DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Bawaria: wzrost przestępstw seksualnych popełnianych przez azylantów. O 91 proc.!

Bawaria: wzrost przestępstw seksualnych popełnianych przez azylantów. O 91 proc.!
By Hammer83 (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

W pierwszych sześciu miesiącach 2017 liczba zarejestrowanych przestępstw seksualnych w Bawarii wzrosła o 48 procent w porównaniu z tym samym okresem 2016 r. Jak wynika z danych bawarskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, o 91 proc. wzrosła liczba przestępstw popełnianych przez azylantów.


Opublikowany w środę raport stanowi, że w pierwszej połowie 2017 r. zarejestrowano 685 przestępstw seksualnych.


Ministerstwo podkreśla, iż w 126 przypadkach o dokonanie gwałtów, napaści seksualnych podejrzewa się azylantów. Pozostałych przestępstw mieli dopuścić się rodzimi mieszkańcy.


Przestępczość seksualna ze strony osób ubiegających się o azyl wzrosła aż o 91 procent w ciągu roku. Dane te dotyczą gwałtów, napaści seksualnych, ekshibicjonizmu, przymusowej prostytucji i nielegalnego rozpowszechniania materiałów pornograficznych.


Dziennikarka „Süddeutsche Zeitung”, Ulrike Heidenreich zauważyła, że w Bawarii radykalnie zmieniło się podejście kobiet względem uchodźców w stosunku do tego, co było jeszcze w 2015 r. „Gdy kobiety napotykają na swej drodze grupę męskich uchodźców, zawsze mają poczucie zagrożenia" - pisze.


"Obawiają się, że sposób ich ubierania wysyła zły sygnał. To niedopuszczalne. Wolność ubierania się i poruszania się według własnych potrzeb nie podlega jakiejkolwiek dyskusji" – zastrzegła.


Heidenreich wspomina kilka przypadków napaści na tle seksualnym z poprzedniego tygodnia w Bawarii, których mieli się dopuścić uchodźcy. W niedzielę aresztowano dwóch Afgańczyków, którzy zgwałcili nastolatkę wracającą ze szkoły w Monachium. W północnej Bawarii trzy osoby  ubiegające się o azyl aresztowano za seksualne nękanie dziewczynki na parafialnym festynie. W Rosenheim azylant zgwałcił uprawiającą jogging kobietę. Sześciu z siedmiu mężczyzn deportowanych niedawno z Bawarii do Afganistanu, było notowanych w policyjnych kartotekach za napaści na tle seksualnym. Heidenreich konstatuje, że "prawa kobiet są tak samo ważne, jak uchodźców".


Ale w tej samej gazecie Matthias Drobiński przekonuje, że statystyki przestępcze nie powinny być w ogóle brane pod uwagę. Wyjaśnia, że po masowych atakach seksualnych w Kolonii na przełomie 2015 i 2016 r. stworzono szerszą definicję przestępstwa seksualnego, stąd – zdaniem Drobińskiego - zgłoszono ich więcej.


Skrytykował też bawarskie ministerstwo spraw wewnętrznych za wstępne zgłaszanie naruszeń i rzekomy wzrost liczby samych gwałtów o 50 procent. Tłumaczy też, by się nimi nie sugerować, wydając ogólny sąd o rzekomych przestępstwach seksualnych azylantów w całych Niemczech.


Podkreśla, że statystyki z Bawarii „niekoniecznie odzwierciedlają zjawisko ogólnokrajowe.” Powołuje się na  oficjalne dane z Nadrenii Północnej-Westfalii, które – poza Bawarią – jako jedyny land opublikowało podobne dane. Pisze też – nie wiadomo na jakiej podstawie - że w dużych zachodnich landach napaści seksualne spadły w pierwszej połowie 2017 r. w stosunku do ostatnich sześciu miesięcy 2016 r.


-  Niemki są obecnie mniej narażone na przemoc seksualną niż 20 lat temu. Twierdzenie, że kobiety nie mogą samotnie spacerować po zmroku jest obiektywnie fałszywe – upiera się ku zdumieniu wielu kobiet Christian Walburg, kryminolog z Uniwersytetu w Münster.


Od 2015 r. ponad milion uchodźców przybyło do Niemiec. Dwie trzecie osób ubiegających się o azyl stanowią - nie kobiety czy dzieci - lecz mężczyźni. Jednocześnie jedna czwarta osób ubiegających się o azyl jest w wieku od 18 do 30 lat.
Źródło: thelocal.de.

AS
DATA: 2017-09-22 14:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i będzie jeszcze gorzej. Nie walczcie z tym tylko zaciśnijcie zęby. Ból z pewnością będzie mniejszy.
8 miesięcy temu / obserwator
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.