Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Bawer Aondo-Akaa zaprasza na kongres poświęcony osobom niepełnosprawnym


Już w najbliższą sobotę w Krakowie odbędzie się Drugi Kongres Wartości Życia Osób Niepełnosprawnych. Naszych Czytelników zaprasza na to wydarzenie jego główny organizator – dr Bawer Aondo-Akaa, teolog zaangażowany w działalność na rzecz powszechnego prawa do życia.

 

Kongres jest ważny z kilku przyczyn. Po pierwsze, scala środowisko osób niepełnosprawnych w całej Polsce. Po drugie, ważniejsze, jest to afirmacja życia wszystkich ludzi, niezależnie od tego, czy są pełnosprawni, czy niepełnosprawni, czy są chorzy, czy zdrowi. Po trzecie, ma za zadanie, aby osoby niepełnosprawne poznały się nawzajem i pokazały, że mogą więcej – powiedział dr Aondo-Akaa.

 

 

PROGRAM II KONGRESU WARTOŚCI ŻYCIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 grudnia 2017 roku, Kraków, ul. Franciszkańska 1

 

Wystąpią:

- prof. zw. dr hab. Janina Wyczesany, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie: „Świat wartości osób niepełnosprawnych”,

- prof. zw. dr hab. Bogdan Chazan,

- mec. Jerzy Kwaśniewski, Ordo Iuris,

- dr Maria Kościółek, Instytut Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,

- dr Marta Cywińska, SGGW: „Niepełnosprawność jako krzyż”

- dr Danuta Piekarz (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński) - 15:00 - 15:20.

- dr Karol Magoń, Katedra Prawa Cywilnego i Gospodarczego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie: „Prawa osób niepełnosprawnych w Polsce – teoria i praktyka”

- dr Jakub Bałtroszewicz (Europejska Inicjatywa Obywatelska Jeden z Nas),

- dr Tomasz Kornecki, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie: „Osoba niepełnosprawna w narodzie. Refleksja teologiczna”,

- Lidia Sankowska-Grabczuk, Prawica Rzeczypospolitej,

- Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, CitizenGO Polska,

- Anna Szczerbata, Fundacja Pro – Prawo do Życia,

- o. Tomasz Samulnik OP,

- Jasiek Mela, Fundacja Poza Horyzonty,

- Natalia Gretka, Camino bez barier, Fundacja Żyć Miłością,

- Aleksandra Zielińska: „Wtórna niepełnosprawność jako wyzwanie dla opiekunów osób z niepełnosprawnością,

- Adam Gretka, Camino bez barier, Fundacja Żyć Miłością,

- Ewelina Londzin, 7 Miliardów Innych,

- Anna Grzelakowska, 7 Miliardów Innych,

- Karol Mroziewski, 7 Miliardów Innych,

- Maciej Sikorski, Tomasz Balon, Marcin Konik – Teatr Exit: „Opowieść o pracy Teatru”

- Bartosz Remin, Katolickie Stowarzyszenie Osób niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół ,,Klika”: „Wyciągnąć Osoby niepełnosprawne z domu i co dalej? Całościowe wsparcie dla Osób z niepełnosprawnościami,

- Grażyna Aondo-Akaa, Instytut Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,

- dr Bawer Aondo-Akaa, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie: „Prawa stanowione osoby z niepełnosprawnością w nauczaniu Kościoła Katolickiego”.

 

Podczas kongresu będzie miała miejsce prezentacja etiudy filmowej „Hiob” Teatru Exit oraz teledysku do utworu „Wołanie uciśnionych”.

 

Odbędzie się również debata na temat systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością. Udział wezmą: poseł Anna Maria Siarkowska (Republikanie), poseł Agnieszka Ścigaj (Kukiz 15), senator Jan F. Libicki (Platforma Obywatelska), radny Piotr Strzembosz (Prawica Rzeczypospolitej). Debatę poprowadzi dr Bawer Aondo-Akaa.

 

Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa Specjalnego Ośrodka Szkolna Wychowawczego w Chrzanowie, Fotoklubu Trzebińskiej Kinematografii przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini i pracowni fotograficznej prowadzonej przez Karola Mroziewskiego.

 

Organizator Kongresu: dr Bawer Aondo-Akaa.

 

Współorganizatorzy: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, CitizenGO Polska, Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, Fundacja Pro – Prawo do Życia, Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Prawica Rzeczypospolitej.

 

Wśród patronów medialnych wydarzenia jest portal PCh24.pl.

 

 

RoM

 

 


DATA: 2017-12-01 07:31:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Przesympatyczny człowiek ! Pozdrawiam serdecznie !
7 miesięcy temu / Jan
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 74 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.