DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Beata Szydło złożyła dymisję. Jej następcą będzie Mateusz Morawiecki

Beata Szydło złożyła dymisję. Jej następcą będzie Mateusz Morawiecki
fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / FORUM

Wielotygodniowa dyskusja o rekonstrukcji rządu powoli dobiega końca. Rzecznik PiS Beata Mazurek poinformowała, że premier Beata Szydło złożyła  dymisję. Komitet polityczny PiS podjął decyzję o tym, że kandydatem na premiera będzie Mateusz Morawiecki.


– Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Rezygnacja została przyjęta – powiedziała rzecznik Beata Mazurek, która uczestniczyła w zebraniu komitetu politycznego PiS. Mazurek podkreśliła, że partia zdecydowała, że na stanowisko premiera wysunie kandydaturę Mateusza Morawieckiego, obecnego wicepremiera i ministra rozwoju i finansów.


Podczas briefingu prasowego podkreślono, ze Prawo i Sprawiedliwość chce, aby Beata Szydło objęła inne "eksponowane stanowisko" w rządzie Mateusza Morawieckiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Szydło mogłaby zostać wicepremierem. – Jestem przekonana, że wyborcy zrozumieją to, że jesteśmy drużyną – powiedziała Mazurek.

 

"Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości ocieniając niezwykle wysoko prawdziwy patriotyzm oraz poczucie odpowiedzialności za Polskę Pani Premier Beaty Szydło, przyjmuje jej rezygnację z funkcji Prezesa Rady Ministrów. Komitet Polityczny podkreśla również potrzebę jej dalszego służenia Polsce na eksponowanym stanowisku rządowym" - napisano w treści Decyzji Komitetu Politycznego PiS.


W południe RMF FM podało nieoficjalną informację o tym, że prezyden Andrzej Duda miał zaproponować, aby Beata Szydło została marszałkiem Sejmu. Prezydent miał powiedzieć, że Szydło z dnia na dzień nie może stać się szeregowym posłem. RMF podaje, że tę informację miała potwierdzać m.in. obecność na spotkaniu z prezydentem Marka Kuchcińskiego, obecnego marszałka Sejmu.

 

 

 

źródło: dorzeczy.pl, rmf24.pl, Twitter
WMa

 

 


DATA: 2017-12-08 11:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zmiana premiera w tym momencie to zły znak. W sejmie ma być akurat procedowana ustawa antyaborcyjna. Poglądy pani Szydło są znane, pan Morawiecki jest zdaje się wyznawcą kompromisów. Będzie ciężko! I nie wiem, czy nie dlatego prezes Kaczyński zdecydował się na tą podmianę: mieć święty spokój!
7 miesięcy temu / Reselka
 
Demokracja to cyrk. Nie wiem dokładnie czego się spodziewać po Panu Morawieckim, ale sama sytuacja pokazuje, że oficjalni przywódcy jak premier czy prezydent to tak naprawdę pionki w zakulisowych grach, a wszystkim sterują ludzie pozostający w cieniu. Wybory są bezsensu, lepszy byłby prawdziwy król na wiele lat niż zmiany formalnych przywódców co 2 lata.
7 miesięcy temu / kribac
 
Szkoda Pani Premier. Po pierwsze, zmiana koni w połowie biegu zawsze się źle kończy. Po drugie, zaczęto rekonstrukcję w bardzo głupi sposób - poprzez media. Po trzecie, Morawiecki jako premier będzie egoistą, czego skutki odczujemy wszyscy. Tak naprawdę to jest koszmarna sytuacja. Prawdopodobnie chodzi o zmianę pasożyta.
7 miesięcy temu / Lupido
 
Szkoda, ale życzę powodzenia nowemu premierowi!
7 miesięcy temu / iust
 
Wielka szkoda premier Szydło bo to odważna, dzielna i chcąca pracować dla Polski osoba. Teraz bez niej będzie dziwnie, ale życzę powodzenia dla premiera Morawieckiego!
7 miesięcy temu / niki lauda
 
Beata Szydło była naturalnym kandydatem na prezydenta w następnych wyborach
7 miesięcy temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.