DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

„Baw się ze mną, a nie z komórką” – wołały dzieci na demonstracji w Hamburgu

„Baw się ze mną, a nie z komórką” – wołały dzieci na demonstracji w Hamburgu
Fot. Derlusca/Pixabay

„Dzieci kręcą się tylko wokół smartfonów? Ha ha, ten zarzut może również paść w drugą stronę” – tak niemiecki portal skomentował niecodzienną demonstrację, do której doszło w sobotę w Hamburgu. Około 70 dzieci wyszło na ulicę by sprzeciwić się postępowaniu swoich rodziców i opiekunów, którzy poświęcają zbyt wiele czasu na wpatrywanie się w ekrany swoich elektronicznych urządzeń.

 

„Bawcie się ze mną! Nie ze swoimi telefonami komórkowymi!” – to hasło marszu zwołanego przez siedmioletniego Emila Rustigego. Na jego apel kilkadziesiąt dzieci stawiło się w wyznaczonym miejscu na terenie dzielnicy St. Pauli. Mali demonstranci nieśli swoje hasła na kolorowych plakatach i wykrzykiwali je: „Jesteśmy tutaj, jesteśmy głośni, ponieważ wpatrujecie się w swoje komórki!”, „W piaskownicy przerwa od komórki!”. 

 

Pomysł nietypowej akcji zrodził się gdy chłopiec wracał metrem wraz z ojcem z innej demonstracji. Siedmiolatek zauważył, że wszyscy pasażerowie zajęci są swoimi mobilnymi aparatami, włącznie z jego tatą. „Zapytałem go o coś, ale on nie zareagował” – powiedział później Emil w rozmowie z portalem Express. Kiedy przyjechał do domu, poprosił mamę: „Czy mogę zrobić demonstrację, żeby ludzie nie patrzyli tak dużo w telefony?”. Rodzice zaakceptowali pomysł i zarejestrowali manifestację na policji. Stróże porządku potraktowali zgłoszenie poważnie i stawili się na miejscu, chociaż, słusznie zresztą, nie przewidywali ekscesów.

 

 

 

Według aktualnych badań, Niemcy poświęcają coraz mniej czasu innym ludziom z powodu zaangażowania czasu wokół urządzeń moblinych. Niemal połowa dzieci w wieku od 4 do 13 lat ma już swój własny smartfon.

 

 

Źródła: swr3.de, express.de, Twitter.

RoM

 

 


DATA: 2018-09-09 09:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Stasiu. Pan się utwierdza po 1 dobrym prowodyrze i kilkudziesięciu ciut trzeźwiej myślących? Ni krzty w tym logiki. Ludzie są głupi, ale dzieci to już w ogóle.
ponad 1 rok temu / oQo
 
Wspaniała inicjatywa.
ponad 1 rok temu / Anna
 
Utwierdzam się coraz bardziej w przekonaniu, xe dzieci to są całkiem poważni ludie, tylko niestety większość z czasem głupieje.
ponad 1 rok temu / Stasiu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.