DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Gerarda, biskupa Toul
Heleny, Jerzego, Wojciecha
Św. Gerarda, biskupa Toul
Heleny, Jerzego, Wojciecha
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 22  >   PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO

Leonard Przybysz

Autorytet głowy rodziny


Czyż nie urzeka nas atmosfera letniej niedzieli odmalowana pędzlem Ludwiga Knausa? Czyż to nie prawdziwa uczta dla oczu pragnących kontemplować miłe popołudnia, kiedy chylące się ku zachodowi słońce maluje niezwykłe barwy na chmurach i całym niebie? A do tego skąpane w słońcu i makami uhaftowane łany złocistej pszenicy gotowe do żniw…

Oto pełnia lata wzbudzająca tęsknotę za błogim wytchnieniem. Na horyzoncie malownicza wioska, w której uwagę przykuwa wznosząca się ponad dachy domów kościelna wieża. Wszędzie spokój i kojąca cisza z rzadka przerywana słodkim śpiewem ptaków.

Silniej jednak niż ów melancholijny krajobraz przyciąga naszą sympatię, a i wzruszenie wzbudza, widok ojca spacerującego polną drogą w towarzystwie dzieci. Najmniejsze z nich, dziewczynka, trzymająca się kurczowo poły ojcowskiego surduta, patrząc zawadiacko w naszym kierunku, wydaje się mówić dumnie: Patrzcie to mój tata, nic mi nie grozi. Chłopczyk, prowadzony przez ojca za rękę, dzierży dumnie laskę większą niż on sam. Starsza dziewczynka, uczepiona drugiej poły surduta, wpatruje się weń z przejęciem i zainteresowaniem – pewnie oczekuje odpowiedzi na zadane przed chwilą jedno z tysiąca pytań nurtujących dzieci w jej wieku.

Zapewne matka została w domu, aby zajmować się najmłodszym dzieckiem i posprzątać po spokojnym, treściwym a smacznym niedzielnym obiedzie, poprzedzonym uczestnictwem we Mszy Świętej. Być może też rodzina mieszka w jednym z okolicznych miast, a na wieś przyjeżdża jedynie na czasowy wypoczynek.
(...)

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Ujawnienie przez brytyjski „The Sunday Times” zarzutów o zaangażowanie Fundacji Otwarty Dialog w pranie pieniędzy zbiegło się w czasie z obarczeniem opozycyjnego bloku wyborczego ACUM przez prezydenta Mołdawii winą za brak zawiązania koalicji parlamentarnej. Wcześniej powołana przez parlament specjalna komisja stwierdziła, że fundacja wspierała dwoje liderów ACUM – Maię Sandu i Andreia Năstase.

 
 

Z najnowszego badania Centrum Badań Socjologicznych (CIS) w Madrycie wynika, że w hiszpańskich kościołach sporadycznie pojawia się na Mszach świętych lub w ogóle w nich nie uczestniczy ponad 62 procent obywateli Hiszpanii. Eksperci państwowego ośrodka badawczego wskazują, że nigdy w historii tego kraju tak wysoki odsetek populacji deklarował absencję na uroczystościach religijnych.

 

Chcąc przeprowadzić ogromne zmiany społeczno-ekonomiczne, brytyjscy radykałowie, którzy bezwstydnie wykorzystują dzieci do swoich protestów w obronie klimatu, wezwali do zorganizowania „zgromadzenia obywateli”, podobnego do tego, jakie przygotowało projekt zmiany konstytucji w sprawie aborcji na terenie Irlandii.

 

Krwawe zamachy terrorystyczne na Sri Lance to odwet za ataki na meczety w nowozelandzkim Christchurch, do jakich doszło w marcu – powiedział lankijski wiceminister obrony Ruwan Wijewardene. Tymczasem do dokonania rzezi w Wielką Niedzielę przyznało się Państwo Islamskie. Muzułmańska organizacja terrorystyczna nie przedstawiła jednak żadnych dowodów potwierdzających swoje sprawstwo.

 

W żaden sposób wypowiedzi pana Pompeo i pani Mosbacher nie spotkały się ze zdecydowaną repliką ze strony polskiej. To przedłużające się milczenie jest bardzo niepokojące, ponieważ ono może wskazywać, że istnieje wola polityczna, żeby te roszczenia po prostu realizować – powiedział w rozmowie z Radiem Maryja poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy/Konfederacja).


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.