DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Austriacy borykają się ze wzrostem przestępczości. Władze pozostają głuche na obawy obywateli

Austriacy borykają się ze wzrostem przestępczości. Władze pozostają głuche na obawy obywateli
Der Polizist aus der deutschsprachigen Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) oder CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

W Austrii notuje się duży wzrost przestępczości, komentatorzy wiążą to z polityką Niemiec: Berlin odmówił przyjęcia części imigrantów znajdujących się na terenie Austrii. Najpoważniejsza sytuacja panuje w miejscowościach nadgranicznych.

 

Na przejściu granicznym w Scharding odmówiono wjazdu do Niemiec 300 imigrantom. Codziennie takie odmowy dostaje jedna osoba na dziesięć. Niechciani w Niemczech przybysze grupują się koło dworca kolejowego w Linz. Sytuacja staje się tak groźna, że część Austriaków domaga się ochrony, by udać się do pracy lub odebrać dzieci ze szkoły. Austriacka policja informuje, że najwięcej problemów sprawiają imigranci z Maroka. Posiadają fałszywe dokumenty i podają się za Syryjczyków.

 

Dziennik „Daily Mail” opublikował list skierowany do władz regionalnych przez zdesperowanego ojca. Josef Pühringer podkreśla w nim, że jego dorastająca córka boi się wychodzić z domu sama. „Moja córka ma 16 lat i jest przerażona na myśl o przechodzeniu wieczorem przez dworzec w Linz” - podkreśla. „Postanowiliśmy wraz z moją żoną zobaczyć na własne oczy jaka jest prawda. Poszliśmy drogą jaką przemierza ona codziennie. W rzeczywistości sytuacja była znacznie gorsza od tego, co opowiadała. Nie było żadnego policjanta. W kraju takim jak Austria jest nie do zaakceptowania” - apelował Prühringer.

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i nastolatków rodzice zorganizowali się i ciągle im towarzyszą. O swoje bezpieczeństwo niepokoją się także pasażerowie pociągów, którzy proszą obsługę o towarzyszenie im w drodze na perony.

 

Austria zamierza określić dzienne limity ilości imigrantów, którzy będą mogli być przyjęci. Obecnie jest ona krajem europejskim, który przyjmuje najwięcej imigrantów w stosunku do liczby mieszkańców. W roku 2015 o azyl polityczny poprosiło tam 90 tys. osób.

 

 

 

FLC

 

 


DATA: 2016-02-21 13:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Niemczech w 2015 podano dane dot. ilosci przestepstw dokonanych przez uchodzcow: 275 tys. ale dotyczy to tylko wyjasnionych spraw. Nie obejmuje to landu NRW ( Köln itd) Nieoficjalnie bylo tam ok. 78tys. spraw zarejestrowanych, z tego prawie 30tys. sprawcow pochodzilo z Maroko, Algieri i Tunezji.
ponad 2 lata temu / hel657
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.