DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Beata Szydło: działania opozycji, jak pucz! To sztuczne kreowanie niechęci i podziałów

Beata Szydło: działania opozycji, jak pucz! To sztuczne kreowanie niechęci i podziałów
Fot: P. Tracz / KPRM
#PUCZ    #WSIECI    #KOD    #SZYDŁO    #NOWOCZESNA    #PREMIER    #PIS    #OPOZYCJA    #CHAOS    #RZĄD    #PO

Działania opozycji nie mają wiele wspólnego z dbałością o dobro państwa. To sztuczne kreowanie chaosu oraz budowanie podziałów. - Jesteśmy świadkami swoistego puczu ze strony opozycji. Poprzez kreowanie chaosu. Bo przecież w tej histerii nie ma konkretów. To jest takie „nie, bo nie”, pełne agresji – podkreśliła premier Beata Szydło w rozmowie z tygodnikiem „wSieci”.

 

Mimo widocznego w mediach mocnego sporu politycznego oraz zainteresowania instytucji międzynarodowych sytuacją w Polsce, w ocenie premier Beaty Szydło, w naszym kraju sytuacja wydaje się być stabilna. – Osobiście nie spotykam się z jakimiś aktami niechęci czy agresji. A przecież staram się funkcjonować normalnie, bywam w różnych miejscach, w różnych środowiskach. Moje doświadczenie wskazuje, że nic szczególnego się nie dzieje – zaznaczyła.

 

Premier oceniła, że trwający spór polityczny „większość Polaków zwyczajnie mało obchodzi”. – Co nie oznacza, że rzeczywistość medialna nie może w którymś momencie przynieść prowokacji, jakichś poważnych problemów – dodała.

 

Beata Szydło krytycznie odniosła się do działań opozycji, która skupia się na rzucaniu rządowi kłód pod nogi oraz wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Co więcej, próbuje wciągnąć w ten spór polityczny sądownictwo – w tym Sąd Najwyższy, ale nie tylko. – Samorządy dużych miast, rządzone przez polityków Platformy, deklarują honorowanie decyzji Trybunału Konstytucyjnego, które nie są wdrożone w system prawny. To jest nieodpowiedzialne i może być naprawdę niebezpieczne – wyjaśniła.

 

Zdaniem premier działania opozycji są zaplanowane, a kreowanie chaosu w państwie ma swój cel. – Nie ma co ukrywać: jesteśmy świadkami swoistego puczu ze strony opozycji. Poprzez kreowanie chaosu. Bo przecież w tej histerii nie ma konkretów. To jest takie „nie, bo nie”, pełne agresji. To jest sztuczne kreowanie niechęci i podziałów. Takie negatywne emocje niczego nie budują, a wiele niszczą – zaznaczyła.

 

Premier Szydło oceniła, że deklaracje liderów opozycji są pełne wzniosłych frazesów, ale ich cele są odwrotne. - Szkodzi się państwu, podważa jego autorytet i zniechęca się obywateli wzajemnie tylko po to, by zyskać na zimno i cynicznie wykalkulowany zysk polityczny – tłumaczyła.

 


Źródło: „wSieci”, tvp.info

MA

DATA: 2016-05-02 10:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pamiętamy, jak tusk chciał ściągać jakichś neofaszystów przeciw POLAKOM na 11 listopada? W ramach wykorzystania ustawy o braterskiej pomocy. To teraz na 7 maja zaprosić ich na wizytę i pokazać miejsce demonstracji PO. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie?
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
Bardzo przepraszam, ale że to pucz to wszyscy wiemy. Od premiera demokratycznego rządu to ja bym raczej oczekiwał aby wreszcie zostały podjęte konkretne i zdecydowane działania przeciw jawnej targowicy. Bo samym gadaniem i przemówieniami to się tego problemu na pewno nie rozwiąże
ponad 4 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.