DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Jeżowska nie zgadza się z małopolską kurator oświaty Barbarą Nowak, która w liście do dyrektorów szkoły sugerowała, że Tęczowy Piątek stwarza sytuacje mogące deprawować dzieci i młodzież. - Deprawowanie, owszem, odbywa się w szkole, ale często na lekcjach religii ? stwierdziła Jeżowska w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Na potwierdzenie tej tezy przytoczyła anegdotkę 11-letniej córki jej znajomej, która miała usłyszeć od katechetki, że "homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym i za to powinno się trafić do więzienia". Co się dzieje z tymi celebrytami, co oni jedzą że na STAROŚĆ tak głupieją?!? ...tak..tak starość pani Jeżowska....
5 miesięcy temu / Ana
 
Ależ oczywiście, że dzieci są nieprzygotowane do dorosłości seksualnej! Wystarczy spojrzeć na narastające w naszym społeczeństwie problemy pokroju rosnącej liczby nastoletnich ciąż, przestępstw na tle seksualnym oraz braku rzetelnej informacji, w tym również o leganej jeszcze antykoncepcji. Odnosząc się natomiast do programów tolerancji i szacunku, to są one właśnie tym, co sugerują nazwy: edukacją o równości, powszechnym prawie do bezpieczeństwa we własnym kraju i braku dyskryminacji bez względu na orientację. Skoro kieruje się Pani tymi wartościami, dlaczego tym samym wzbrania się przed projektami, które mogą lepiej wykonywać PANI ROBOTĘ od Pani. Co Pani powie uczniom, którzy byli nękani i bici w Pani szkołach, na wskutek uprzedzeń ich agresorów? Uczniom, którzy nigdy nie dostali od Pani, pedagoga, tej samej ilości szacunku, którą Pani proponuje innym, co doskonale widać na tym nagraniu.
5 miesięcy temu / studentka
 
Ta Pani to świetny materiał na ministra edukacji! Temat wyłożony klarownie - kawa na ławę. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości po obejrzeniu tego wywiadu?
5 miesięcy temu / Kappa
 
Wreszcie głos rozsądku. Tak jak tu już pytali moi poprzednicy: gdzie wypowiedzi innych kuratorów i utytułowanych pedagogów? Czemu sprawy oczywiste są podważane?
5 miesięcy temu / J.
 
Pani kurator oświaty Barbara Nowak - profesjonalizm, odwaga, aktywność, bezkompromisowość. Takich ludzi Polska potrzebuje. Dziękując za dotychczasowe działania życzę Pani sił i poparcia środowisk szkolnych.
5 miesięcy temu / Mariusz, Gdańs
 
Dlaczego jest tylko jedna taka Pani Kurator?
5 miesięcy temu / Ojciec i dziade
 
Póki szkoły są publiczne trzeba liczyć na rozsądek kuratorów, bo wielu rodziców rezygnuje z aktywnego korzystania ze swoich praw. Brawo Pani kurator!
5 miesięcy temu / Jean_Paul
 
A gdzie pozostali ?
5 miesięcy temu / andrzej
 
Dzielna babka! Dziękuję Pani za odwagę głoszenia normalności i troskę o RZECZYWISTE dobro i harmonijny rozwój dzieci oraz młodzieży. Człowiek to nie tylko i wyłącznie sfera seksualna, to także umysł, serce i dusza. Nie możemy "spłaszczyć" naszego widzenia człowieka do tylko jednego wymiaru, ignorując pozostałe. No i jeszcze jedna "oczywista oczywistość": na seksualnym bałaganie i rozwiązłości da się świetnie zarobić biznes antykoncepcyjny, aborcyjny, in vitro, szczepionki i leki na choroby weneryczne, prostytucja, pornografia, etc.. Na panowaniu nad sobą, powściągliwości, czystości - sami sobie odpowiedzcie, czy da się zbić kokosy.
5 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Brawo Pani Kurator! Proszę o dalszą Pani pracę w celu wychowania naszych dzieci do szczęścia przeżywanego w rodzinie i w celu budowania społeczeństwa w oparciu o społeczną naukę Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Składam wyrazy uznania.
5 miesięcy temu / Dorota
 
