DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

BBC promuje film parodiujący Eucharystię i obrażający katolików

BBC promuje film parodiujący Eucharystię i obrażający katolików
fot. facebook.com/ BBC Scotland

Na facebookowym profilu szkockiego BBC udostępniono film opatrzony wpisem „Jak smakuje homofobia w 2018 r.”. Narrator przekonuje, że hostia smakuje jak „połączenie kartonu z nienawiścią”, a w samym filmie ukazano parodię Eucharystii.

 

Skandaliczny film nakręcono w ramach akcji mającej rzekomo sprzeciwiać się przejawom „homofobii”. Film zawiera przesłanie jakoby Kościół był jednym z jej źródeł. Pokazano także parodię fragmentu Eucharystii, gdzie zamiast hostii kapłan trzyma w dłoniach serowe krążki. Podczas przyjęcia tej „komunii” przez aktorkę, z ust narratora pada stwierdzenie: „hostia smakuje jak połączenie kartonu z nienawiścią”.

 

- Dla mnie wygląda na to, że Jezus umarł na krzyżu za grzechy, aby nie musieć tracić czasu na nauczanie „półgłówków” kochających grzeszyć – narrator wypowiada kolejne, skandaliczne słowa.

BBC Scotland nie usunęło bluźnierczego filmu ze swojej strony, a sam Facebook także nie zareagował na treści zamieszczone w filmie.

 

Do filmu odniósł się biskup John Keenan, wskazując że jest to kolejny atak na katolików w tym kraju. Niedawno "Sunday Times" opublikował sondaż, z którego wynikało, że katolicy to grupa społeczna mierząca się z największą dyskryminacją spośród szkockiego społeczeństwa. - I my się temu dziwimy!? – zaakcentował duchowny.

 

Archidiecezja św. Andrzeja w Edynburgu wydała oświadczenie krytykujące sugestie płynące z filmu, jakoby to katolicy nawoływali do przemocy wobec gejów. – Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno: „Osoby homoseksualne muszą być traktowane z szacunkiem, współczuciem i wrażliwością. Należy unikać każdego przejawu ich dyskryminacji” – argumentowali przedstawiciele archidiecezji.

 

Źródło: catholicherald.com, Facebook.com

PR

 

Czytaj także:
DATA: 2018-04-13 15:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powtarzam, bo tobie trzeba powtarzać by był choć cień szansy byś załapał. Chciałeś dowód fizyczny w rodzaju fotografii, dowód który można zbadać. Spełniłem ten TWÓJ warunek, a skoro tak, więc jest to DLA CIEBIE dowód wystarczający. Po co mamy robić badania genetyczne? Nam ich wyniki nie są do niczego potrzebne :)
ponad 2 lata temu / do ollek
 
Nadal te "dowody" są niewystarczające. Skoro Jezus istniał, dlaczego nie zrobicie badań genetycznych? To byłby poważny dowód.
ponad 2 lata temu / ollek
 
Na potrzeby niniejszej dyskusji to absolutnie jest twardy dowód, gdyż spełnia kryteria twardego dowodu które sam zaproponowałeś. I analogicznie głupio jak ty, ktoś niewierzący w istnienie II wojny światowej mógłby napisać: II wojny światowej nie było, ponieważ badania wciąż trwają i nie ma jednoznacznej konkluzji :)
ponad 2 lata temu / do ollek
 
To absolutnie nie jest twardy dowód, ponieważ badania wciąż trwają i nie ma jednoznaczej konkluzji. Jedyne fakty jakie udało się ustalić, to to,iż podchodzi z okolic Judei i mniej więcej z okresu, kiedy Jezus został ukrzyżowany, odchyleniem z jedną i drugą stronę p około 500 lat.
ponad 2 lata temu / ollek
 
Nie mogę odpowiedzieć SKĄD, ponieważ nie ja te ślady tam umieściłem, co nijak nie podważa tego co miałem zrobić i co dokładnie zrobiłem - przedstawiłem twardy dowód, mający możliwość zbadania, na zmartwychwstanie. A co do twojego ostatniego zdania, napiszę analogicznie: przy stanie obecnej nauki i techniki nie sposób dowieść jednoznacznie że II wojna światowa miała miejsce, chociażby właśnie z braku możliwości cofnięcia się w czasie. Dlatego twoja niewiara w zmartwychwstanie jest na takim samym poziomie zaparcia się wobec prawdy, jak niewiara kogoś w II wojnę światową :)
ponad 2 lata temu / do ollek
 
Czyli nie możesz mi odpowiedzieć na pytanie skąd ślady czerwonej ochry i ultramaryny na płótnie. Przy stanie obecnej nauki nie sposób dowieść jednoznacznie iż jest to Jezus, chociażby właśnie z braku możliwości przeprowadzenia badań DNA.
ponad 2 lata temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.