Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Austyn: „Tygodnik Powszechny” walczy o rozdział Kościoła i państwa… Ale wybiórczo


Katolicki „Tygodnik Powszechny” wykombinował sobie, że w Konstytucji zapisano zasadę rozdziału państwa i Kościoła, któraż to jak zauważył mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris, „ostatni raz była widziana w art. 70 stalinowskiej konstytucji 1952 wraz z instytucją karalnego nadużycia wolności sumienia i wyznania godzącego w PRL”. Pismo krytykuje gdańskie Muzeum II Wojny Światowej za goszczenie w swoim murach II Kongresu św. Ojca Pio i kpiąco pisze o świętym stygmatyku… Jednocześnie tygodnik informuje o nadaniu medali św. Jerzego, którym w przeszłości nagradzano m.in. aktywnych polityków. ZAPRASZAMY NA „MIĘDZY NEWSAMI”!

 


DATA: 2019-02-04 13:52:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Niech Tygodnik powszechny walczy o rozdział Kościoła i państwa rabinów, nie może bo żyje z pieniędzy Sorosa?
8 miesięcy temu / sos
 
W Polsce już tylko 35% rodaków chodzi na niedzielną mszę świętą. Tłumaczą to jako rodzaj buntu wobec sojuszu ołtarza z tronem. Może warto poświęcić pro-państwowość kościoła na rzecz jego powszechności?
8 miesięcy temu / Widzący z Lublina
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 103 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.