DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Badania wskazują, że islam jest najszybciej rozwijającą się religią na świecie

Badania wskazują, że islam jest najszybciej rozwijającą się religią na świecie
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Emi Balaj / freeimages.com
#WYZNANIE    #BADANIA    #MUZUŁMANIE    #ISLAM    #LUDNOŚĆ    #POPULACJA    #RELIGIA    #KOŚCIÓŁ

Najszybciej rozwijającą się religią na świecie jest islam - wynika z badań amerykańskiego Pew Research Center. Dzieje się tak nie tylko w państwach, które są zamieszkiwane w zdecydowanej większości przez społeczności muzułmańskie, ale także w krajach z przewagą wyznawców innych religii. Według statystyk, w 2050 r. muzułmanami będzie ok. 10 proc. wszystkich Europejczyków.


Według szacunków ośrodka badawczego Pew Research Center, między 2010 a 2050 r. liczba wyznawców islamu na świecie wzrośnie o 73 proc., podczas gdy chrześcijan będzie o 35 proc. więcej. Podobny wynik notują wyznawcy hinduizmu, których liczba we wspomnianym okresie wzrośnie o 34 proc. Oznacza to, że zajmujący dotychczas drugie miejsce islam wyprzedzi chrześcijaństwo i tym samym stanie się religią posiadającą największą liczbę wyznawców na świecie.


Jak wynika z przeprowadzonych badań, główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że kobiety wyznania muzułmańskiego mają więcej dzieci (średnio 3,1) niż wyznawczynie wszystkich innych religii razem wziętych (średnio 2,3). Ponadto wyznawczynie islamu są średnio o siedem lat młodsze, gdy rodzą pierwsze dziecko, niż nie-muzułmanki.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa




 


DATA: 2017-03-17 18:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@as: nawet jeśli "sprawy religijne" w islamie są drugorzędne, to nie zmienia faktu że w nim występują. Dlatego islam spełnia definicję religii.
ponad 2 lata temu / r
 
@r. Nie jest religią. Jest czysta ideologia,a sprawy religijne są drugorzędne. To wymysł rabinów żydowskich w celu zapobieżenia przyjmowania przez Arabów chrześcijaństwa. Wystarczy poczytać książki np.wydawnictwa Antyk.
ponad 2 lata temu / as
 
@fragaria: islam to religia, bo jest ideologią odnoszącą się do kwestii nadprzyrodzonych. Inna sprawa że to fałszywa religia, pochodząca od szatana, w odróżnieniu od prawdziwej, pochodzącej od Pana Boga - rzymskokatolickiej.
ponad 2 lata temu / r
 
W Polsce wiedza o islamie jest prawie zerowa. Kto wie, że Mahometa nawiedzał Archanioł Gabriel przez całe życie i dyktował mu Koran. Był wielki jak góra, a Mahomet najlepsze objawienia miał w jaskini Hira. Przecież to są wymyślone bzdury w które wierzy chyba miliard ludzi. Kto o tym mówi otwartym tekstem?
ponad 2 lata temu / Kat
 
Religia pochodzi od Boga. Jest jeden Bóg i dał ludziom jedną religię, swoją religię, kiedy był tu na ziemi osobiście, wcielając się w Jezusa Chrystusa. Nie dał dwóch, ani trzech tylko jedną religię. Religię tworzy Bóg, sekty tworzą ludzie.
ponad 2 lata temu / Nasa
 
(Mateusza 7:13, 14) ?Wchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, 14?natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.
ponad 2 lata temu / argument
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.