DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Badania nad DNA zagrażają życiu nienarodzonych

Badania nad DNA zagrażają życiu nienarodzonych
Fot. lumix2004/sxc

Amerykańscy naukowcy odczytali cały genom nienarodzonego dziecka. Używając do tego próbek krwi matki i śliny ojca dziecka - podał „New York Times", streszczając wyniki badań z periodyku Science Translational Medicine. Liczba zabitych, nienarodzonych dzieci, może ulec poważnemu wzrostowi.


Genom został odtworzony przez naukowców z University of Washington, którzy wykorzystali do tego celu nową metodę szybkiego sekwencjonowania DNA i specjalne sposoby obliczeń.

Pozwoli to rodzicom poznać całkowity plan genetyczny nienarodzonego jeszcze dziecka. Odczytanie genomu, i wiedza rodziców o potencjalnych schorzeniach genetycznych, mogą być wykorzystywane przez lobby aborcyjne. Obrońcy życia obawiają się, że liczba dokonywanych zabójstw nienarodzonych może szybko rosnąć.


Jak podkreślają eksperci, procedura odczytywania genomu na podstawie próbek DNA od rodziców jest niezmiernie kosztowna. Szacuje się jej koszt na 20-50 tysięcy dolarów. Cena sekwencjonowania DNA szybko jednak spada i rośnie dokładność tej wywołującej sprzeciw procedury. Naukowcy oceniają, że w ciągu 3-5 lat będzie ona szerzej dostępna. Nie daje jednak zbyt dokładnych rezultatów. Trzeba wyrazić nadzieje, że wyniki tych badań nie staną się, dla zwolenników i lobbystów rozwiązań o charakterze eugenicznym, przyczynkiem do podjęcia kolejnych kroków przeciwko życiu. Jeśli jednak, co bardziej prawdopodobne,tak się stanie, to oby ruchom broniącym życia udało się takie poczynania skutecznie zablokować.

 

 

Źródło: polskatimes.pl

luk


DATA: 2012-06-08 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.