DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2018 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Azjatyccy katolicy oburzeni słowami biskupa Sorondo. Hierarcha pochwalił… komunistyczne Chiny!

Azjatyccy katolicy oburzeni słowami biskupa Sorondo. Hierarcha pochwalił… komunistyczne Chiny!
Bp Marcelo Sanchez Sorondo. fot. YouTube/World Policy Conference TV

Z oburzeniem i niedowierzaniem katolicy w Chinach zareagowali na nad wyraz pozytywną wypowiedź bp Marcelo Sanchez Sorondo na temat sytuacji w tym komunistycznym kraju.

 

„Katolicy Kościoła podziemnego w Chinach znajdują się w ciężkiej sytuacji”  napisała azjatycka agencja katolicka „Ucanews”, która opublikowała reakcje chińskich katolików na opinię kanclerza Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych.

 

Biskup Sorondo w wywiadzie dla portalu Vatican Insider – wbrew stanowisku wielu zachodnich rządów i organizacji obrony praw człowieka – powiedział, że Pekin „broni godności osoby” a „Chiny ewoluują w bardzo dobrym kierunku”. Sorondo nazwał państwo środka krajem najlepiej urzeczywistniającym społeczną naukę Kościoła. Jego wypowiedź zbiegła się z informacjami, że papież Franciszek zamierza znieść ekskomunikę i zaakceptować siedmiu biskupów katolickich wyznaczonych przez rząd chiński.

 

Papieska decyzja miałaby się też przyczynić do zakończenia podziału między kontrolowanym przez rząd tzw. Kościołem „patriotycznym”, a wiernym Rzymowi tzw. Kościołem „podziemnym”.

 

– Jeśli rzeczywiście dojdzie do porozumienia między Chinami a Stolicą Apostolską to znaczy, że nie ma sprawiedliwości – cytuje agencja „Ucanews” księdza z Kościoła „podziemnego”. Inny „podziemny” kapłan powiedział: „Watykan decyduje się na pakt z diabłem i sprzedaje swoją sprawiedliwość. Oni tak naprawdę nie rozumieją, co dzieje się w Chinach”.

 

Z kolei ekspert ds. sytuacji religijnej w Chinach, który nie chciał ujawniać swego nazwiska powiedział: „Watykan nie rozumie chińskiego Kościoła i chce jedynie udobruchać tamtejsze władze”.

Agencja przypomina też stanowisko biskupa seniora Hongkongu kard. Joseph Zen Ze-Kiuna, który nie raz wypowiadał się na temat ewentualnego porozumienia Watykanu z Pekinem. Wielokrotnie ostrzegał Stolicę Apostolską, że jest zbyt przychylna reżimowi pekińskiemu, przypominając o „prawdziwym cierpieniu” wielu katolików w Chinach z powodu prześladowania przez komunistyczne władze.

 

 

KAI

PR

 

 


DATA: 2018-02-15 10:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to mawia król Julian: no, są takie sytuacje. Eco uważał że czasem to już tylko zostaje wyśmiać. No bo słów to już brakuje
6 miesięcy temu / Kazio
 
"to jeszcze jest głupota czy już zdrada"
6 miesięcy temu / alex
 
To straszne jak duchowni KK, mają za NIC człowieka Bogu wiernego...Módlmy się za braci i siostry w wierze czerwonemu diabłu w Chinach przez papieża oddawanych...MasteczkoNajświętsza ratuj ich z pazurów węża starodawnego...
6 miesięcy temu / Megi
 
W taki sposób spełniają się "przepowiednie" dotyczące New World Order.
6 miesięcy temu / Hanys Górnośląski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.