DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Barack Obama broni „praw” transgenderowych chłopców do korzystania z damskich łazienek

Barack Obama broni „praw” transgenderowych chłopców do korzystania z damskich łazienek

Barack Obama w swoim przemówieniu wypowiedział się w obronie swojego zalecenia dla publicznych szkół odnośnie zasad korzystania z łazienek. Zgodnie z nim publiczne placówki edukacyjne powinny udostępniać toalety w oparciu o subiektywną tożsamość płciową uczniów, a nie obiektywną płeć biologiczną. Obamę popierają przedstawiciele establishmentu i obrońcy osób transpłciowych. Jednak sprawa wywołuje poważne kontrowersje. Jedenaście stanów złożyło pozew przeciwko Obamie. Niewykluczone, że wkrótce dołączy do nich kolejny.

 

W środę prezydent Stanów Zjednoczonych bronił swojego zalecenia z 13 maja. Twierdził, że jest ono zgodne zarówno z prawem, jak i interesem dzieci. - Transgenderowe dzieci w szkołach są prześladowane i poddawane ostracyzmowi - powiedział Obama na placu miejskim w Elkhart w stanie Indiana. - To jest dla nich trudne. Zgodnie z najlepszą interpretacją naszych praw i obowiązków powinniśmy starać się pomóc tym dzieciom, polepszyć ich ciężką sytuację - dodał.

 

Zalecenie Baracka Obamy spotkało się ze znaczącą krytyką. Jedenaście stanów złożyło pozew przeciwko dyrektywie. Niedługo może dołączyć do nich Kansas. Wytyczne amerykańskiego prezydenta spotkały się z ostrą krytyką przedstawiciela władz Teksasu.  

 

- Transgenderowi uczniowie zasługują na prawa, takie jak wszyscy inni - powiedział wicegubernator tego stanu Dan Patrick na konferencji prasowej. - Nie oznacza to, że powinni móc używać pomieszczeń dla dziewcząt, gdy są chłopcami - dodał. Tymczasem przed Kapitolem w Teksasie rozpoczęły się protesty. Manifestujący, niekiedy z „transgenderowymi” dziećmi protestują przeciwko stanowisku tego stanu. Ann Elder, matka 10-letniego dziecka z zaburzeniami tożsamości płciowej oskarżyła Teksas o aprobowanie molestowania seksualnego jej dziecka.

 

Barack Obama stwierdził, że należy postępować w kwestii uczniów transgenderowych tak jakby miało się do czynienia z własnym dzieckiem. W uzasadnianiu swoich poglądów odwołał się do wartości chrześcijańskich. Stwierdził, że lektura Pisma Świętego doprowadziła go do akceptacji dla tzw. Złotej Zasady. Z tej zaś jego zdaniem wynika potrzeba uznania prawa do korzystania z toalety dla odmiennej płci biologicznej – bez względu na dyskomfort osób trzecich.

 

Zalecenia administracji Obamy nie mają wiążącego charakteru, jednak niestosowanie się do nich może doprowadzić do obcięcia funduszy przeznaczonych na daną szkołę. Wytyczne stanowią odpowiedź na zapytania placówek edukacyjnych dotyczące warunków koniecznych do uzyskania finansowania ze środków publicznych. Prezydenta popierają w tej sprawie nie tylko obrońcy praw mniejszości seksualnych, lecz także przedstawiciele establishmentu, tacy jak prokurator generalna Loretta Lynch czy sekretarz do spraw edukacji John B. King. Kwestia łazienek w szkołach wywołuje w Stanach poważne kontrowersje. Sam Barack Obama w środę stwierdził jednak, że nie jest ona szczególnie istotna.


Źródło: foxnews.com / breitbart.com

mjend

DATA: 2016-06-03 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Apeluję do autorów pch24, aby nie powielali dłużej lewicowego słownictwa jak np. "gender", czyli po angielsku rodzajnik (jak wiadomo ludzie nie dzielą się na rodzaje, lecz 2 płci). O wiele lepiej, by choćby "trangender" jak najczęściej tłumaczono np. jako "międzyrodzaj", ośmieszając przy okazji takie lewackie agit-terminy. Jak wiadomo kulturowy marksizm forsuje swoją propagandę i nowomowę, uważając je jako niezbędne środki do osiągnięcia swojej dominacji w społeczeństwie i do finalnego stanu oświeconej "utopii". Także powielając postępackie indoktrynowanie słowem od razu przyjmujemy ich ideologiczny punkt widzenia, a więc ulegamy w wojnie kulturowej, czy raczej naporze antykultury (neo-barbarii)na nasz łaciński/zachodni system wartości(naszą cywilizację).
ponad 3 lata temu / Sabryna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.