DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Bawarscy zakonnicy chcą przyjmować wszystkich imigrantów. Oponentów pomawiają o nazizm!

Bawarscy zakonnicy chcą przyjmować wszystkich imigrantów. Oponentów pomawiają o nazizm!
Horst Seehofer. Foto: Michael Lucan, Lizenz: CC-BY-SA 3.0 [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

45 bawarskich przełożonych zakonnych ostro skrytykowało premiera Bawarii Horsta Seehofera z CSU za jego politykę imigracyjną. Portal archidiecezji kolońskiej poinformował o sprawie, opatrując zdjęcie Seehofera tytułem: „Mit brennender Sorge”.

 

Przełożeni i przełożone zakonów Bawarii wystosowali do premiera tego landu i szefa prawicowej CSU list otwarty, w którym ostro krytykują bawarską politykę imigracyjną. Przełożeni zakonni wszystkich przyjeżdżających do Niemiec traktują jako „uchodźców”, z których część ucieka przed wojną, a część przed skrajną biedą i głodem. Opowiadają się przeciwko wszelkim rozważanym przez Niemcy rozwiązaniom nakierowanym na ograniczenie fali ludzi.

 

Szczególnie wyraziście o liście poinformował koloński portal katedralny. Wiadomość na ten temat, opatrzoną zdjęciem zamyślonego Seehofera, zatytułował „Mit brennender Sorge”. To tytuł encykliki Ojca Świętego Piusa XI dotyczący…. antychrześcijańskiej ideologii nazizmu! Wykorzystanie tych słów w kontekście postawy Seehofera wobec przyjmowania wszystkich imigrantów jest niezwykle oburzające.


 Portal miał jednak podstawy do użycia takiego tytułu, bo po wyrażenie Piusa XI… sięgają sami przełożeni zakonni, pisząc: „Jako zakonnicy z palącą troską [niem. Mit brennender Sorge] zauważamy, że także w naszym kraju prawicowo-narodowe siły i poglądy stają się znowu zdolne do publicznego zabierania głosu”. „Podsycają klimat strachu i zagrożenia i sieją nienawiść wobec uchodźców i ludzi innych religii, a nawet występują przeciw nim czynem” – dodają przełożeni i przełożone.

 

Autorzy listu domagają się następnie porzucenia przez Seehofera dotychczasowej retoryki w sprawie imigracji i postrzegania imigrantów jako „sióstr i braci w potrzebie”. Szef CSU miałby też przestać popierać pomysły służące ograniczeniu napływu „uchodźców”, takie jak strefy tranzytowe, które miałyby pozwolić na szybsze odsyłanie części azylantów do ich ojczyzn. Seehofer według zakonników i zakonnic miałby też sprzeciwić się uznaniu krajów Bałkanów zachodnich za kraje bezpieczne. Choć nie toczy się tam wojna, to panują tam „korupcja i despotyzm”, wobec czego niemieckie granice powinny pozostać otwarte dla ludzi z tego regionu. Obie sprawy to w zasadzie jedyne dwa pomysły, które Berlin rzeczywiście chciałby wprowadzić w życie walcząc ze skutkami kryzysu imigracyjnego. Sprzeciwiając się im, zakonnicy de facto popierają więc politykę całkowicie otwartych granic.

 

„Izolacja, granice i ograniczenia nie są dla nas żadnym rozwiązaniem. Kreatywność, dobra wola i mentalność, która ufa bardziej dzieleniu się niż trosce o wyłącznie własny dobrobyt, są dla nas skierowaną w przyszłość drogą, którą popieramy” – stwierdzają na koniec autorzy listu. List oraz wykaz sygnatariuszy dostępny jest na oficjalnej stronie wspólnoty niemieckich zakonników, Orden.de.

 

Źródła: katholisch.de, orden.de, domradio.de

pach

 DATA: 2015-11-13 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

16) Życie nieoczekiwanie przynosi inne rozwiązanie. Krwawa jatka w Paryżu. Pozostaje się tylko modlić za ofiary i ich rodziny.
ponad 4 lata temu / cd3
 
13) To samo Angela, zaprasza uchodźców szerokim gestem sprawiając wrażenie wariatki, co ma przerazić europejczyków. Ten strach to energia, którą można potem ukierunkować np. organizując protesty i akty terroru prawicowców. Potem wahadło przesuwa się w drugą stronę- czyli tropimy prawicowych przestępców przy okazji eliminując grupy prolife i grupy katolików przywiązane do tradycji, a dodatkowo wzbudzając drgania nienawiści ze strony przybyszów jako odwet na zadane akty agresji. 14) A może chodzi tylko o zastraszenie i pełzający rozkład społeczeństwa pod czujna kontrolą kamer, internetu, prawników i policjantów? Coś na wzór stwórzmy najpierw problem aby potem uzasadnić swoje istnienie w celu jego rozwiązania itd. 15) Co można powiedzieć na pewno- czasy ekskluzywnego europejskiego domu starców wydają się dobiegać końca.
ponad 4 lata temu / cd2
 
9) Bez strachu coraz trudniej zarządzać społeczeństwem które powoli staje się samowystarczalne- samo wytwarza sobie prąd i niektóre dobra, kupuje coraz mniej bo zaczynają się pojawiać towary trwałe przełamując monopol produktów o trwałości 2 lata + 1 dzień itd (tutaj chodzi mi o Niemców). 10) Kolosi dzisiejszego świata- przede wszystkim USA ma ogromne zadłużenie. Bez ucieczki kapitału do USA będzie im trudniej. 11) Rosja chce osłabić UE poprzez kierowanie imigrantów do niej- co spowoduje zniesienie Schengen i częściową dezintegracje wspólnoty. 12) Masoneria poprzez przesadę to w jedną to w drugą stronę próbuje rozwalić KK. Albo słuchajcie co mówi wasz papież, macie przyjmować tłumy. A potem pojawiają się teorie spiskowe - papież to mason, nie wierzcie mu.
ponad 4 lata temu / cd1
 
1) Najazd imigrantów zarobkowych, uchodźców wojennych i terrorystów może służyć do wielu spraw. Do budowania elektoratu słabnącej lewicy, do walki z europejską częścią Kościoła Katolickiego, do walki z demokracja na starym kontynencie (poprzez ustawy antyterrorystyczne i ograniczenie swobód obywatelskich wynikające ze wzrostu przestępczości i aktów terroru, które przyniosą przyjezdni). Itd. 2) Europa poprzez aborcje i antykoncepcję sama się skazuje na przypływ ludzi z Afryki i Azji. Może to tez być częśćią planu. 3) Bezpośrednim powodem migracji są zmiany klimatyczne, wzrost cen żywności, rewolucje i wojny, podsycane przez Zachód i Wschód. 4) Bez napływu imigrantów stara Europa nie obudzi się ze snu sytego bogacza. Dalej będzie śnić o bogactwie i przyjemności. 5) Czy nam się to nie należy? Najazd Hunów XXIw? 6) Może taka jest cena- przebudzenie z egoizmu za cenę cierpienia? 7) F mówi rzeczy niewygodne, ale ma rację. 8) Walka z Franciszkiem to robota masońska.
ponad 4 lata temu / @ada
 
Masoneria jest już w kościele.Jesteśmy świadkami spełniających sie proroctw.
ponad 4 lata temu / tyle na temat
 
@ Temo - jeszcze na Pch24 nie ma wielkiej cenzury, bo gorzej jest na wiara.pl lub gosc.pl - , tam nawet nie ukazują się artykuły krytyczne w stosunku do F.
ponad 4 lata temu / ada
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.