DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Beata Szydło: bycie Polakiem to rzeczywiście jest coś wielkiego

Beata Szydło: bycie Polakiem to rzeczywiście jest coś wielkiego
fot. Krystian Maj / Forum

„Życzę wszystkim moim rodakom, żeby byli dumni ze swojej ojczyzny i byli dumni z tego, że są Polakami. To rzeczywiście jest coś wielkiego - być Polakiem”, powiedziała w sobotę na antenie RMF FM premier Beata Szydło.

 

Szefowa polskiego rządu podkreśliła, że święto odzyskania niepodległości „powinno nas wszystkich łączyć”. - To święto, które przede wszystkim powinno być radosne, ale też powinno dawać nam taką refleksję, że nie ma niczego cenniejszego od wolności, od ojczyzny, od niepodległości – powiedziała.

 

Premier uchyliła również rąbka tajemnicy na temat przyszłorocznych obchodów okrągłej – 100. rocznicy odzyskania niepodległości. - Jest przygotowany cały, bardzo bogaty program. (…) Na pewno będziemy chcieli zaprosić wielu wspaniałych gości, ale przede wszystkim zapraszamy wszystkich Polaków do świętowania, bo to jest nasze wspólne święto. Myślę, że dobrze byłoby, żebyśmy o tym nie zapominali – zaznaczyła.

 

Beata Szydło zwróciła także uwagę na to, aby nie ograniczać dzisiejszego święta do dyskusji na temat obecności na uroczystościach Donalda Tuska, ponieważ przykrywa się w ten sposób to co 11 listopada jest najważniejsze, czyli „radosnego świętowania naszego i mówienia o tym, co najważniejsze, czyli o Polsce, o Polakach, o naszych wspólnych sprawach, o niepodległości”.

 

Następnie szefowa KPRM odniosła się postawy samego Tuska. - Jeżeli pan Donald Tusk uznał, że chce wziąć udział w dzisiejszych uroczystościach to ja mogę tylko powiedzieć tak, że dobrze, że były premier Rzeczpospolitej powziął taką refleksję, że tutaj w Polsce, nad Wisłą, w Warszawie są dla Polaków ważne sprawy. Mam nadzieję, że tym świętowaniu się nie skończy tylko również jako przewodniczący Rady Europejskiej będzie zawsze pamiętał o tym, że warto o Polskę dbać i zabiegać - podkreśliła.

 

 

Źródło: rmf24.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-11-11 11:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piękne, brawo dla Pani Premier
ponad 2 lata temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.