DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Bazylika Sagrada Familia pod ścisłą kontrolą. Hiszpanie obawiają się ataków terrorystycznych

Bazylika Sagrada Familia pod ścisłą kontrolą. Hiszpanie obawiają się ataków terrorystycznych
VWPICS - Roberto Lopez/FORUM
#TERRORYZM    #SAGRADA FAMILIA    #BAZYLIKA    #OCHRONA    #KATALONIA    #ZAMACH    #ATAK    #DŻIHAD    #ISLAMIŚCI    #BARCELONA    #HISZPANIA

Wykrywacze metali, skanery, kamery przemysłowe, zwiększona liczba funkcjonariuszy – władze Barcelony właśnie postanowiły wzmocnić ochronę bazyliki Sagrada Familia. Pierwsze środki ostrożności podjęto jeszcze w sierpniu, po atakach terrorystycznych w Katalonii, ale uznano, że są one niewystarczające.

 

Bazylika Sagrada Familia w Barcelonie to wciąż niedokończone dzieło architekta Antoniego Gaudiego. Po sierpniowych atakach w Katalonii, w których zginęło 16 osób, postanowiono wzmocnić ochronę świątyni, a osoby wchodzące do bazyliki były kontrolowani ręcznie i wizualnie.

 

Od nowego roku środki bezpieczeństwa zostały wzmocnione. To 10 wykrywaczy metalu, skanery, kamery przemysłowe i większa liczba funkcjonariuszy. Oficjalnie działania te „nie są bezpośrednią konsekwencją akcji terrorystycznych”, ale zamachy również brano pod uwagę.

 

17 sierpnia dżihadyści zabili w Barcelonie 15 osób, a jedną w Cambrils nad Morzem Śródziemnym. Islamiści mieli szykować też materiały wybuchowe, które miały posłużyć do ataków na zabytki i kościoły, w tym również na bazylikę Sagrada Familia.

 

Sagrada Familia należy do najbardziej rozpoznawanych kościołów na świecie. Odwiedza ją co roku nawet 4,5 mln turystów. Zastosowane środki bezpieczeństwa kosztowały dotąd 2,4 mln dolarów.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2018-01-04 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Strzec, jak źrenicy oka! Ta cudowna świątynia jest już bliska ukończenia.
5 miesięcy temu / Stefan
 
Ostatni akapit: słusznie napisane: 4,5mln TURYSTÓW (ciekawe ilu wiernych odwiedza?), jeszcze zamiast "kościołów" powinno być "obiektów architektonicznych". Dla turystów jest to taka sama atrakcja jak piramida czy wieża eiffla. Kto by pomyślał że kiedyś niewierni mogli najwyżej do kruchty zajrzeć...
5 miesięcy temu / Wojtek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.