DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Konfederacja albo śmierć!
2 miesiące temu / uuuu
 
maski opadły...
2 miesiące temu / janka
 
i jak tu nie glosować na Korwina?
2 miesiące temu / Tedd
 
Pani lub panie prochoice jeżeli ktoś nie rozróżnia Prawdy od mitologi to powinien zastanowić się nad sensem swojego życia.Z pana lub pani wypowiedzi wnioskuje że mam do czynienia z ateistą lub innowiercą i dalsza dyskusja do niczego nie doprowadzi.Życzę nawrócenia.
2 miesiące temu / Andrzej.
 
Dla Kaczyńskiego aborcja to sprawa sumienia, ale długość łańcucha dla psa to już musi być nakazana.
2 miesiące temu / Zawiedziony
 
do Andrzej. A może jakieś merytoryczne argumenty, a nie przytaczanie mitologii?
2 miesiące temu / prochoice
 
Pani lub panie prochoice proszę przestudiować księge rodzaju ze szczególnym uwzględnieniem histori Kaina i Abla a w szczególności z czego składali Bogu ofiarę.Niech pan lub pani prochoice uważa by nie rozgniewać się na Abla.
2 miesiące temu / Andrzej.
 
Dobroludzizm został wymyślony przez Grzegorza Brauna na określenie współczesnej teologii w KK.
2 miesiące temu / Tom
 
do Polka. Po pierwsze żaden zakaz nie wchodzi w życie z dnia na dzień, więc hodowle byłyby wygaszane stopniowo, po prostu stopniowo zaprzestano by masowego rozrodu zwierząt, których życie jest jednym wielkim cierpieniem i kończy się w rzeźni. Po drugie większość krajów zachodnich wspiera rozwój technologii, które umożliwiają produkcję zamienników mięsa czy nabiału i są bardziej ekologiczne, więc jest sporo możliwości zmiany branży i proszę, nie wmawiaj mi czegoś czego nie powiedziałam o barbarzyńcach. A które mięso masz na myśli, mówiąc, że roślinne zamienniki się do niego nie umywają? To, nafaszerowane antybiotykami, hormonami wzrostu i innymi świństwami? Rośliny strączkowe, nasiona i orzechy są w stanie zapewnić odpowiednią ilość białka i innych ważnych składników, tylko trzeba włożyć trochę wysiłku w planowanie posiłków.
2 miesiące temu / prochoice
 
Dobroludzizm, super powiedziane! Proszę o dalsze teksty - temat bardzo ważny - podstawowy. Jednak do nas ludzi dociera powoli. Za to chwytliwe są hasła: wielkiego serducha dla zwierząt w przeciwstawieniu antyhumanitaryzmowi - że oto ktoś nie jest dobry dla zwierząt! Zaczynamy wątpić w inteligencję ludzi w ogóle.
2 miesiące temu / Karino
 
skąd takie wnioski?
2 miesiące temu / do Polka
 
@prochoice zgadzam się w zupełności.
2 miesiące temu / E.
 
nawet u kota z bułgakowa tu akurat występuje WIEPRZ kaczowieprz
2 miesiące temu / szpulas11
 
Zadziwiające jest to, jak bardzo źle życzą zwierzętom ci, którzy podają się za ich obrońców... Chcieliby zakazu produkcji mięsa, więc bydło mięsne i świnie zostałyby zlikwidowane, czyli zabite bez pozostawienia choćby części do rozrodu, a psy i koty pozdychałyby z głodu.
2 miesiące temu / Polka
 
@prochoise skoro jesteś taki elokwentny, to może masz pomysł z czego mają teraz utrzymywać się ludzie, którzy przez lata utrzymywali się z hodowli zwierząt? A może po prostu niech ci barbarzyńcy z głodu umierają? A te roślinne zamienniki jedzenia nie umywają się do mięsa. Rozumiem też, że jesteś za całkowitą likwidacją i utylizacją zwierząt hodowlanych? Bo tak właśnie te zwierzęta skończą jak będą wprowadzane kolejne tak inteligentne ustawy...
2 miesiące temu / Polka
 
Dlaczego piszecie, że ochrona praw zwierząt odbywa się kosztem człowieka? W obecnych czasach zaawansowanych technologii, eksploatowanie zwierząt nie jest dla człowieka niezbędne do przeżycia. Mamy roślinne zamienniki białka zwierzęcego, do produkcji ubrań też nie potrzebujemy elementów pochodzących z ciał mordowanych zwierząt. Pies na łańcuchu? Zwierzęta w cyrku? Czy naprawdę potrzebujemy takich rozrywek? A jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne, czy religijne, to nie mogą one być usprawiedliwieniem dla okrucieństwa. Podobnie nie akceptujemy handlu bronią, narkotykami czy ludźmi, chociaż dla niektórych stanowi on źródło utrzymania. I jeszcze jedno; czy do wszystkiego musicie mieszać kwestie aborcji?
2 miesiące temu / prochoice
 
Władcy tego świata chcą uchodzić za sprawiedliwych również i ci mniejszego kalibru jak pan prezes.
2 miesiące temu / Andrzej.
 