Powtrzam jak mantrę: domagajmy się od rządu wpisania propagandy i praktyk homoseksualnych do Kodeksku Kranego. Jest to zadawany z premedytacją cios w Naród Polski. To przez takie "tęczowe piątki" dzietność spadła do 1,22 na kobietę, a ponad 30% rodaków nie ma bądź nie chce mieć dzieci. Nie dla tęczowej propagandy!
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Dziękuję za troskę o dzieci i normalność.
5 miesięcy temu / Lidka
 
Popieramy Panią z Pomorza. I przepraszamy całą Polskę za POmorskie.
5 miesięcy temu / Wiesław
 
Dziękujemy Pani Kurator za stanowczą i zdecydowaną postawę w wojnie ideologicznej o zmianę norm społecznych i wprowadzenie tych które proponował Engela.Wydawało się, że wyrzucono je na śmietnik historii jednak lewactwo dąży do tego aby jednak dokończyć to co zaczęli, tylko innymi metodami i wykorzystując nowe zjawiska społeczne. Tylko dlaczego jeszcze tak mało osób to rozumie i jeszcze mniej reaguje. Tym większym szacunkiem darzymy Panią Kurator. Czasami aby zwyciężyła obłędna ideologia wystarczy bierność dobrych ludzi...niestety.
5 miesięcy temu / Waldemar z Gda
 
Pani Kurator, bardzo dziękuję za Pani stanowcze stanowisko na temat treści, które chcą spowodować szkodę naszym dzieciom i młodzieży. Popieram Pani zdanie i czekam na podobne działania innych, odważnych kuratorów.
5 miesięcy temu / Jacek, Gdańsk
 
Bardzo się cieszę, że, ktoś w końcu chce zapanować nad wpuszczaniem do szkół każdego, kto chce mieć różny wpływ na nasze dzieci. Szkoła to placówka wychowawcza, nie powinna robić niczego wbrew woli rodziców lub poza ich wiedzą, powinna trzymać się tradycyjnych wartości, zagwarantowanych w konstytucji. Dziękuję za Pani zdecydowaną postawę!
5 miesięcy temu / Anna Piesik
 
Pani Kurator, dziękujemy za Pani działania na rzecz ochrony dzieci i naszych Rodzin. Jest Pani prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czekamy na innych odważnych kuratorów - gdzie jesteście ?
5 miesięcy temu / Magda z Gdańsk
 
BRAWO! Wielkie dzięki Pani Kurator. Czas na to, aby powstrzymać tych, którzy chcą działać na szkodę dzieci i młodzieży. Jestem osobą wierzącą. W swoim życiu zawodowym spotkałam wiele osób homoseksualnych. Nigdy nikogo nie obraziłam, nie wyśmiałam, nie traktowałam gorzej, nie dyskryminowałam. Mam dzieci, a to co się dzieje dotyka mnie osobiście i nie życzę sobie, aby tak określone osoby narzucały mi, a tym bardziej moim dzieciom swój sposób na życie. Taka oto tolerancja, że mnie można nazywać katolem, homofobem, moherem, średniowieczem i mówić,że mi Kościół Katolicki przeżarł mózg - dosłownie tak usłyszałam. Jest tylu specjalistów, psychologów i pedagogów szkolnych, nauczycieli wdżwr, a ci ludzie uzurpują sobie prawa do edukacji seksualnej, co to ma być! W jaki sposób ich edukacja ma być lepszą od tej, która funkcjonuje w szkołach. Na prawdę nie potrzeba nam takich pomocników do wychowywania i uświadamiania naszych dzieci. Więcej takich osób, jak Pani Kurator.
5 miesięcy temu / Amarylis
 
