DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Będą niedziele wolne od handlu. Tyle, że wciąż nie wiadomo kiedy i nie wiadomo ile

Będą niedziele wolne od handlu. Tyle, że wciąż nie wiadomo kiedy i nie wiadomo ile
Tytus Zmijewski / Forum

Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował obywatelski projekt dotyczący ograniczenia handlu w niedziele i dokument trafi do dalszych prac. W opinii nie ma jednak odniesienia do liczby wolnych niedziel, a autorzy projektu już mówią o gotowości do ustępstw.

 

Jak zaznaczył Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności”, związek jest otwarty na kompromis, a jego celem jest poprawa losów pracowników. - Jeśli do pełnego ograniczenia handlu w niedzielę będziemy musieli przez pewien czas dochodzić, to też jesteśmy na taką dyskusję otwarci. Ważne, żeby rząd jednoznacznie się określił, w końcu podał swoją decyzję co do projektu, żebyśmy mogli kontynuować dalsze negocjacje nad projektem – powiedział.

 

Póki co obywatelski projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komitet Stały Rady Ministrów, który zarekomendował podjęcie nad nim prac przez rządz. Komitet skrytykował jednak niektóre rozwiązania, a w najważniejszej kwestii, dotyczącej liczby wolnych od handlu niedziel, wcale nie zabrał głosu.

 

Projekt przewiduje, że zakaz niedzielnego handlu objąłby większości placówek handlowych. Dokument przewiduje też szereg odstępstw, w tym niedziele handlowe (poprzedzające święta Bożego Narodzenia, w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą, w ostatnią niedzielę stycznia, czerwca, sierpnia oraz w pierwszą niedzielę lipca). Projekt zakłada też ograniczenie godzin handlowych w Wigilię i Wielką Sobotę (do godz. 14.00).

 

Nieprzestrzeganie zakazu handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele, Wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę podlegałoby „grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”. Właśnie te zapisy skrytykował Komitet.


Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2017-03-17 13:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem za wolnymi niedzielami.
ponad 3 lata temu / Eko
 
Bardzo, ale to bardzo bym się cieszyła, gdyby ta ustawa weszła w życie .Pracuję caly tydzień, wszystkie soboty i co drugą niedzielę, takze 13 dni w pracy i jeden wolny itd. Brakuje czasu dla rodziny, znajomych, nie wspominając już o wspólnym rodzinnym obiedzie czy nawet pójściu do kościoła .
ponad 3 lata temu / Katarina
 
odnośnie programu na polsat news odnośnie tematu że w żabce zrobimy zakupy w te dni objentym zakazem handlu to dlaczego właściciele [ajenci] niemogom mieć terz wolnych niedziel przeciesz ajenci majom regulamin wewnęczny ze sklep ma być odfarty cały rok z wyj. p dz bo nar i p dz wielkanocy
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Jestem za wolnymi niedzielami. Bog mnie wysluchal pracuje po13 godim jest bardzo ciezko. Jestemtak zmeczona ze nie chce sie juz nic. Bogu dziekuje ze wysluchal modlitwy mojej oraz dziekuje tez rzadowi ze pomyslwl o nas T
ponad 3 lata temu / Ala
 
Ten kto nie pracuje w niedzielę i nie zasowa po 12 godzin za najniższa krajowa. I już patrzeć nie mogę jak te małe dzieci męczą po pół dnia chodzą w niedzielę po galeri.dzięcia rycza gubia się bo mamusie latają od sklepu do sklepu.zajmijcie się dziećmi na spacer idźcie! Dajcie tym dziecia dzieciństwo. Zapomniało się swoje ?niedziela to był czas z rodziną. Bieganie po podwórku. Rosół z rodziną i odwiedzanie dziadków. Może czas wrócić to normalnych niedziel
ponad 3 lata temu / Wolna niedziela.
 
Głupoty piszą te osoby co mówią ze prace stracimy bo hipermarkety cały czas szukają pracowników a zakupy zrobią ludzie w sobote i poniedziałek wieksze wiec zrównają sie braki za niedziele w niemczel ludzie nie pracująw niedziele
ponad 3 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.