DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Bazylea: diecezjalny dyrektor ds. komunikacji pozytywnie o legalizacji homomałżeństw. Lokalny Kościół gotów temu „błogosławić”

Bazylea: diecezjalny dyrektor ds. komunikacji pozytywnie o legalizacji homomałżeństw. Lokalny Kościół gotów temu „błogosławić”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Paul Brennan/uroburos)+wikimedia.org

Chociaż Kościół katolicki naucza, że ​​„akty homoseksualne są wewnętrznie nieuporządkowane” i w żadnych okolicznościach nie mogą być zatwierdzone, szwajcarska katolicka diecezja w Bazylei ogłosiła, że ​​z zadowoleniem przyjmuje nowy krajowy plan „małżeństw tej samej płci”. Co więcej, przedstawiciele diecezji wyrazili gotowość do… błogosławienia tego typu związków podczas specjalnej ceremonii.

 

– Z zadowoleniem przyjmujemy proponowane regulacje, które zapewnią partnerom homoseksualnym stabilną i niezawodną ochronę prawną – oznajmił Hansruedi Huber, dyrektor ds. komunikacji diecezji. – Dla nas ważne jest, aby dzieci dorastające w związkach partnerskich osób tej samej płci miały zapewnione ramy prawne, które służą ich najlepiej pojętemu interesowi – dodał. Jeśli zaś chodzi o błogosławieństwo, Huber zaznaczył, że „musi ono różnić się treścią i formą od ślubu kościelnego”.

 

Markus Burri – diakon z bazylejskiej diecezji – tłumaczył z kolei, że „zasadniczo jest przekonany, iż nie ma nic złego w błogosławieniu ludzi na ich własnej ścieżce życiowej”. – Nie wiem jednak, jak to wygląda w przypadku poszczególnych kapłanów – zastrzegł.

 

W 2017 roku biskup największej w Szwajcarii katolickiej diecezji (bazylejskiej) Felix Gmür, który w roku 2016 założył Rainbow Pastoral Care powiedział, że Kościół „nie błogosławi związku małżeńskiego” między dwoma homoseksualistami, ale może błogosławić „dwoje ludzi tej samej płci na wspólnej drodze”.

 

– Jest rzeczą oczywistą, że ci ludzie należą do Kościoła. Oczywiście są chrześcijanami i my naturalnie im towarzyszymy w ich życiu, troszcząc się o nich najlepiej, jak tylko potrafimy – wyjaśnił kapłan.

 

30 sierpnia komisja ds. prawnych Szwajcarskiej Rady Narodowej głosowała za uznaniem „małżeństw osób tej samej płci”. Oznacza to, że projekt „ustawy o równości małżeństw” ma zostać przedstawiony Radzie Narodowej podczas następnej kadencji.

 

W debacie zaproponowanej przez Forum RTS 30 sierpnia wzięli udział przedstawiciele wszystkich partii rozmawiając nt. polityki rodzinnej. Wśród gości znalazł się chrześcijański poseł Philippe Jobin – członek SVP, który jako jeden z nielicznych opowiedział się przeciwko „małżeństwu dla wszystkich”. – Mamy już zarejestrowane związki partnerskie. Istnieje parytet podatkowy i majątkowy – mówił poseł. – Dla mnie rodzinę wciąż stanowią mężczyzna i kobieta z możliwością posiadania dziecka, a to dziecko może mieć rodzeństwo (...) W małżeństwie dla wszystkich nie ma tego pokrewieństwa i to mnie mocno niepokoi – przekonywał.

 

Kwestia „małżeństwa dla wszystkich” będzie jednym z kluczowych zagadnień w parlamencie. Ma być przedłożona do dyskusji podczas wiosennej sesji. PDC, partie ewangelikan (UDF i PEV), a także UDC są przeciwne temu projektowi.

 

 

Źródło: cnsnnews.com / evangeliques.info

AS

 

 


DATA: 2019-09-16 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mam nadzieję, że chociaż im powiedzą, że współżycie seksualne dwóch osób tej samej płci to grzech.
8 miesięcy temu / trooper
 
Ten biskup kpi z Pana Boga. "Nie małżeństwu, a wspólnej ich drodze błogosławi"
8 miesięcy temu / Kowalski
 
Aneta masz rację Mnie bardziej chodziło o to że każdy najgorszy nawet grzesznik ma szansę nawrócenia i wtedy pozostaje chrześcijaninem
8 miesięcy temu / Sławomir
 
"Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę jak przyjdzie"
8 miesięcy temu / R.
 
No tak, najważniejsze są "ramy prawne", bo służą ich "najlepiej pojętemu interesowi". Po pierwsze kto i dlaczego arbitralnie ustalił, co jest najlepiej pojętym interesem dziecka? Dlaczego ignoruje w tym względzie prawa psychologii rozwojowej, która udowodniła, że dziecko do harmonijnego rozwoju potrzebuje ojca i matki, bo każda z płci reprezentuje zupełnie inne cechy, jakby to ująć - psychospołeczne, i dopiero wszystkie te cechy razem kształtują dziecko na prawidłowo rozwiniętego człowieka? W związku z tym ramy jakiego, albo raczej czyjego prawa służą interesowi dziecka? I czy rzeczywiście chodzi o czyjekolwiek prawa czy raczej bezpodstawne egoistyczne roszczenia, pomijające w istocie interes dziecka? I na koniec, gdzie w tym wszystkim jest prawo Boże, tak doskonale ujęte w nauczaniu Kościoła katolickiego, którego reprezentantem jest diecezja? Wszystko robione na opak i z durnym uśmiechem samozadowolenia. Jest mi niedobrze.
8 miesięcy temu / Iw
 
Sławomir! Ty się lepiej przygotuj na koncert, zamiast głupoty wypisywać. Jak można zdrajców Chrystusa nazywać chrześcijanami?
8 miesięcy temu / Aneta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.