Brawo Pani Kurator. Dziękuję za te mądre, wyważone słowa. Powinna Pani zostać ministrem edukacji lub Rzecznikiem Praw Dziecka. Oby więcej było tak odważnych kobiet odpowiedzialnych za nasze dzieci. Uważam też, że nauczyciele popierający swoim wyglądem i zachowaniem tęczowe piątki powinni zostać jakoś ukarani, np. obcięciem w sposób dotkliwy wynagrodzenia a jak to nie pomoże, zwolnieniem z pracy z zakazem wykonywania zawodu na jakiś czas.
5 miesięcy temu / Warszawianka
 
Jestem pełna podziwu dla Pani Kurator za stanowczość, konsekwencję i kulturę wypowiedzi. W pełni popieram jej zdanie.
5 miesięcy temu / Anna
 
Brawo. nasze rodziców działania powinny być jednoznaczne. W każdej takiej sytuacji, kierować sprawy do Kuratorium i do prokuratury.
5 miesięcy temu / Szczypior
 
@ aha posłuchaj... Pani Barbara to wspaniała nauczycielka, pedagog i kurator. Rozeznana w sytuacji. Odważna. Doskonale wie na czym polega ta cała propaganda LGBT + oraz pseudo "wychowanie seksualne". Ogromne podziękowania dla Pani kurator za to co robi. Rączki zaciera natomiast międzynarodówka, a bezrefleksyjna lub bezbronna intelektualnie młodzież to kupuje. Argumentacja za, jest totalnie pozbawiona troski o nich samych. Są jak kamikaze złej sprawy. Nawet nie chcą wiedzieć jak znakomitą grupą inwestycjną są dla tych, którzy już od lat zbijają na nich majątki. Są wśród nich promotorzy, którzy mają nakręcać koniunkturę. O dobru człowieka nie ma tu mowy. Kiedyś ta prawda zalśni tak, że wszyscy dzisiaj zaślepieni przejrzą na oczy. Szkoda tylko tych, którzy padną ofiarą, tego dziś lansowanego, z resztą przy użyciu ogromnych nakładów finansowych, jak widać bardzo opłacalnego kłamstwa. I chwała wszystkim, którzy chcą ustrzec dzieci i młodzież przed tym pomyleniem zmysłów.
5 miesięcy temu / Szyszka
 
Bardzo dobra wypowiedź. To instytucje Państwa powinny zadziałać i tu właśnie pełna zgoda. Wszystkie elementy zostały chyba poruszone w tej wypowiedzi. Poza tym wysoka kultura Pani kurator jest tu bezsprzeczna.
5 miesięcy temu / gt
 
Szczęśliwy mąż, który złożył swą nadzieję w Panu, a nie idzie za pyszałkami i za zwolennikami kłamstwa.
5 miesięcy temu / Waldemar
 
Rodzice obudźcie się! Pani Barbara ma rację - to jest łamanie prawa. Jestem przekonany, że przyzwolenie na akcje typu tęczowy piątek to zgoda na akceptację deprawacji, co wcześniej czy później poskutkuje wędrówkami niektórych uczniów do klubów gejowskich i obrzydliwych praktyk w dark roomach. Czy takiej tęczowej zachęty do deprawacji chcecie dla swoich dzieci?
5 miesięcy temu / PG
 
Bardzo dziękujemy za Pani odważną i jasna postawę. Z wyrazami szacunku Agnieszka Boogdan
5 miesięcy temu / bogdan.agnieszk
 
