DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Avila: uroczystości ku czci św. Teresy

Avila: uroczystości ku czci św. Teresy

Blisko 7 tysięcy osób z Hiszpanii i innych krajów wzięło udział we Mszy świętej na rozpoczęcie Jubileuszowego Roku Terezjańskiego w Avili. Po Mszy św. zabytkowymi ulicami miasta wyruszyła procesja z figurą św. Teresy. Było to przede wszystkim święto karmelitów bosych, którzy licznie przybyli z pięciu kontynentów wraz ze swym przełożonym generalnym. Obecni byli przedstawiciele władz centralnych i regionalnych - informuje Radio Watykańskie.

 

Dziś mija 500 lat od urodzin św. Teresy. Z tej okazji mury rodzinnego miasta wielkiej mistyczki ozdobiły dziś tysiące białych i czerwonych goździków. Pomimo chłodu pierwsi pielgrzymi pojawili się w mieście już wczesnym rankiem. – Już od wczoraj składali przed pomnikiem świętej „urodzinowe” kwiaty, blisko 40 tys. białych i czerwonych goździków, które widać było z daleka – informuje o. Marek Raczkiewicz CssR.

  

Mszę na rozpoczęcie obchodów jubileuszu sprawowano na placu przed słynnymi murami Avili. Na początku Mszy miejscowy ordynariusz bp Jesús García Burillo odczytał list Ojca Świętego Franciszka z okazji Jubileuszowego Roku Terezjańskiego, który dziś rozpoczął się we wszystkich diecezjach Hiszpanii. Przewodniczący episkopatu Hiszpanii w homilii nakreślił sylwetkę duchową św. Teresy oraz ukazał jej znaczenie dla całego Kościoła i dla współczesnego człowieka.


Jest kobietą i nauczycielką modlitwy, świadkiem uzdrawiającej i zbawczej mocy, jaką ma przyjaźń z Jezusem – powiedział abp Ricardo Blázquez. Hierarcha przypomniał, że Teresa była kobietą „odważną”, „wierną” i „kreatywną”. Nie tylko stawiła czoła problemom swoich czasów, ale stała się wzorem do naśladowania. – Karmelici są wezwani, aby pomóc w ewangelizacji egzystencjalnych peryferii – podkreślił przewodniczący episkopatu Hiszpanii. – Teresa jest mistrzynią w sprowadzaniu papieży do Avili. Ufamy, że przyjedzie też Franciszek – dodał.

 

Źródło: Radio Watykańskie

pam


DATA: 2014-10-16 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dzisiaj nie mija 500 lat od urodzin św. Teresy, to będzie w marcu przyszłego roku.
ponad 5 lat temu / Marti
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.