DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

BBC o wykluczeniu Radwańskiej z "Nie wstydzę się Jezusa"

BBC o wykluczeniu Radwańskiej z "Nie wstydzę się Jezusa"
fot. Rock drum / commons.wikimedia.org, licencja cc

Jak zauważył dziennikarz BBC Radio 5, Agnieszka Radwańska swoimi nagimi zdjęciami wywołała kontrowersje w Polsce, gdzie jest osobą znaną ze swego katolicyzmu. „Jestem głęboko rozczarowana tymi zdjęciami” – komentuje Magdalena Korzekwa, polska dziennikarka, publicystka i studentka prawa.


- Jeśli ktoś nie szanuje swojego ciała i pokazuje je publicznie znaczy to, że ta osoba redukuje samą siebie do rzeczy, którą mogą oglądać inni ludzie. Oznacza to, że ta osoba, tak jak i inne, które prezentują takie fotografie, nie szanują swojej własnej godności – tłumaczy Magdalena Korzekwa.


Jak podkreśla, ku zaskoczeniu prowadzącego audycję, Agnieszka Radwańska zaprezentowała się kompletnie nago. – Jestem całkiem pewna, że dla jej rodziny, dla jej przyszłego męża, jeśli wyjdzie za mąż, jest to powodem bólu i głębokiego zażenowania – dodaje.


To, co zostało zakryte w trakcie tej sesji nie robi różnicy. – To nie jest ważne. Problemem jest to, że nagie ciało kobiety powinien oglądać tylko jej mąż, który ją kocha, strzeże, szanuje, który kocha ją w każdym wieku, teraz jak i wtedy, gdy będzie stara i nie tak atrakcyjna fizycznie – tłumaczy.


Jak zauważa dziennikarz BBC, takie fotografie są dziś „w pełni akceptowalne” w Wielkiej Brytanii. Ukazują się na stronie numer 3 jednej z dużych gazet. – Czy w Polsce jest to kontrowersyjne? Czy Polacy czują się tym ogólnie urażeni? – pytał redaktor. – Tak, to bardzo kontrowersyjne. Słyszałam wiele komentarzy i wypowiedzi wyrażających rozczarowanie, potwierdzających, że posiadamy coś, co nie jest na sprzedaż: to nasze ciało, godność, prywatność, intymność. To nie na sprzedaż. W tej sytuacji rozczarowanie, wyrażane przez wiele jednostek i grupy, jest zrozumiałe i usprawiedliwione, ponieważ Radwańska publicznie zadeklarowała przywiązanie do zasad wiary chrześcijańskiej. Wzięła udział w akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Popularne nagranie promujące tę akcję przedstawia scenę, w której układa piłeczki tenisowe w słowo „Jezus” wraz z jej wypowiedzią „Nie wstydzę się Jezusa. Nie wstydźcie się wiary”. Rozumiem zaskoczenie i rozczarowanie wielu ludzi - tłumaczyła polska dziennikarka.


Magdalena Korzekwa jest polską dziennikarką i pisarką. Wydała kilkanaście książek, w tym "Radość przyjaźni", która rozeszła się nakładzie kilkunastu tysięcy.Źródło: BBC.co.uk

mat


DATA: 2013-08-20 11:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zdjęcia Radwańskiej nie są nieprzyzwoite ale są nieskromne i jest to chyba jednak niezgodne z naszymi zasadami katolickimi. Nie widzę natomiast aby ktoś poruszał temat nieskromnego/nieestetycznego ubrania kobiet, dziewczyn, a czasem dzieci na ulicy. Te bluzki nie zakrywające brzucha, bardzo krótkie szorty, duże dekolty, nie używanie stanika, itp. U niektórych dzieci/dziewczynek te b. strojne ubrania i długie rozpuszczone włosy, też mi nie odpowiadają. To np. już u dziecka budzi próżność.
ponad 4 lata temu / zosia
 
Gdzie diabeł nie może tam babę pośle.
ponad 4 lata temu / orlik57
 
Nago pokazują się publicznie panie, które chcą w ten sposób zdobyć popularność lub ją za wszelką cenę utrzymać. Takie zachowanie jest sprzeczne z etosem chrześcijańskim, za którym pani Radwańska się opowiada. Mamy więc wyraźny rozdźwięk między ideałem a czynem...
ponad 4 lata temu / Piotr
 
czemu mają służyć komentarze skoro zdanie szanujące współrozmówców lecz odmienne od kreowanego jest nie zamieszczane, nie przechodzi przez cenzurę. nie spodziewałem się tego w katolickim portalu. Pozdrawiam.
ponad 4 lata temu / W szoku.
 
Szanowny Panie Andrzeju. Bynajmniej. Nie jest to żartobliwy komentarz. Myślę że szczerość na tym forum jest ważniejsza od obłudy i też tak uczyniłem pisząc ten komentarz.Nie widzę nic złego w sesji w której Pani Radwańska wzięła udział, jest piękna kobietą i nie widzę w tym zgorszenia myślę że jest Pan w starszym wieku negując ten fakt dlatego rozumiejąc że seniorzy że tak powiem z "subiektywnych przyczyn..." mogą mieś obiekcje do tego typu sesji i szanuje Pana zdanie, lecz proszę tez uszanować zdanie większości która niema nic przeciwko i chętnie podziwia tę piękna sesję, Panią Radwańską i nie tylko... Każdy wiek ma swoje prawa. Proszę nie narzucać swoje go zdania myślącym inaczej. Pozdrawiam Panią Radwańską jest Pani Piękna zdolna i na pewno Stwórca nie kocha Pani mniej przez tę sesje na pewno nie mniej niż osoby potępiające drugiego często z własnych egoistycznych pobudek.
ponad 4 lata temu / w szoku
 
Szanowny Panie o Nicku "w Szoku":) Rozumiem, że to żartobliwy komentarz? I nie należy traktować go poważnie? P. Radwańska wystąpiła nago, co słusznie skomentowała p. Magdalena. Myślę, że inna byłaby reakcja wielu środowisk (albo w ogóle jej by nie było), gdyby p. Radwańska pozowała w bikini (co na plaży jest usprawiedliwione, w sesjach zdjęciowych niekoniecznie...) albo zwyczajnie ubrana.
ponad 4 lata temu / Andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.