DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Bawaria: lewaccy ekstremiści zdewastowali cztery świątynie. Wezwali do zniszczenia Kościoła

Bawaria: lewaccy ekstremiści zdewastowali cztery świątynie. Wezwali do zniszczenia Kościoła
Parafia pod wezwaniem św. Teresy z Ávili w Monachium (jeden ze zdewastowanych kościołów). CineAmigo [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Lewicowi ekstremiści zdewastowali elewację czterech katolickich kościołów w Monachium. Wypisali na nich slogany wzywające do zniszczenia Kościoła i państwa.

 

W stolicy Bawarii doszło do aktu bezprzykładnego antychrześcijańskiego i zarazem antypaństwowego wandalizmu. Nieznani sprawcy zdewastowali elewację aż czterech katolickich świątyń, wypisując na murach nienawistne hasła o anarchistycznym podtekście ideologicznym. Policja podejrzewa, że autorzy wywodzą się ze środowiska skrajnej lewicy. Część mieszkańców Monachium jest oburzona.

 

„Zniszczyć Kościół – spalić państwo”; „Ani Boga, ani pana – zniszczyć patriarchat”; „Religia to panowanie – a ja chcę być wolny” – takie hasła, wypisane czarną i czerwoną farbą, pojawiły się na murach czterech kościołów w trzech monachijskich dzielnicach. Napisy są dużych rozmiarów – niejednokrotnie mają kilka metrów, co – oprócz oczywistych kwestii moralnych – oznacza też dla parafii zarządzających zdewastowanymi świątyniami wysokie koszty pokrycia prac remontowych.

 

Opisujący sprawę bawarski portal „Br24” zwraca uwagę, że celem prawdopodobnie lewackich sprawców padły wyłącznie katolickie kościoły. Nie zdewastowano żadnego ze zborów protestanckich.

 

Tymczasem obecny premier Bawarii jest członkiem jednej ze wspólnot ewangelickich, a zarazem jedynie połowa ludności landu wyznaje rzymski katolicyzm. Reszta to protestanci, niewierzący oraz muzułmanie.

 


Źródła: br.de / wikipedia.de
Pach

 

  


DATA: 2019-12-10 13:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

chyba jednak nie
7 miesięcy temu / do Jot
 
@Jot Dobre. Na kościele można. To walka z ciemnogrodem. Na meczecie nie. Wtedy to mowa nienawiści. Ale pokazali tolerancję dla innych. Nie ma co.
7 miesięcy temu / trooper
 
TO MOGA BYC EKSPORTOWANI KODZIARZE
7 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
To należy potraktować jak wyróżnienie ze wyłącznie katolickie. Powinniśmy być dumni - pokazuje kto naprawde jest ważny. Zwróćcie uwagę na meczety - zero - czyżby tam panowaĺ feminizm a nie patriarchat?
7 miesięcy temu / Jot
 
@marmar - jeśli myślisz o faszyastach to oni też lewica tylko na prawo od lewicy. A skąd można wyciągnąć takie wnioski? Logika? Bez niej mozna by napisać "A może pijane siostry zakonne?" Bez logiki nie ma co podejmować czytania jakichkolwiek artykułów czy opinii. Z Bogiem.
7 miesięcy temu / Grzegorz
 
Do marmar Szkoda komentować takie wynurzenia.
7 miesięcy temu / emk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.