DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Barroso: federalna Europa za kilka lat

Barroso: federalna Europa za kilka lat
fot. Lukasz Kobus/Forum

„Pełnoprawna federalna Europa może wydawać się dzisiaj politycznym science fiction, ale wkrótce stanie się rzeczywistością dla wszystkich krajów Unii Europejskiej zarówno tych ze strefy euro, jak i spoza niej”– stwierdził ostatnio przewodniczący Komisji Europejskiej, Jose Manuel Barroso. Szef KE zamierza przedstawić szczegółowe plany dot. przekształcenia UE wiosną przyszłego roku, tuż przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.


Barroso zdenerwował brytyjskich eurodeputowanych, obawiających się stworzenia unii politycznej poprzez m.in. zacieśnienie unii fiskalnej. Szef KE mówił, że chce, aby wszystkie poglądy i pomysły dot. zmiany traktatu - w celu stworzenia ściślejszej unii - zostały poddane gruntownej debacie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

 

 - Chcemy, aby wszystkie karty zostały wyłożone na stół. Wszystkie pomysły w sposób jasny i spójny powinny być przedstawione wyborcom, nawet jeśli niektóre z nich mogą brzmieć dzisiaj jak polityczne science fiction. Za kilka lat będą rzeczywistością – przekonywał Barroso.

 

Wypowiedź Barrosa zdenerwowała także brytyjskich konserwatystów, przeciwnych stworzeniu ściślejszej unii fiskalnej. Wielu eurodeputowanych zaapelowało do rządu po raz kolejny o szybkie opuszczenie struktur europejskich. Przekonują, że stworzenie ściślejszej unii fiskalnej pociągnie za sobą konieczność ściślejszej integracji politycznej, która całkowicie zmieni sposób, w jaki działa UE.

 

Barroso potwierdził, że „dalsza integracja gospodarcza będzie wykraczać poza granice międzyrządowego systemu zarządzania UE”. Szef KE wezwał wszystkich przywódców europejskich, aby „przyjęli do wiadomości, że unia polityczna jest nieunikniona w celu konfrontacji z przeciwnikami struktur europejskich takich jak np. Partia Niepodległości z Wielkiej Brytanii”. Przywódcy ci – zdaniem Barroso – winni przejść do kontrofensywy i przekonać sceptyków oraz „eurofobów” do ściślejszej integracji.

 

Miesiąc temu swoje plany reformy UE przedstawiła europejska komisarz ds. sprawiedliwości, Viviane Reding.

Odnosząc się do struktury sądownictwa mówiła, że władze UE powinny móc interweniować w państwach, w których wymiar sprawiedliwości „jest niewydolny,” a także tam, gdzie „trzeba reagować na orzeczenia naruszające prawa człowieka".

 

Jej zdaniem Europejski Trybunał Sprawiedliwości miałby m.in. czuwać nad egzekwowaniem „praw podstawowych” w poszczególnych krajach. Postulowała, by znieść protokół brytyjski, który zwalnia niektóre państwa z przestrzegania pewnych „praw podstawowych” itp.

 

 

Źródło: The DailyTelegraph, AS


DATA: 2013-10-04 07:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do bastiana89 - w takim razie nie trzeba było rozwalać socjalizmu ! Na coś trzeba się zdecydować - albo gospodarka planowa i kolejki za mięsem i papierem toaletowym, a samochody dla "przodowników pracy" i dyrektorów, ale pełne (prawie) zatrudnienie, wczasy zakładowe i kolonie dla dzieci - albo wolność gospodarcza i polityczna, paszport w kieszeni i pełne półki towarów z całego świata, ale brak bezpieczeństwa zatrudnienia i wyraźne rozwarstwienie społeczne na tych, co mają pełne portfele i na tych, co oglądają towary na wystawach "przez szybkę", marząc,że wygrają w totka i kupią sobie mieszkanie i taką "furę", że rodzince oko zbieleje. Co do produkowanych towarów - były i samochody, ale jakie ? Licencyjne fiaty - szczyt marzeń Polaków, już na starcie były przestarzałe, tak było z wieloma innym artykułami. Nam wystarczały, bo wymagania mieliśmy skromne i cieszyliśmy się z każdej zakupionej rzeczy (mówiliśmy - udało nam się "zdobyć"). To był inny świat, inni ludzie.
ponad 7 lat temu / janusz
 
janusz, to dlaczego w PRL produkowaliśmy samochody, tekstylia, sprzęt audio i dużo innych rzeczy? Chyba tego ZSRR nam nie zabierał, czyż nie? Dlaczego budowaliśmy Ojczyznę, dobrze działała funkcja socjalna państwa? Teraz państwa zachodnie są w posiadaniu 67 % polskiego kapitału, czyli 67 % Polski, nie wspominając tego, że będą mieli jeszcze więcej. Masz swoją Unię.
ponad 7 lat temu / bastian89
 
O czyim interesie on myśli, bo chyba nie o naszym. Po wojnie przez 50 lat już z nas "wysysano soki". Niech się teraz przypną do kogoś innego albo się w ogóle odczepią i kiszą we własnym sosie.
ponad 7 lat temu / men
 
Do M.M.Vancouver - a jak przetrwały i rozwinęły się Stany Zjednoczone Ameryki ? W Polsce mnóstwo rzeczy zostało zbudowanych z funduszy europejskich, jak dotąd, dużo więcej dostaliśmy, niż wpłaciliśmy do Unii. Po upadku komunizmu, bez Unii bylibyśmy jeszcze bardziej zacofanym krajem, Związku Sowieckiego, który brał od nas wszystko, co produkowaliśmy, już nie ma, a obecna Rosja kupuje to, co jest najwyższej jakości z całego świata, bo też ma walutę wymienialną. Trzeba po prostu przyjąć reguły gry w kapitaliźmie i nauczyć się je wykorzystywać we własnym interesie, popierać wszystko w kraju, co jest nowoczesne i może nam przynieść sukces.
ponad 7 lat temu / janusz
 
zapomnij o tym ponyśle.
ponad 7 lat temu / szybko trzeba zmieniac tuska, bo zaserwuje nam taki pasztet w UE, że długi się nie pozbieramy.
 
Mam nadzieje, ze ten przyszly najwiekszy "kolchoz" Swiata dlugo nie wytrzyma i Europa "powroci" do swoich korzeni,ktore juz sa "przyciete" przez "bolszewickich bolkow-ogrodnikow",ktorzy wogole nie maja "pojecia" o ogrodnictwie nie wspominajac o rolnictwie !Nigdy to sie nie "sprawdzilo" na wschodzie to jak sie moze i sprawdzic na zachodzie - jeszcze tego nie paniali!
ponad 7 lat temu / M.M.Vancouver.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.