DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Beata Szydło: nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy

Beata Szydło: nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy

Nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu zapewniła, że nasz kraj nie zgodzi się na narzucanie Polsce ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot dotyczących uchodźców.

 

Mówimy bardzo jasno: nie ma zgody polskiego rządu na to, aby przymusowo były narzucone jakiekolwiek kwoty uchodźców – dodała premier. Jak zaznaczyła obecnie takie stanowisko nie jest tylko i wyłącznie stanowiskiem Polski.

 

Zdaniem premier „trzeba pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Trzeba nieść pomoc, to jest nasz obowiązek. My robimy to, pomoc humanitarna jest naszym obowiązkiem i to polski rząd będzie robił, będzie kontynuował”. Premier podkreśliła, że jej gabinet w porównaniu z rządem PO-PSL znacząco zwiększył wielkość udzielanej pomocy.

 

Podczas konferencji prasowej premier odniosła się także do płynących ze strony Komisji Europejskiej pogróżek. Eurokraci zagrozili Polsce rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców.

 

Moje stanowisko jest niezmienne, jeżeli chodzi o kwestie uchodźców. To (decyzja Komisji Europejskiej) pokazuje tylko i wyłącznie, że mieliśmy rację nie tylko w kwestii kryzysu migracyjnego i kwestii uchodźców, ale mieliśmy również rację, mówiąc o tym, że Unia Europejska powinna bardzo głęboko zastanowić się nad swoją reformą – powiedziała premier.

 

Jak oceniła, „Komisja Europejska nie uczy się na swoich błędach i popełnia po raz kolejny ten sam błąd, który popełniła już kilkakrotnie, a co m.in. doprowadziło do poważnego kryzysu w Unii, jakim jest w tej chwili Brexit”.

 

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk

 

 


DATA: 2017-05-17 08:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po co nam imigranci z południa skoro legalnie przyjmujemy imigrantów z Ukrainy? To lepsza opcja, Ci przynajmniej pracują na siebie. Islamiści mają swoje kraje sąsiadujące niech do nich się udają...
ponad 3 lata temu / Xardas182
 
Kto wie,czy ta inwazja Arabów i islamistów nie zakończy się dla Europy wielką tragedią? Oni,którzy już tu są , mogą na polecenie swych zwierzchników np.religijnych , rozpocząć krwawą walkę z niewiernymi,giaurami,czyli z nami!To bynajmniej nie żart!Prawie sami młodzi chłopcy wdzierają się do Europy i wszyscy tylko czekają na jakiś złowieszczy sygnał! Unia jest dziwnie zahipnotyzowana i chce ciągle ich przyjmować i rozdawać wszystkim państwom! A może ten fakt skojarzymy z ostrzeżeniami płynącymi z Fatimy? A przewidywania księdza Klimuszki to też ostrzeżenie dla Europy!
ponad 3 lata temu / Janek
 
i tak trzymac....chyba, ze wam zycie niemile, spokoj, wolnosc
ponad 3 lata temu / !!!!
 
Byłoby się z czego cieszyć gdyby nie to, że to jest decyzja pochodząca z państwa położonego w Palestynie. Oni szykują tu miejsce dla siebie. Robią teraz to czego nie udało się zrobić zaraz po I wojnie światowej. Dlatego pilnują aby nie było tu nikogo poza imigrantami zarobkowymi ze wschodu. Ci z kolei zostaną wykorzystani w awanturze jaka będzie miała za zadanie destabilizacji Polski i fizyczne przejęcie sterów.
ponad 3 lata temu / Mix
 
Pani premier, żadnych korytarzy humanitarnych - bo to furtka do osiedlania islamistow! prosze nie ulegać presji, prosze słuchać Polaków, pomoc uchodzcom -tak ale tylko poza Polską
ponad 3 lata temu / apeluje do premier
 
Brawo Pani Beato - czole
ponad 3 lata temu / Lech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.