Smutne to, że wypowiadają się osoby, które pojęcia nie mają o wdżwr w ramach którego wspieramy rodziców w wychowaniu do czystości przedmałżeńskiej. Seksedukatorzy w Gdańsku uczą zakładania prezerawatywy, która tylko w 90% ochroni tych młodych przed infekcją. Rodzice wiedza, że jedyny gwarantowany sposób to abstynencja seksualna do ślubu a potem bezwzględna wierność. Narząd rodny nastolatki w okresie dojrzewania nie jest gotowy do podjęcia współżycia z powodu niewystarczającego przygotowania anatomicznego, mikrobiologicznego i immunologicznego. Badania na nastolatkach w USA wykazały, że po 2-3 latach od rozpoczęcia współżycia seksualnego ok. 50-80% nastolatków jest zarażonych HPV wirusem brodawczaka ludzkiego, który jest odpowiedzialny w 99% za nowotwory szyjki macicy. Komuś zależy na depopulacji młodych ludzi!
5 miesięcy temu / Józefa
 
Większość uczniów pozytywnie oceniła zajęcia WDŻ; wśród ankietowanych 18?latków uczęszczających do szkół ponadpodstawowych wskaźnik ten stanowił 71% Bulkowski K., Fedorowicz M., Grajkowski W. i inni, 2015, Opinie i oczekiwania młodych dorosłych osiemnastolatków oraz rodziców dzieci w wieku szkolnym wobec edukacji dotyczącej rozwoju psychoseksualnego i seksualności. Raport z badania, Warszawa: Instytut Badań Edukacyjnych, s. 43
5 miesięcy temu / Józefa
 
Wszelkie kampanie antydyskryminacyjne, również te w ramach Tęczowych Piątków stanowią formę upowszechniania ideologii gender. Sytuacje takie pozostają w sprzeczności z zasadą bezstronności światopoglądowej państwa wynikającą z art. 25 ust. 2 Konstytucji RP. Pani Kurator ma rację, badania mówią, że młodzież, która zadeklarowała się jako lesbijki, homoseksualiści, biseksualiści w szkole średniej, częściej wchodzi w ryzykowne zachowania seksualne, uzależnienia, ma poczucie bycia ofiarą i dużo częściej podejmuje próby samobójstwa. Młodzież w ramach Tęczowych Piątków nie dowie się o Raporcie 2016 ?The New Atlantis? pod tytułem ?Sexuality and Gender?, który mówi że ?argumenty, które bazują na niezmienności orientacji psychoseksualnej są nienaukowe. Taki wniosek wynika z długoterminowych dużych badań L. Diamond?. Garofalo R. i inni 1998The association between health risk behaviors and sexual orientation among a school-based sample of adolescents, Pediatrics
5 miesięcy temu / Józefa
 
Takich ludzi jak p. Nowak teraz szczególnie nam potrzeba. Brawo! Za odwagę nazywania rzeczy po imieniu.
5 miesięcy temu / Ewelina
 
Kwestia wychowania dziecka należy do rodziców. Organizacja tęczowego badziewia jest samowolną i trzeba ją zwalczać. Brawo Pani Minister!
5 miesięcy temu / Martinescu
 
Jestem za Panią całym sercem! Sama jako nauczyciel zauważam niebezpieczeństwa czyhające na dzieci i młodzież. Zachęcam wszystkich dorosłych do czujności i reakcji na wszelkie imprezy,które mają na celu niszczenie i deprawowanie dzieci i młodych ludzi. Gratuluję Pani Kurator odwagi i mądrości.
5 miesięcy temu / Kaśka
 
Pani Barbarze Nowak kuratorium pomylilo się z kurią.
5 miesięcy temu / Karol
 
popdisuje sie obiema rękami poproeram GrzegoSz
5 miesięcy temu / grzela2000
 
Dziękuję za Pani odwagę i zaangażowanie dla dobra naszych dzieci!
5 miesięcy temu / mama
 
Dobrze prawi, nie może być przymusowej seksualizacji=deprawacji dzieci. Takie rzeczy działy się za Hitlera w Niemczech chociaż teraz też to się dzieje w niemieckich i nie tylko, szkołach. Doskonałym przykładem może być też Korea Płn. Indoktrynacja od "małego"... W Polsce powiedzmy stanowcze NIE.
5 miesięcy temu / Rodzic
 
