DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

W Barcelonie wystawili „poetyckie” bluźnierstwo za państwowe pieniądze

W Barcelonie wystawili „poetyckie” bluźnierstwo za państwowe pieniądze
fot. Raminagrobis / commons.wikimedia.org, licencja cc

Środowiska feministyczne zorganizowały w hiszpańskiej Barcelonie bluźnierczą hucpę. Poetka Dolores Miguel wygłosiła w tym mieście stworzoną przez siebie trawestację modlitwy Ojcze Nasz, w której wychwala się żeńskie organy płciowe i prawo do aborcji.


Dolores Miguel to pochodząca z Katalonii laureatka lokalnej literackiej nagrody, Premio Ciudad de Barcelona. W poniedziałek zaprezentowała w Barcelonie swoją trawestację modlitwy Ojcze Nasz, którą nazwała Madre nuestra (Matko nasza). Przestawiając niektóre słowa chrześcijańskiej modlitwy, wulgarnie opiewała narządy płciowe oraz postulowała legalność aborcji.


Przeciwko wystąpieniu „poetki” zaprotestował przedstawiciel barcelońskich struktur prawicowej Partii Ludowej, Fernández Diaz. „To, co usłyszałem, głęboko mnie zraniło” – napisał polityk w mediach społecznościowych. „Chodzi tu o szacunek. Z katolikami pozwalają sobie na wszystko, ale jednocześnie strzegą się przed zastosowaniem tak samo rozumianej wolności wobec innych, na przykład gdy chodzi o żarty z islamu” – dodał Diaz.


Bluźnierstwo skomentował też biskup Terrassy, José Ángel Saiz. - Ta poezja jest niewątpliwie bluźniercza. Jak długo będzie się jeszcze nadużywać cierpliwości katolików? – pytał.


Jako „instytucjonalny błąd” określił wystąpienie „poetki” były burmistrz Barcelony, Xavier Trias. Wskazał, że do podobnego bluźnierstwa nie powinno dochodzić w ramach oficjalnych, przygotowanych przez miasto uroczystości.


Niestety, po wyborach regionalnych w 2015 roku władzę w Barcelonie sprawuje lewicowa aktywistka Ada Colau należąca do koalicji złożonej z populistycznej partii Podemos, Zielonych oraz katalońskich lewicowych nacjonalistów. Colau została wybrana na burmistrza przy poparciu innych jeszcze formacji lewicowych i lewackich.Pach

Źródło: Katholisches.info


DATA: 2016-02-21 11:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@bardo: proszę pamiętać że bardzo wiele osób wypowiadających się na tym forum to nie są katolicy. Po owocach (w tym szyderstwie z postawy Pana Jezusa i z Doktryny Katolickiej) można ich poznać.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Uważam że nawet zwykła wszetecznica by miała więcej godności wobec samej siebie gdy by stwierdziła że jest tylko istotą ludzką. Ale ta "pani" jest tylko tym organem który sama wychwala. A ta instytucja która jej dała jakąś tam nagrodę jest tyle samo warta co jej dumna nosicielka.
ponad 3 lata temu / Blablabla
 
@ Karolina: "katolicy to ofermy doprowadzone do tego stanu przez facetów promujących nadstawianie drugiego policzka,zwyciężanie zła dobrem"... Ty tak serio, czy prowokujesz? Nie widzisz, Kogo nazywasz "ofermą"? Uważasz, że zgoda naszego Pana, Jezusa Chrystusa na ukrzyżowanie, było działaniem "ofermy"? Nie widzisz, jak właśnie ty bluźnisz tymi słowami, jeszcze gorzej niż ta głupia, nieszczęsna poetka, która tak pragnie rozgłosu, aż ją czarny oślepił. A ty to robisz bezinteresownie, po to tylko, żeby bluźnić - na wzór Dody. Ona też "gardzi słabeuszami", o czym wszędzie opowiada.
ponad 3 lata temu / bardo
 
Tak długo jak władze będą uzależnione od lichwy BŚ i MFW. To jeden z warunków pożyczki. Swoją drogą katolicy to ofermy doprowadzone do tego stanu przez facetów promujących nadstawianie drugiego policzka,zwyciężanie zła dobrem/?/gdy głos,jak niegdyś,powinien zabrać tow. Mauser.
ponad 3 lata temu / Karolina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.