DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Barbara Nowak o „gender mainstreamingu” i zaskakującej postawie prezydenta Nowego Sącza

Barbara Nowak o „gender mainstreamingu” i zaskakującej postawie prezydenta Nowego Sącza
Fot. PCh24 TV

Zamiast dumnie bronić wartości chrześcijańskich i rodziny, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel kaja się przed burmistrzem Schwerte z powodu przyjęcia przez radnych Samorządowej Karty Rodzin. Włodarz polskiego miasta rozumie decyzję o zawieszeniu współpracy partnerskiej przez Niemców, u podstaw której legł braku szacunku dla „europejskiej idei różnorodności”. Sprawę na łamach wpolityce.pl komentuje Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty.

 

Przypomnijmy. Samorządowa Karta Rodzin, przyjęta w Nowym Sączu, zobowiązuje samorząd „do działań na rzecz rodziny w oparciu o pkt 18 Konstytucji RP”. Tymczasem – jak pisze Barbara Nowak – okazuje się, że niemieccy partnerzy uznali taki krok za skandaliczny, wytykając brak szacunku dla „europejskiej idei różnorodności”. W ślad za tym prezydent Handzel zgodził się z tezą, że „Polacy tkwią w tradycyjnym, usankcjonowanym dwoma tysiącami lat zgodnym z naturą modelu rodziny”.

 

Kurator przypomina, że w Niemczech funkcjonuje „nowoczesne” podejście do kwestii rodzin i akceptowalny jest tam „dowolny konglomerat osób różnych płci, w tym także 56 płci wg ideologicznego pomieszania genderu”. W Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii z ratusza Schwerte powiewała tęczowa flaga, sam burmistrz podkreślił, że jest za „kolorową różnorodnością, tolerancją i akceptacją”, a w Nowym Sączu, jak określił, „doszło do dyskryminacji”.

 

Jak zauważyła Barbara Nowak. prezydent Nowego Sącza „nie tylko się z oceną burmistrza Schwerte zgodził, ale wyraził nadzieję, że wartości europejskie i chrześcijańskie powrócą do Nowego Sącza. Zakłada zatem, że Schwerte funkcjonuje w oparciu o te właśnie wartości”.

 

Kurator stawia pytanie, czy prezydent Handzel wie o czym mówi i przypomina, że „w krajach Europy zachodniej od ponad kilkudziesięciu lat dominuje polityka gender mainstreaming”, której korzenie sięgają idei wyzwolenia seksualnego i rewolucji seksualnej ’68. „Ruchy radykalnych, proaborcyjnych feministek połączyły się wówczas z ruchami gejowskich i lesbijskich aktywistów seksualnych i z ich wspólnych postulatów powstał gender, czyli płeć społeczno-kulturowa, która stała się narzędziem dekonstrukcji dotychczasowego rozumienia biegunowości płci” – przypomniała Nowak. Tak na Zachodzie doprowadzono m.in. do zaniku pojęcia płci biologicznej w dokumentach państwowych. W jej miejsce pojawiła się „płeć kulturowa – „gender”, a swobodny pociąg seksualny stał się miarą wolności człowieka. I pod takie dyktando – na różnych szczeblach – tworzone jest prawo, często nazywane mianem „antydyskryminacyjne”.

 

W praktyce – jak przypomina małopolska kurator – mamy negowanie różnic biologicznych między mężczyzną a kobietą, legalizacją związków homoseksualnych z prawem do nieograniczonej adopcji dzieci, a co za tym idzie rozwój usług surogacji. Przybywa też „orientacji seksualnych” i trwa przebudowa mentalności społeczeństw – co nie może odbywać się bez indoktrynacji najmłodszych. Stąd mamy seks edukację w szkołach (często przymusową). Całość zaś dopełniają powszechne „prawa reprodukcyjne” – czyli nieograniczony dostęp do aborcji.

 

Czy to są wartości chrześcijańskie? – pyta Barbara Nowak. Czy taki model budowania społeczeństwa prezydent Nowego Sącza chciałby propagować w mieście?

 

Źródło: wpolityce.pl

MA

 

MEGA DEBATA: Jak seksedukatorzy „kradną” nasze dzieci?

 

Czytaj także:
DATA: 2020-06-02 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ale o faszyzm to oni właśnie nas posądzają
1 miesiąc temu / do Ewelina
 
Właściwie po co nam te chore związki z europejskimi miastami i ich chorymi włodarzami wyznającymi chorą ideologię, wszystko to nosi silne znamiona faszyzmu, więc to polskie miasta powinny wypowiadać tym miastom te pseudoprzyjażnie.
1 miesiąc temu / Ewelina
 
dzieci się o tym dowiadują z pytań do pierwszej spowiedzi ,sprawdźcie wydawnictwo JUT
1 miesiąc temu / do Magdalna
 
W Nowym Sączu wybrali prezydenta z platformy bo prezydent z PiSu z czescia pisowcow skompromitował sie kompletnie. Kiefy wreszcie będzie zrobiony jakiś porządek w lokalnych strukturach PiSu gdzie co sami nieudolni karierowicze często trzymają stołki i nikogo zdolnego z pomysłami nie dopuszcza z zazdrości. Tak jest m. in. na Sądecczyznie
1 miesiąc temu / Me
 
Zrywają kontakty? Prawdziwym problemem byłoby gdyby UE zaczęła nas chwalić...
1 miesiąc temu / Frondo z Krainy
 
Obyśmy nigdy nie doprowadzili do tego, że UE będzie nam zakazywała obrony naszych dzieci przed chorą ideologią LGBT- mam już dosyć tych wszystkich chorych tęczowych marszy na których to grupa smutnych ludzi pragnie ogłosić światu, że lubuje się w stosunkach analnych jakie to jest chore, że ktoś wychodzi na ulice i chce to wszem i wobec wszystkim ogłaszać! Nikt nie ma ochoty tego słuchać i o tym wiedzieć, czy oni sobie zdają sprawę że to mogą słyszeć i widzieć niewinne dzieci? Które siłą zmusza się do zajęć na których muszą słuchać o tych chorych upodobaniach ?! Skoro KE tak bardzo chce bronić ludzi bezbronnych i słabych to niech się zajmie obroną dzieci w łonach matek -to też dyskryminacja prawa do życia tych najmniejszych i najsłabszych ale nie jest już w kręgu zainteresowania KE!? Jeśli chodzi o dzieci w łonach matek to już nie ma mowy o tolerancji, a jakby jeszcze takie dziecko było chore to najlepiej od razu do piachu. Może gdyby było wiadomo,ze będzie gejem to nie zostanie
1 miesiąc temu / Magdalna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.