DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Bangladesz: nieznani sprawcy splądrowali kościół i pobili proboszcza

Bangladesz: nieznani sprawcy splądrowali kościół i pobili proboszcza
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. fitzfotos/sxc.hu

W Bangladeszu nieznani mężczyźni splądrowali kościół św. Augustyna z Canterbury i pobili jego proboszcza. Kapłanowi grożono śmiercią, jeżeli nie odda pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów. W podobnych sposób kościoły są okradane każdego roku.

 

Media poinformowały, że ataku dokonano około godziny czwartej nad ranem lokalnego czasu. Według zeznań poszkodowanego proboszcza, napastników było co najmniej pięciu. Po okradzeniu plebanii, sprawcy wdarli się do kościoła zabierając wartościowe naczynia, profanując przy tym tabernakulum i niszcząc paramenty liturgiczne. Mężczyźni domagali się również od kapłana pieniędzy i oddania wszystkich wartościowych przedmiotów. Napastnicy dotkliwie pobili również proboszcza. Co więcej, grozili mu także śmiercią.

 

Jak wynika z ustaleń śledczych, złodzieje mieli ułatwione zadanie ze względu na ubogie zabezpieczenia parafii. Wierni, zaniepokojeni ich stanem, obiecują niezwłoczne zainstalowanie monitoringu oraz zatrudnienie nocnej straży. Policja wciąż poszukuje sprawców tego bolesnego aktu przemocy.

 

Warto przypomnieć, że Bangladesz jest szczególnie niebezpiecznym miejscem dla wyznawców Chrystusa. W ciągu minionych czterech lat, na skutek zamachów dokonywanych przez islamskich radykałów w Bangladeszu, śmierć poniosło wiele osób. W ubiegłym roku w Jonailu ekstremiści zamordowali m.in. katolickiego aptekarza. W najkrwawszym, jak na razie, zamachu terrorystycznym w stolicy kraju – Dhace zginęły 22 osoby. Do tej zbrodni przyznały się zarówno członkowie Al-Kaidy, jak i terrorystyczne ugrupowanie Państwo Islamskie.

 

 

Źródło: KAI

WMa


DATA: 2018-02-09 20:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.