DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 12  >   Edytorial

Sławomir Skiba

Ave Crux


Niedawne wydarzenia związane z wyrokiem ­Europejskiego ­Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie krzyża ­powinny zmusić ostatnich „proroków zdrowego rozsądku” i naiwnych „towarzyszy podróży” w dokonującej się apostazji Starego Kontynentu do jasnych deklaracji i zdecydowanych postaw. Może to już bowiem ostatni moment na porzucenie złudzeń o budowaniu wspólnego europejskiego domu opartego na wartościach i ocalenie resztek honoru – a być może nawet i życia – przed nadciągającą dyktaturą relatywizmu. Zanim europejscy trybuni w imię walki o prawa mniejszości zrezygnują ostatecznie z demokratycznej fasady i ku uciesze miotanego najskrajniejszymi żądzami motłochu wypchną nas na sądowe areny, mamy jeszcze szansę podjąć nierówną walkę o możliwość wyznawania i praktykowania naszej świętej wiary katolickiej.

Nim wszystkich stojących na straży pozostałości prawa Bożego w życiu społecznym okrzykną fundamentalistami i zaczną zamykać w więzieniach za myślozbrodnię, trzeba dla ratowania dusz jasno i otwarcie nazwać dokonujący się proces mianem powrotu do najbardziej fanatycznych form antykatolickich fobii z czasów rewolucji francuskiej czy komuny paryskiej. Właśnie na przykładzie historii Francji – niegdyś arcychrześcijańskiego królestwa – możemy lepiej zrozumieć na czym polega trwająca od wieków wojna przeciw Kościołowi. To w imię tej wojny o „wolność, równość i braterstwo” funduje się dzisiejsze totalitarne prawa w ramach Unii Europejskiej. Do czego zmierza w ostatecznej konsekwencji ten nowy-stary „ład”, możemy dostrzec na przykładzie torujących drogę ku „świetlanej przyszłości” projektów kolejnych ustaw w Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. W tej drugiej katolicy są już w zasadzie o krok od sytuacji prawnej, w jakiej znajdował się Kościół prześladowany po schizmie Henryka VIII. Projekt nowej brytyjskiej ustawy zmuszającej Kościół w imię równości i „niedyskryminowania” do wyświęcania jawnych homoseksualistów, lesbijek i transwestytów stanowi już otwartą zapowiedź prześladowań.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Umowa wojskowa o obecności sił USA w Polsce ma być podpisana 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego i 100 lat od pokonania bolszewików w Bitwie Warszawskiej”, informuje w poniedziałkowym wydaniu „Dziennik Gazeta Prawna”.

 
 

Trwająca pandemia została wykorzystana przez Światową Organizację Zdrowia jako pretekst do promowania aborcji farmakologicznej. WHO opublikowała poszerzoną wersję wydanego w marcu przewodnika, w którym zaleca państwom utrzymanie „kluczowych usług", pomimo ograniczeń nakładanych w związku z koronawirusem. Wśród tych „usług", w rozdziale dotyczącym „praw reprodukcyjnych i seksualnych" wymieniona została „bezpieczna aborcja". WHO otwarcie zachęca kobiety planujące dokonanie aborcji do samodzielnego przeprowadzenia jej w domu z użyciem środków poronnych, wpisanych zresztą przez Organizację na listę „kluczowych leków". Nie wspomina przy tym o zagrożeniach dla zdrowia i życia związanych z tą praktyką. WHO zaleca także, by władze państw rozważyły zniesienie części ograniczeń, które utrudniają nie tylko dostęp do aborcji, ale także sprowadzanie środków medycznych wywołujących poronienie.

 

W niedzielę 2 sierpnia po godzinie 21.30 w hiszpańskiej Plasencji wybuchł pożar zabytkowego kościoła San Martin. Miejscowe służby nie wykluczają celowego działania, gdyż ogień prawdopodobnie pojawił się przed świątynią. Trwa szacowanie strat.

 

„Tak zwana pandemia koronawirusa to jeden wielki przekręt, który zresztą już widzieliśmy mniej więcej dekadę temu podczas tzw. świńskiej grypy, kiedy to WHO ogłosiła pandemię szóstego stopnia”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” dr Mariusz Błochowiak.

 

Powołana przez Sejm komisja ds. pedofilii stoi przed gigantycznym zadaniem. Może pomóc przezwyciężyć milczenie panujące wokół zbrodni pedofilii. Idzie nie tylko o Kościół, ale również o środowiska celebryckie czy przestrzeń edukacji. O wyzwaniach stojących przed komisją mówił mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, w rozmowie z Pawłem Chmielewskim.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.