DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Bałagan po niemiecku: z policyjnych statystyk „wyparowało” blisko 300 tysięcy osób

Bałagan po niemiecku: z policyjnych statystyk „wyparowało” blisko 300 tysięcy osób
źródło: pixabay.com

Wygląda na to, że niemiecka policja straciła już rachubę i nie wie dlaczego na liście poszukiwanych przez tamtejsze organa ścigania brakuje tysięcy nazwisk. Federalny Urząd Kryminalny podał, że pod koniec 2017 roku na liście poszukiwanych przez policję znajdowało się 297 820 osób.

 

Zaniedbania niemieckiej policji stwarzają poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego. Na policyjnej liście znalazły się nazwiska 125 tys. cudzoziemców, którzy powinni byli opuścić terytorium Niemiec. Prawdopodobnie jakaś część z policyjnej listy opuściła już RFN. Nie wiadomo dlaczego, faktu tego nie odnotowano w policyjnych statystykach. Bezradności policji nie usprawiedliwia, że w pewnej liczbie przypadków chodzi o skazanych, którzy nie zgłosili się do odbycia kary, oraz tych, którzy uciekli z zakładów karnych.

 

Federalny Urząd Kryminalny nie kryje, że z roku na rok zauważalny jest stały wzrost liczby przestępstw na tle politycznym. Policja poszukuje w tej chwili ponad 4 tys. osób, które dopuściły się tego rodzaju przestępstw. Ogromna większość, ponad 3 tys. osób to islamiści zatrzymani za głoszenie skrajnej i niebezpiecznej ideologii. Niemieckiej policji brakuje też osób skazanych za głoszenie ideologii lewicowych.  Ale to jedynie… 144 osoby.

 

Część polityków chadeckich domaga się natychmiastowego wzmożenia wysiłków na rzecz szybkiego odnalezienia „zaginionych przestępców”, a tych, którzy mieli opuścić RFN, zmusić do wyjazdu. Armin Schuster z Komisji Spraw Wewnętrznych Bundestagu uważa, że sposobem na to może być powrót do kontroli granicznych, a także wzmożonych kontroli w poszczególnych landach. Chadecki polityk mówiąc o skuteczności takich działań, przypomina sukcesy z r. 2015, kiedy to w związku ze szczytem G7 policji w ciągu kilku dni udało się ująć blisko 140 przestępców.

 

ChS

Źródło „Deutsche Welle”


DATA: 2018-08-03 23:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A w Polsce jeszcze więcej bo pół miliona. Oficjalnie mamy 2 mln Ukraińców wg różnych pozwoleń o pracę, podczas gdy w rzeczywistości może 1,2 mln.
ponad 1 rok temu / Kazimierz S
 
Może to utylizacja ? Dosłownie. Przecież znani są z tego, że swoje problemy rozwiązują na rampach kiedyś kolejowych.
ponad 1 rok temu / Joanna Nowak
 
Niemcy zaprosili obcych kulturowo do swojego kraju. W latach 90 tych wielu Polaków i innych Słowian było wydalanych za pracę na czarno. Niech się teraz niemiaszki modlą, aby ci zaproszeni przez Angelę, chcieli pracować choćby na czarno a nie nawracać germanów.
ponad 1 rok temu / zielony
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.