DZIŚ JEST:   15   LUTY   2019 r.

Św. Klaudiusza la Colombiere
Bł. Michała Sopoćki
 
 
 
 

Bawarska CSU upadła. Partia akceptuje „nowe formy rodziny”

Bawarska CSU upadła. Partia akceptuje „nowe formy rodziny”
źródło: pixabay.com
#NIEMCY    #CSU    #BAWARIA    #POLITYKA    #RODZINA    #LGBT    #SEEHOFER

W sobotę nowym przewodniczącym bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej został Markus Söder, obecny premier Bawarii. Jedną z pierwszych deklaracji nowego szefa jest zgoda na akceptację „różnych form rodziny”.

 

Markus Söder jest premierem Bawarii od 2018 roku. Choć szefem CSU jak dotąd pozostawał formalnie były premier, Horst Seehofer, to właśnie Söder był twarzą kampanii wyborczej przed wyborami do parlamentu landowego ostatniej jesieni.

 

Krytykowano go jak dotąd między innymi za ostentacyjne manifestacje pobożności, a zwłaszcza za wprowadzenie prawa nakładającego na urzędy państwowe obowiązek wieszania krzyży. Okazuje się teraz, że chrześcijańskość Södera, osobiście protestanta, nie jest zbyt głęboka.

 

W rozmowie ze stacją nadawczą „Bayerische Rundfunk” powiedział, że jego ugrupowanie jest „otwarte” na związki jednopłciowe. Podkreślił, że CSU promuje „odpowiedzialność tam, gdzie są dzieci”. - Jesteśmy otwarci na każdą formę rodziny, ale mówiąc szczerze – ten, kto jest przywiązany do tradycyjnej rodziny, nie musi się wstydzić – stwierdził dosłownie.

 

W czerwcu 2017 roku niemiecki Bundestag przegłosował legalizację „małżeństw” jednopłciowych. „Za” głosowało wówczas wielu deputowanych chadecji, w tym CSU. Poprzednik Södera, Seehofer, deklarował jednak sprzeciw wobec tej decyzji i przez kilka miesięcy groził wniesieniem skargi do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Skargi takiej ostatecznie nie złożono, bo, jak tłumaczył Seehofer, wedle prawnych analiz nie miała żadnych szans na sukces.

 

Teraz okazuje się, że CSU całkowicie odpuściła tę sprawę i dołączyła całkowicie do grona niemieckiego mainstreamu, w którym krytyka homoseksualnych związków jest niedopuszczalna.

 

Pach

Źródło: Katholisch.de


DATA: 2019-01-22 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie bardzo wypada się cieszyć z ich upadku.
23 dni temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.