DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Austriacy wrócą do kościołów dopiero 15 maja

Austriacy wrócą do kościołów dopiero 15 maja
Kościół w Ramsau am Dachstein (Styria). Fot. Pixabay

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz zapowiedział zezwolenie przez władze świeckie na publiczne odprawianie Mszy Świętej w tym kraju począwszy od 15 maja. Już w najbliższy czwartek wierni poznają szczegółowe rozporządzenia rządowe w tej sprawie.

 

Informacje o wznowieniu sprawowania liturgii z udziałem wiernych od połowy przyszłego miesiąca  potwierdził również o. Peter Schipka, sekretarz generalny konferencji biskupów austriackich.

 

Kanclerz Kurz zaznaczył we wtorek, że „naturalnie” nabożeństwa wciąż będą podlegały pewnym ograniczeniom. W szczególności parafie będą musiały postarać się o „przestrzeganie powszechnej zasady odległości”.

 

„Dobrze, że możemy ponownie otworzyć drogę, a na końcu tunelu jest też światło dla rozwoju gospodarczego naszego kraju” – napisał na Twitterze Kurz, który deklaruje się jako katolik. „Nasze motto na następny etap jest jasne: jak najwięcej wolności, tyle ograniczeń, ile potrzeba” – dodał.

 

Oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej Kancelarii Federalnej Austrii głosi, że nabożeństwa będą mogły być odprawiane „z zastrzeżeniem pewnych warunków i przepisów bezpieczeństwa mających na celu ochronę zdrowia”.

 

Szczegóły nowych regulacji poda już w czwartek 23 kwietnia Susanne Raab, minister edukacji i kultury.

 

Jak przypomina Catholic Herald, licząca niemal 9 milionów mieszkańców Austria znalazła się w gronie pierwszych państw, które wprowadziły blokady w życiu publicznym ze względu na koronawirus. Od połowy marca mieszkańcy mają opuszczać domy tylko z „poważnych powodów” w rodaju pracy i zakupów.

 

Oficjalne dane mówią o 15 tysiącach Austriaków chorych na COVID-19. Śmierć 211 osób w tym kraju przypisywana jest koronawirusowi.

 

 

Źródło: Catholic Herald

RoM

 

 


DATA: 2020-04-22 19:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy jest tam jeszcze ktoś, kto wróci do Kościoła?
5 miesięcy temu / PPJ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.