DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Barbarzyństwo Korwin-Mikkego. Skandaliczne słowa o chorych dzieciach nienarodzonych

Barbarzyństwo Korwin-Mikkego. Skandaliczne słowa o chorych dzieciach nienarodzonych
fot. Lukasz Kobus/Forum

Janusz Korwin-Mikke w wyjątkowo barbarzyński sposób wypowiedział się o chorych dzieciach nienarodzonych. Jak stwierdził, „ochrona gatunku ludzkiego” nie może obejmować „potworków”, bo „takie coś” nie będzie nigdy normalnie funkcjonować.

 

Jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, w krytyczny sposób odniósł się do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, którą zajmował się w tych dniach Sejm.

 

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl stwierdził, że projekt jest „zbyt rygorystyczny”.

 

- Nie pozostawia wyboru kobietom, a kobieta musi mieć wybór - stwierdził Mikke, sięgając tym samym po klasyczne hasło lewackich ruchów aborcjonistycznych i feministycznych. To właśnie „wyborem kobiet” na całym świecie uzasadnia się legalność mordowania dzieci nienarodzonych.

 

Polityk stwierdził przy tym, że gdyby zabijanie dzieci w łonach matek było legalne, to wówczas „ilość aborcji na pewno byłaby mniejsza”. I tutaj znowu mamy do czynienia z argumentem rodem ze skrajnej prasy lewackiej. Ileż to artykułów popełniła „Wyborcza” pisząc o rzekomym bezmiarze polskiego podziemia aborcyjnego.

 

Wreszcie Mikke sięgnął po argumenty czysto eugeniczne. Jego wypowiedzi nie sposób cytować bez głębokiej odrazy.

 

- Jeżeli kobieta nosi w sobie potworka, to nie może go obejmować ochrona gatunku ludzkiego – stwierdził. - Jestem w stanie zrozumieć normalną kobietę, której może się trafić, że zamiast człowieka nosi w łonie coś, co nigdy nie będzie normalnie funkcjonowało – dodał.

  

Kto by pomyślał, że to słowa nie jakiegoś zatwardziałego neomarksisty, ale Janusza Korwin-Mikkego będzie można cytować jako skrajny przykład pogardy dla godności każdego poczętego życia ludzkiego...

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

Pach

 

Poseł Janusz Korwin-Mikke wydał oświadczenie w sprawie swojej wypowiedzi o aborcji. W jednym z wywiadów można było przeczytać, że według polityka Konfederacji legalizacja aborcji zmniejszy jej liczbę. Ponadto Mikke nazywał chore dzieci nienarodzone potworkami, którym nie powinna przysługiwać „ochrona gatunku ludzkiego”.

 

WIECEJ TUTAJ:

Korwin-Mikke prostuje wypowiedź o aborcji. Ale o „potworkach” mówi dalej

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-19 16:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie powtarzajcie tego, pan Janusz napisał sprostowanie do tej wypowiedzi.
2 miesiące temu / Joanna
 
Źródło: dorzeczy.pl...czyli portalik partyjny pis. Oj boi się pislewacja Konfederacji.
2 miesiące temu / Łukasz
 
błagam nie mieszajcie tu. ja rozumiem że Pan Korwin jest kontrowersyjny, trzeba go rozumieć i naprawdę znać jego polemikę słów. CAŁA KONFEDERACJA JEST ZA ŻYCIEM. BYŁO GLOSOWANIE. nie siejcie tu fermentu bo nie wejdę już na ten portal... tylko dlatego że nie zrozumieliście jego slow
2 miesiące temu / Pati
 
Ludzie nie dajce sobą manipulować. Przypominam Wam, że ustawy nie przyjmuje się w Polsce przez opinie i wypowiedzi w mediach, ale przez głosowanie w Sejmie i Senacie. Każdy projekt przechodzi w Sejmie 3 czytania. PiS w pierwszym czytaniu zagłosowało w za skierowaniem projektu do komisji. W zależności od widzi mi się Naczelnika, projekt może utkwić w komisjach jak w zamrażarce. CAŁA KONFEDERACJA - 11 posłów w tym JANUSZ KORWIN-MIKKE głosowała także za tym, by projekt obywatelski skierować od razu do drugiego czytania. To przyspieszyło by procedurę legislacyjną. Z PiS tak głosowało 52 posłów na 231 głosujących. Pozostali chcieli zamrażarki. Wypowiedź JKM jest podła, ale działanie już nie. Przed Wami wybór albo dalej wierzyć Kaczyńskiemu, który mami Was swoimi niby katolickimi poglądami i mówi wicie, rozumicie - nie da się. I tak Was już zwodzi 13 lat. Albo jednak poprzeć Konfederację, angażując się także w jej działalność i popierając lepszych kandydatów niż JKM.
2 miesiące temu / Ktoś
 
Światopoglądowo on zawsze był daleki od aksjologii wiary katolickiej - zdaje się,iż nie uważa się za katolika?
2 miesiące temu / c
 
@Marcin " żadna ustawa nie zmieni podejścia ludzi" Nie zgadzam się. Prawo ma oczywisty wpływ na ludzkie zachowania. Prawny zakaz kradzieży nie zlikwidował jej w 100% ale nie chciałbyś żyć w świecie w którym kradzież jest prawnie dozwolona. Jasne, trzeba wpływać na ludzką świadomość, trzeba edukować, trzeba budować programy wsparcia, trzeba podkreślać współodpowiedzialność ojców, trzeba się modlić itd. ale nie można rezygnować także ze zmian w prawie.
2 miesiące temu / tom
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.