Najpierw się uśmiałem, bo trafność myśli przednia, jednak potem naszła taka przykra refleksja: po Wałęsie miało być juz tylko lepiej, a tu nowy Dyzma rozwinął różki . . .
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
ale skąd zdziwienie; premier Morawiecki i prezydent Duda wielokrotnie mówili że podoba im się "zrównoważony rozwój", "polityka klimatyczna UE" i "nowa normalność", Jarosław Kaczyński pochodzi ze środowiska socjalistycznej inteligencji post PPSowskiej tylko dziennikarze cały czas opowiadają jakieś bajki o "Zjednoczonej Prawicy"... jaka prawica realizuje socjalistyczno-etatystyczną politykę z wysokimi podatkami i socjalem, zamiast stawiać na odpowiedzialność i wolność ludzi?
2 miesiące temu / Tom
 
Mając pięćdziesięcioletnie doświadczenia "nadzoru" Moskwy nie trzeba było wchodzić pod skrzydła Unii. A ponieważ Polską nie rządzili ludzie w interesie Polski i Polaków, to stojąc na rozdrożu przemian wybrano kolejnego "nadzorcę". I z czasem może się okazać, że w skutkach wcale nie lepszego, niż ten poprzedni. Problemy dnia dzisiejszego nie są pierwszymi i ostatnimi, tylko tego możemy być teraz pewni. Czy stać nas na samodzielną politykę, jak to jest w przypadku Szwajcarii lub Norwegii? Chyba nie, bo do tego jeszcze nie dorośliśmy i wątpię, czy dorośniemy.
2 miesiące temu / Konrad
 
A co z ustawą chroniącą dzieci nienarodzone? Od kilku lat ten dobry człowiek trzyma ją w "zamrażarce".
2 miesiące temu / Nickt
 
Masonska doktryna: humanizacja zwierzad i zbydlecenie ludzi aborcja, LGBT, gender.
2 miesiące temu / obserwacja
 
Rozumiem, że w Polsce lepiej być kotem, niż płodem?! Załosne.
2 miesiące temu / Raróg
 
@Aha, spójrz więc, jak Nadprezes traktuje swych podwładnych, którzy ośmielili się głosować w zgodzie z własnym sumieniem, lecz niezgodnie z jego wolą. Na takim bowiem fałszu opiera się cała ta obecna, zideologizowana "miłość" do zwierząt.
2 miesiące temu / sp
 
do @aha znam wielu ludzi którzy zabili np. niepotrzebne nikomu młode koty zaraz po urodzeniu i nie słyszałem żeby zabijali ludzi. Znam takich którzy pewnie z biedy zabili swojego startego chorego psa bo nie stać ich była na leczenie ani nawet na zastrzyk usypiający, a ich zwierzęta gospodarskie które hodują wyglądają lepiej od nich: tak o nie dbają Oczywiście nikt tego nie robił na oczach czy za wiedza małych dzieci np. Dorosła, normalna osoba potrafi zabić zwierzę jeśli jest taka potrzeba. Absurdalnym, jest wg mnie np. trzymanie psów w schroniskach. Po miesiącu jeśli nie znajdzie się właściel powinno się jej usypiać i tyle. Niestety uwielbienie wobec zwierząt w naszej cywilizacji osiągnęło już niebotyczne rozmiary. Są też różne organizacje które dobrze sobie z tego żyją. Po co iść do pracy jak można założyć fundacje i sobie pieniążki zbierać od naiwniaków.
2 miesiące temu / maciek
 
To właśnie Bóg - jedynie Dobry - przyodział pierwszych rodziców w s?óry zwierząt, litując się nad nimi po ich grzechu.
2 miesiące temu / sp
 
hitlerowcy pierwsi wymyślili "piątkę dla zwierząt" sprawdzcie sobie to ! to są fakty historyczne !
2 miesiące temu / tak
 
Co powiedzieć o lydziach, którzy mogąc uczynić coś w kwestii aborcji, nie uczynili nic, a wręcz w perfidny, obłudny sposób utrącali inicjatywy z tym związane? I pomyśleć, że tacy ludzie dzielą innych na dobrych i złych wg kryterium poparcia dla swojej starczej fanaberii.
2 miesiące temu / pga
 
TSNC - Totalitaryzm Starego Nawiedzonego Człowieka, który wraz ze swoją sektą trzęsie Polską jest przyczółkiem neobolszewizmu. To mnie przeraża, ten szantaż moralny jest wstrętny.
2 miesiące temu / Jedzący ze sma
 
Ktoś kto źle traktuje zwierzęta i jest wobec nich okrutny, potrafi być takim wobec ludzi.
2 miesiące temu / Aha
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.