W szkole nie powinno być miejsca na takie działania. Wiele tu zależy od dyrektorów ale i od rodziców. Komu NAPRAWDĘ zależy na polskich dzieciach - będzie bronił ich niewinności i czystości. Zobaczcie jak w Gdańsku bronią swoich dzieci rodzice, którzy potrafią się sprzeciwić tęczowym ideologiom. W zeszłym roku w gdańskich szkołach nie było tęczowego piątku! Teraz też rodzice już pytają dyrektorów, czy taka akcja w gdańskich szkołach się odbędzie i wyrażają swój sprzeciw!
5 miesięcy temu / Darek
 
W całości popieram stanowisko Pani Kurator. Takie zajecia w stylu " Tęczowy piatek " nie maja nic wspólnego z przekazywaniem dzieciom wiedzy o polskiej tradycji.
5 miesięcy temu / Pablo
 
Ukrytym celem programów deprawacji jest depopulacja społeczeństwa, Generał SS Martin Borman ? hitlerowski zbrodniarz wojenny mówił : ?Płodność Słowian jest niepożądana. Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki - im więcej tym lepiej?. W tych programach to właśnie jest: prezerwatywa, aborcja, tabletki przed i po, promocja homoseksualizmu, jak najwcześniejsza inicjacja seksualna by zarażać się HPV HIV i chlamydią które powodują bezpłodność i śmierć. Pozdrawiam z Gdańska
5 miesięcy temu / Tadeusz Reytan
 
@Gość bzdury to wmawiano nam. Idź na takie zajęcia a zobaczysz jak jest!
5 miesięcy temu / Aha
 
Tęcza ma 7 kolorów. Flaga LGBT 6 kolorów. 6 kolorów to nie tęcza. To tak, jakby ktoś odwrócił flagę biało czerwoną i twierdził, że to flaga Polski a nie Monaco
5 miesięcy temu / Tomasz
 
@Aha, przestań pisać bzdury
5 miesięcy temu / Gość
 
Psuje młodzież a w efekcie całą populację
5 miesięcy temu / Adam
 
racja tu się nie da dyskutować
5 miesięcy temu / @Aha
 
@Rocky To zdecyduj się, czy twoje dzieci mają wychodzić, gdy ktoś zacznie wpajać głupoty, czy siedzieć bez względu na wszystko na zajęciach u katechety.
5 miesięcy temu / Jakub
 
Cd. Wdż bywało prowadzone w sposób skandaliczny - zalecanymi metodami antykoncepcji i ponoć sprawdzonymi przez "mamy i babcie" było płukanie pochwy colą lub octem. Zalecała nam to prowadząca jako sposób mało inwazyjny. Zajęcia o takim standardzie zraziły wielu z nas do spotykania się z osobami płci przeciwnej, bo gdyby co do czego doszło to byśmy się pochorowali. Musieliśmy czerpać wiedzę z Internetu - część z nas z zagranicznych dokumentów o edukacji seksualnej, inni niestety wybrali mroczną i zgubną pornografię. Nauczycielka nie panowała nad tym co oglądamy bo nigdy z nami nie rozmawiała. Brak rzetelnej edukacji w tej materii może nieść skutki na całe życie - od niechcianej ciąży az po choroby weneryczne. Mam nadzieję, że kolejne roczniki będą miały więcej możliwości zdobycia wiedzy na temat swojego ciała i jak z głową postępować w świecie przepełnionym seksem. Pozdrawiam Student z Warszawy, lat 21, gimnazjum skończyłem w 2013
5 miesięcy temu / Aha
 
