DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

„Będę musiał opuścić kraj. Nie szukaj mnie”. Znamy kulisy publikacji listu abpa Vigano

„Będę musiał opuścić kraj. Nie szukaj mnie”. Znamy kulisy publikacji listu abpa Vigano
fot. REUTERS/Charles Rex Arbogast/Poo

Włoski dziennikarz Aldo Maria Valli podzielił się historią otrzymania i publikacji listu arcybiskupa Vigano, ukazującego tuszowanie skandali seksualnych na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii. Sam duchowny opuścił Włochy, gdyż – jak podaje kilka niezależnych źródeł – obawia się o swoje bezpieczeństwo.

 

Portal „OnePeterFive” opublikował tłumaczenie historii otrzymania i publikacji listów abpa Vigano przez włoskiego dziennikarza Aldo Marię Vallego. Historia, którą przedstawił, jest niezwykle dramatyczna i nie jest do końca pewne jak się zakończy. Jak podaje Valli, abp Vigano zdecydował się opuścić kraj, gdyż obawia się o swoje bezpieczeństwo.

 

Doniesienia włoskiego dziennikarza potwierdził z kolei na antenie telewizji EWTN amerykański dziennikarz katolicki Edward Pentin.

 

Valli ujawnia, że plan publikacji tekstu był przygotowywany od kilku miesięcy. Arcybiskup poszukiwał dziennikarzy, którym mógłby zaufać. Oprócz Włocha treść swojego listu przekazał jeszcze kilku niezależnym od siebie źródłom znajdującym się m.in. w USA, Kanadzie i Anglii. Datę ustalono na 26 sierpnia z rana – by wracający z Dublinu papież mógł się odnieść do treści listu w trakcie konferencji prasowej na pokładzie samolotu.

 

Zdaniem Vallego, wyznanie arcybiskupa było jak najbardziej szczere i prawdziwe. Jak sam argumentował: „Mam 78 lat, znajduję się u schyłku mojego życia. Osądy innych ludzi mnie nie interesują. Jedyny sąd jaki się liczy to ten Boży. Zapyta mnie, co zrobiłem dla Kościoła Chrystusowego i pragnę mu odpowiedzieć, że broniłem go i służyłem mu do śmierci”.

 

Vigano spotkał się z Vallim kilka razy. Na ostatnim spotkaniu miał powiedzieć, że już wykupił bilet na samolot, opuszcza kraj oraz prosi, żeby nie próbowano się z nim skontaktować, gdyż zmienia numer telefonu.

 

Arcybiskup kilka razy wyraźnie powiedział, że o niegodnych czynach McCarricka wiedzieli wszyscy – zarówno hierarchowie w Stanach, jak i w Watykanie. Mimo to, ten fakt ukrywali. Podczas jednej z rozmów, Valli miał zapytać: „dlaczego?”, na co abp Vigano odpowiedział: Swąd szatana, o którym mówił Paweł VI, przedostaje się do Kościoła już nie przez małe wyłomy, ale przez otwartą otchłań. Diabeł wyrabia nadgodziny. Odwracając od tego wzrok, popełnimy śmiertelny grzech.

 

 

Źródło: onepeterfive.com

PR

 

 


DATA: 2018-08-29 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Jezus doradził by DOBROWOLNIE przyjąć męczeństwo: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" Łk9,23. Dotyczy to wszystkich chrześcijan.
ponad 1 rok temu / do JESTEM
 
Łatwo jest doradzać biskupowi żeby został I oddal się męczeństwu.. A CO PISZĄCY W TEN SPOSÓB UCZYNIĄ DEZELI PRZYJDZIE IM BRONIC WŁASNYM ŻYCIEM KATOLICKIEJ WIARY?
ponad 1 rok temu / JESTEM
 
Ciekawe, czy to nie wielki święty na wzór ŚW. Katarzyny i Brygidy.
ponad 1 rok temu / Filip
 
Arcybiskupie Vigano niechaj Maryja Niepokalanie Poczeta okryje Cie swoim plaszczem a Sw.Michal Archaniol postawi ognisty miecz miedzy Toba a Twoimi wrogami.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Nie dziwię się biskupowi że ucieka z Włoch. We Włoszech i w Watykanie jest więcej masonów niż on ma włosów na głowie. Masoneria również na w tym swój udział.
ponad 1 rok temu / Tradi
 
Należy dopytać dlaczego jeśli istnieje realne zagrożenie bezpieczeństwa ze strony >przestępcówwierze< tylko kompani diabła. Dlatego pouczenie , aby powiadomić >kościół< - biskupów, którzy sa także współwinni w tej sytuacji jest nie Logiczne i nie Mądre. Pokazało to doświadczenie. Jak uczy K.K. Pismo św. odczytuje się w całości - a nie fragmentarycznie. Po to jest katecheza Kościoła - o zgorszeniu i relacji do tych, którzy NIE CHCĄ PRZYJĄĆ UPOMNIENIA i sie nawrócić czyniąc ZADOŚUCZYNIENIE. To poganie i okultyści służący demonowi. A gdzie podziała sie ANATEMA i inne środki służące ku OTRZEŹWIENIU na ziemi i wyzwalające BOJAŹŃ BOŻĄ. Lepiej tu niż w piekle. Przecież CI, którzy tego nie uczą zaciągają na siebie GRZECH ZANIEDBANIA i współwiny.
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.