DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 22  >   PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO

Leonard Przybysz

Autorytet głowy rodziny


Czyż nie urzeka nas atmosfera letniej niedzieli odmalowana pędzlem Ludwiga Knausa? Czyż to nie prawdziwa uczta dla oczu pragnących kontemplować miłe popołudnia, kiedy chylące się ku zachodowi słońce maluje niezwykłe barwy na chmurach i całym niebie? A do tego skąpane w słońcu i makami uhaftowane łany złocistej pszenicy gotowe do żniw…

Oto pełnia lata wzbudzająca tęsknotę za błogim wytchnieniem. Na horyzoncie malownicza wioska, w której uwagę przykuwa wznosząca się ponad dachy domów kościelna wieża. Wszędzie spokój i kojąca cisza z rzadka przerywana słodkim śpiewem ptaków.

Silniej jednak niż ów melancholijny krajobraz przyciąga naszą sympatię, a i wzruszenie wzbudza, widok ojca spacerującego polną drogą w towarzystwie dzieci. Najmniejsze z nich, dziewczynka, trzymająca się kurczowo poły ojcowskiego surduta, patrząc zawadiacko w naszym kierunku, wydaje się mówić dumnie: Patrzcie to mój tata, nic mi nie grozi. Chłopczyk, prowadzony przez ojca za rękę, dzierży dumnie laskę większą niż on sam. Starsza dziewczynka, uczepiona drugiej poły surduta, wpatruje się weń z przejęciem i zainteresowaniem – pewnie oczekuje odpowiedzi na zadane przed chwilą jedno z tysiąca pytań nurtujących dzieci w jej wieku.

Zapewne matka została w domu, aby zajmować się najmłodszym dzieckiem i posprzątać po spokojnym, treściwym a smacznym niedzielnym obiedzie, poprzedzonym uczestnictwem we Mszy Świętej. Być może też rodzina mieszka w jednym z okolicznych miast, a na wieś przyjeżdża jedynie na czasowy wypoczynek.
(...)

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Grupa, której przewodniczy honduraski kardynał Oscar Rodrizguez Maradiaga jako jedyna w swoich postulatach zawarła wezwanie do akceptacji przez Kościół surogacji oraz adopcji dzieci przez homozwiązki. Dodatkowo, zachęcili hierarchów do głębszego pochylenia się nad problemem zaakceptowania osób LGBT w Kościele.

 
 

„Nabór na studia gender zostanie zlikwidowany na wszystkich uczelniach na Węgrzech od 2019 roku” – wynika z dekretu rządu premiera Viktora Orbana, który został opublikowany w najnowszym „Monitorze Węgierskim”.

 

Od kilku dni Onet.pl publikuje nagrania z taśm mających skompromitować najważniejsze postaci obecnej sceny politycznej. Tymczasem TVP znalazła zapisy z rozmów, podczas których prominentny polityk wskazuje wprost, że portal Onet.pl został zakupiony przez Niemców. Wszystko jakoby w celu uzyskania wpływu na polską opinię publiczną. 

 

Kardynał Robert Sarah przestrzegł uczestników obecnego synodu biskupów przed rozmiękczaniem nauki Kościoła. Podkreślił, że wbrew pozorom, nie przyczyni się to do zdobycia serc młodzieży.

 

 

Ponad połowa przyszłych inżynierów i intelektualistów, kształcących się na amerykańskich uczelniach, jest słaba psychicznie. Poza depresją, młodzi zgłaszają, że cierpią na różnego rodzaju stany lękowe i mają myśli samobójcze. Jak interpretuje się pogorszenie stanu zdrowia psychicznego młodego pokolenia, które powinno rozkwitać?


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.