Edukacja seksualna czy wdż to w dalszym ciągu fikcja. Przedmiot prowadzą katecheci lub osoby duchowne, które przekazują informacje w sposób tendencyjny. Każde zajęcia rozpoczynano modlitwą. Zs poruszenie tematów "tabu" byliśmy wypraszani z klasy. Nie było żadnych rozmów o seksualności człowieka, o tym jak wygląda prokreacja lub antykoncepcja. Nauczycielka uporczywie powtarzała, że wszystkiego dowiemy się w małżeństwie i póki co najlepsza jest dla nas wstrzemięźliwość i niczego nie musimy wiedzieć. Nie przekazano nam żadnej wiedzy o chorobach wenerycznych, bo "dostają je tylko goście domów publicznych". 15 letnim dzieciakom wmawiano, że antykoncepcja hormonalna spowoduje raka, seks analny powoduje upośledzenie dziecka, a od masturbacji rosną włosy na rękach. Rodzice zaczęli wypisywać moich znajomych z takich zajęć, ale ci którzy zostali mają traumę po tych bzdurach. Brak edukacji skończył sie fatalnie - majac 20 lat z klasy mającej 21 osób aż 5 ma już dzieci z popularnie zwanych wpadek
5 miesięcy temu / Aha
 
@Jakub. Bardzo prosta odpowiedź. Bedzie kontynuował zajęcia. W końcu moje dzieci na nich beda. Musisz wiedzieć ze nie dla każdego jest wiara katolicka. Wielu jest powołanych ale nie każdy przetrwa.
5 miesięcy temu / Rocky
 
Co to znaczy czuć inaczej? To jest krzyż na życie i należy z nim postąpić tak jak z każdym innym grzechem. Tak jak jest napisane w piśmie świętym.
5 miesięcy temu / Rocky
 
Dlaczego stosujecie panstwo cenzurę prewencyjną skoro nie łamię regulaminu?
5 miesięcy temu / Aha
 
Mówi prawdę. Jak nie rozumiesz to poczytaj inne opracowania. A jeśli wprowadzisz mi do szkoły taką ideologię to postąpię tak jak ta Pani powiedziała. Będzie sąd i kara. Wara od naszych dzieci.
5 miesięcy temu / Do adis
 
@Rocky Ciekawe, co zrobi katecheta, jak mu połowa uczniów wyjdzie z sali.
5 miesięcy temu / Jakub
 
WDZ a to co proponuje WHO co chcial prowadzic Trzaskowski, to jak rozmowa z kochajacej chrzescijanskiej matki z dorastajaca corka a oddanie corki do islamskiego haremu.
5 miesięcy temu / jest roznica
 
Mam wrażenie ze wszyscy walczą o nie swoje dzieci. A gdzie są rodzice? Ja swoim dzieciom powiedziałem wprost jak ktoś im bedzie wpajać na zajęciach jakies głupoty to po prostu mogą wyjsć z lekcji. Mają moje pozwolenie.
5 miesięcy temu / Rocky
 
Bogu dzięki za trzeźwe spojrzenie pani kurator. Kazać dzieciom w piątki zakładać spodniczki - wszystkim, i chłopcom i dziewczynkom to jest skajna indoktrynacja. @Adis: I jak to niby wpływa na pomoc dzieciom? 99.9% ludzi to zdrowi chłopcy i dziewczynki i im kazuje się wszystkim zakłada spodniczki. A jak już ktoś spoza szkoły przychodzi to się dzieciom pokazuje czasopisma erotyczne. Czyste zło - i to są fakty bo znajdziecie wywiady na youtube jak się to robi. Po owocach ich poznacie - niech każdy myśli i sam rozezna ta sprawę.
5 miesięcy temu / Darek
 
Bzdury ta pani gada. Mialem w szkole wychowanie do zycia w rodzinie i nie bylo zadnej lekcji na temat seksualizacji czy orientacji, zadnej pomocy czy to w postaci przkeazania wiedzy czy w postaci psychologicznej. To jest dalej temat tabu i mlodzi ludzie, ktorzy czuja inaczej, nie potrafia sie odnalezc w rzeczywistosci. Szkola nie pomaga.
5 miesięcy temu / Adis
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.