DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Bądź jak św. Maksymilian! Rekolekcje dla przedsiębiorców

Bądź jak św. Maksymilian! Rekolekcje dla przedsiębiorców
Fot. Archiwum Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie

Za tydzień rozpoczną się w Warszawie rekolekcje dla ludzi biznesu pod zaszczytnym patronatem świętego Maksymiliana. Są jeszcze wolne miejsca!


„Zostań przedsiębiorcą na Maxa!” to hasło przyświecające trzydniowym naukom prowadzonym przez księdza Grzegorza Śniadocha z Instytutu Dobrego Pasterza. Rekolekcje organizowane przez Towarzystwo Biznesowe odbędą się pomiędzy piątkiem a niedzielą 12-14 lutego w Centrum Barnabitów przy ul. Smoluchowskiego 1.

 

To jedyne rekolekcje oparte na duchowości św. Maksymiliana Kolbe, który jest znakomitym wzorem dla przedsiębiorców katolików. Mogą być bardzo dobrą okazją do nawiązania kontaktów, które przełożą się na biznes – zachęca Krzysztof Bajkowski z TB. - Msze Święte będą odprawiane w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, takiej, jak odprawiał św. Maksymilian.


Organizatorzy przypominają, że duchowy patron rekolekcji bardzo skutecznie działał na polu środków komunikacji. Założył m.in. cieszące się olbrzymią popularnością media: „Mały Dziennik”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Radio Niepokalanów. – To człowiek, którego dzieła rozrastały się w błyskawicznym tempie. Zakładał je nie posiadając nic. Był właścicielem jednego z największych pism przed wojną - osiągającego milion egzemplarzy nakładu „Rycerza Niepokalanej” – podkreśla Maciej Gnyszka, twórca Towarzystw Biznesowych.

 

RoM

 

zobacz wideozachętę

 

poznaj szczegóły

 DATA: 2016-02-05 07:33
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z Bożą pomocą damy radę! NMP i św. Maksymilian wskazują drogę!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
Dzieła O. Maksymiliana NIE były biznesem. Powstanie sytuacji w której katoliccy biznesmeni muszą się wspierać świadczy że nie ma wolnego rynku ani demokracji. Sytuacja zrozumiała lecz czy może doprowadzić do innych skutków niż w ameryce gdzie istnieją tylko korporacje. Nawet jak powstaną korporacje katolickie ( siła skąd? ) to będzie to zwycięstwo ideologii przeciwników chrześcijaństwa; bo korporacje zostały utworzone do walki z chrześcijanami przez niszczenie indywidualnych wtedy głównie chrześcijańskich firm i niszczenie podstaw ekonomicznych chrześcijaństwa. Czy przez rozwój "chrześcijańskiego" biznesu umocnimy chrześcijaństwo? Myśmy tę wojnę przegrali dawno temu, kiedy Oni się jednoczyli i wspierali a My konkurowali ze sobą ogłupieni różnymi czynnikami. Ojciec Maksymilian ratował dusze. A co ma ratować katolicki biznes ,men ?
ponad 4 lata temu / Seweryn
 
"To człowiek, którego dzieła rozrastały się w błyskawicznym tempie" -św. Maksymilian ma w tej dziedzinie godnego następcę: o. T.Rydzyka.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.