DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Będą decydować kto zasługuje na życie? Szwajcaria przymierza się do selekcji zarodków

Będą decydować kto zasługuje na życie? Szwajcaria przymierza się do selekcji zarodków
FOT. DAREK LEWANDOWSKI/FORUM

Szwajcarscy biskupi biją na alarm. Władze tego kraju przymierzają się do wprowadzenia badań przedimplantacyjnych. Takie praktyki noszą znamiona eugeniki – ostrzegają biskupi wskazując, że proponowane rozwiązanie „nie respektuje niezbywalnej godności osoby ludzkiej” i stygmatyzuje osoby z zespołem Downa.

 

W planowanym na 5 czerwca referendum Szwajcarzy zdecydują o losach ustawy umożliwiającej selekcję zarodków pod kątem możliwości zaistnienia choroby lub ciężkiego upośledzenia. Chodzi o diagnozowanie ludzkich zarodków przygotowywanych do procedury sztucznego zapłodnienia metodą in vitro.

 

Biskupi Szwajcarii przestrzegają, że przyjęcie takich rozwiązań będzie skutkować wprowadzeniem badań przedimplantacyjnych, które mogą mieć znamiona eugeniki. Kościelna Komisja ds. bioetyki oceniła zaś wprost, że „ustawa ta nie respektuje niezbywalnej godności osoby ludzkiej”.

 

Szczególny niepokój katolickich duchownych budzi zapis dotyczący oferowania badań przedimplantacyjnych nie tylko parom, które są nosicielami chorób dziedzicznych, lecz wszystkim decydującym się na sztuczne zapłodnienie.

 

Ponadto biskupi ocenili, że proponowane rozwiązanie będą stygmatyzacją osób dotkniętych Zespołem Downa. W myśl proponowanych przepisów, ta wada wrodzona jest wystarczającą przesłanką do odrzucenia zarodka. - Zgoda na badania przedimplantacyjne oznacza zgodę na wybór, kto zasługuje na to, by żyć, a kto nie – ocenili członkowie szwajcarskiej Komisji ds. bioetyki.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA                


DATA: 2016-04-28 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdybyście znali to co działo się i dzieje poza tym światem w Istnieniu,takim przypadkom ,które niosą na sobie obciążenia przedpoczęciowe ,dalibyście im pierwszeństwo narodzin z "czerwonym światłem na sygnale". Jednak ludzie bez wiary postępują i myślą jak ślepe małpy.
ponad 4 lata temu / yeti
 
A Bóg widzi.
ponad 4 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.