DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Autor „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego” uniewinniony. Prowokatorzy poniosą karę?

Autor „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego” uniewinniony. Prowokatorzy poniosą karę?
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Znamy wyrok w jednym z najgorętszych procesów ostatnich lat. Wojciech Sumliński, publicysta i autor książki „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” został uniewinniony od zarzucanej mu płatnej protekcji. Z kolei Aleksander L., były żołnierz WSI, został skazany na 4 lata za korupcję przy weryfikacji WSI. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

 

- Jeśli zapadnie wyrok skazujący, będzie to znaczyło, że nie jest to kraj, w którym chciałbym żyć. Proszę o sprawiedliwy wyrok – powiedział przed ogłoszeniem wyroku Wojciech Sumliński. Dziennikarz był oskarżony o obietnice załatwienia, w zamian za 200 tys. zł, pozytywnej weryfikacji oficera WSI płk. Leszka T. Miał się przy tym powoływać na znajomości w komisji weryfikacyjnej. Po ogłoszeniu wyroku ludzie zebrani na sali zaczęli bić brawo.

 

Zdaniem sędziego Stanisława Zduna, prokuratura prowadząca śledztwo popełniła błąd zbyt szybko określając żołnierza WSI, Leszka Tobiasza, jako świadka w sprawie. Ponadto, w opinii Zduna, dowody mające dowodzić rzekomej winy Sumlińskiego były nielogiczne.

 

Tobiasz miał, wedle sądu, korumpować członków komisji Pietrzaka. Ponadto nagrywał nawet pracowników ABW, gdy tymczasem Sumlińskiego nie nagrał. Oskarżenia pod jego adresem poparte były tylko słowami.

 

Co ciekawe, sąd zwrócił też uwagę, iż sprawą wyjątkowo intensywnie interesowali się Bronisław Komorowski, Paweł Graś i gen. Krzysztofa Bondaryk.

 

- To wielka kompromitacja prokuratury, która prowadziła to śledztwo, oraz agentów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego działających pod kierunkiem gen. Bondaryka. Oczekuję przeprosin od instytucji państwa jaką jest prokuratura, która bezmyślnie i bez większej wstrzemięźliwości poddała się tzw. dowodom przedstawianym przez ABW.  To ona autoryzowała cały proceder inwigilacji członków komisji likwidacyjnej WSI, oraz komisji Weryfikacyjnej - powiedział w rozmowie z portalem niezależna.pl Piotr Woyciechowski, który zasiadał w obu komisjach.


Źródło: wpolityce.pl, niezalezna.pl

MWł

DATA: 2015-12-16 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jaki były żołnierz WSI? To była bandycka organizacja komunistycznej bezpieki w wojsku, której matiuszka radnaja to NKWD czy KGB. Żołnierz to jest poważna funkcja, walczy z wrogiem na froncie. A to byli sowieccy funkcjonariusze zajmujący się głównie mordowaniem polskich patriotów. Każdy z tej formacji powinien trafić na gałąź.
ponad 3 lata temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.