7 lipca 2017

Bawaria przeciw ustawie o homo-małżeństwach? Rząd landu rozważa skargę do Trybunału Konstytucyjnego

(Horst Seehofer i Angela Merkel (zdjęcie ilustracyjne). fot.REUTERS/Michael Dalder/FORUM)

Prorodzinna organizacja „Demo für alle” wzywa rząd Bawarii do wystąpienia na drodze sądowej przeciwko homomałżeństwom, przyjętym przez niemiecki Bundestag. Zdaniem działaczy „Demo für alle” nowe regulacje są niezgodne z konstytucją. Premier landu Horst Seehofer nie wyklucza podjęcia takiego kroku.

 

Niemiecka konstytucja nie definiuje wprawdzie małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, ale dotąd Federalny Trybunał Konstytucyjny przyjmował właśnie taką wykładnię za obowiązującą, niezależnie od zachodzących w społeczeństwie zmian.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Tymczasem uchwalone przez Bundestag prawo o pseudomałżeństwach homoseksualnych całkowicie ignoruje ten fakt, próbując przeforsować przywileje dla „tęczowych” przez zwykłą zmianę kodeksu cywilnego. W ocenie organizacji prorodzinnej „Demo für alle” to zamysł całkowicie nieuprawniony i należy wystąpić przeciwko niemu na drodze sądowej, składając skargę we wspomnianym trybunale.

 

Jako, że zrobić to może wyłącznie albo 40 deputowanych Bundestagu, albo jeden z rządów landowych, organizacja wezwała teraz do podjęcia działań władze Bawarii. W landzie tym rządzi Unia Chrześcijańsko-Społeczna (CSU), niemal jednogłośnie sprzeciwiająca się pseudomałżeństwom. Jej szef, a zarazem bawarski premier, Horst Seehofer, jeszcze przed piątkowym głosowaniem deklarował zdecydowane „nie” dla zmiany prawa – i tak też zagłosował.

 

Celem przekonania CSU do podjęcia sądowej walki „Demo für alle” ogłosiła w środę w Magdeburgu rozpoczęcie zbierania podpisów pod petycją on-line. Organizacja ma nadzieję, że Bawaria zaskarży progresywne prawo jeszcze przed wrześniowymi wyborami do parlamentu federalnego.

 

Według dziennika „Rhenischen Post” z Düsseldorfu, premier Seehofer miał ogłosił w poniedziałek na wspólnym posiedzeniu zarządu CSU i CDU Angeli Merkel, że rozważa skargę do Trybunału. Miał zaznaczyć, że wszystko może jednak potrwać jeszcze miesiące.

 

W rozmowie z niemiecką Katolicką Agencją Informacyjną rzecznik bawarskiego ministerstwa sprawiedliwości powiedział z kolei, że przyjęte przez Bundestag prawo postrzegane jest w Bawarii jako podważenie przyjętego porządku prawnego bazującego na konstytucji. Zdaniem rzecznika jest wątpliwe, czy zmianę definicji małżeństwa można przeforsować, jak zrobił to parlament, przez prostą zmianę prawną.

 

 

Źródło: Katholisch.de

Pach

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram