby już od przyszłego roku.

 

Mateusz Morawiecki podkreślał podczas rozmów z protestującymi w Sejmie rodzinami i opiekunami osób niepełnosprawnych, że chce, aby propozycje wsparcia były umocowane w Konstytucji. Premier przyznał również, że obecne świadczenie dla osób niepełnosprawnych w kwocie 900 zł to zdecydowanie za mało. – Zgadzam się oczywiście z tym, że właśnie ta renta socjalna i renta minimalna powinny być w jak najkrótszym czasie zrównane – powiedział. Szef rządu obiecał, że najpóźniej w połowie maja przedstawi propozycje projektów ustaw w tej sprawie.

 

 

Źródło: interia.pl, TVP Info

WMa

 

 


DATA: 2018-04-20 19:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ciekawe czy PIS wie jak to się dla nich skończy?
ponad 1 rok temu / pytanie
 
A może opodatkować wynagrodzenia z a udział radach nadzorczych?
ponad 1 rok temu / Kwak
 
pomysl wziety z neoliberalizmu wprowadzono go m.in. w Niemczech
ponad 1 rok temu / slimakk
 
A przecież tyle miliardów odzyskał likwidując karuzele vatowskie! Ciekawe, co znaczy zwrot "najbogatsi"? Komu tym razem zabiorą? Gdy Morawiecki polecial do Libanu, to lekką rączką przekazał 10 milionow dolarów. Ile to już rozdał nie swoich, ale naszych pieniędzy dla Arabów? Po co przekazał 800 milionów dolarów do chińskiego banku? To nie lepiej bylo to przeznaczyć dla Polakow albo po prostu obniżyć podatki? socjalistyczny rząd PiSu umie tylko ściągać haracz z obywateli, aby potem przedstawiać się jako dobroczyńca rozdawca pieniędzy.
ponad 1 rok temu / kazjod
 
"kiedy się widzi złodzieja gotowego niezłomnie okraść osobę biedną, można, dla odwrócenia go od tego, wskazać mu poszczególnie jakąś osobę bogatą, aby ją okradł w miejsce tamtej" - taki kwiatek od Pascala z "Prowincjałki" - ciekawa jestem kto występuje w roli opiekuna duchowego naszych rządzących? czyżby jezuita?
ponad 1 rok temu / Marta
 
@Donald: Morawiecki ofiarował jp Morgan 20 mld należące między innymi do tych niepełnosprawnych. Pan Michalkiewicz sugeruje że Mateuszek zabezpiecza sobie odwrót. W rozdawaniu cudzych pieniędzy i kradzieży zgodnej z ustanawianym przez siebie prawem jest całkiem dobry.
ponad 1 rok temu / Dobromir
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.