DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Austriackie media: islamscy porywacze spełnili groźby. Ojciec Thomas Uzhunnalil został ukrzyżowany

Austriackie media: islamscy porywacze spełnili groźby. Ojciec Thomas Uzhunnalil został ukrzyżowany

Islamiści którzy porwali księdza spełnili swoje groźby i ukrzyżowali Thomasa Uzhunnalila w Wielki Piątek w Jemenie. Poinformował o tym w Wigilię Paschalną w Wiedniu kardynał Schönborn – informuje portal wmeritum.pl, powołując się na salzburg.com.


Informację podała m. in. austriacka telewizja ORFpowołująca się na słowa kardynała Christopha Schönborna, wypowiedziane podczasWigilii Paschalnej sprawowanej w katedrze w Wiedniu. Władze zgromadzenia Salezjanów, do którego należy kapłan nie potwierdziły jak do tej pory tej wiadomości.


"A jednak ukrzyżowali Salezjanina w Jemenie. W nasze największe święto to zrobili. Ból rośnie..." - napisał na Twitterze, dziennikarz Witold Gadowski.


W piątek, 4 marca, doszło w Jemenie do islamistycznej agresji wymierzonej w katolików. Uzbrojone komando napadło na klasztor i zamordowało cztery siostry misjonarki miłości. Porwano również kapłana, którego los długo pozostawał nieznany.


W mediach pojawiła się informacja według której salezjanin miał być w rękach islamistów chcących go ukrzyżować w Wielki Piątek. Ludzie na całym świecie modlili się w intencji księdza, aby jego porywacze się nawrócili i zrezygnowali ze swoich zbrodniczych planów.

 

Ks. Mathewa Valarkota, rzecznik salezjańskiej inspektorii Indii-Bangalore 21 marca wydał specjalne oświadczenie, w którym czytamy: „Docierają do nas pewne informacje dotyczące aktualnej sytuacji ks. Toma Uzhunnalila –porwanego 4 marca w mieście Aden, w Jemenie, przez niezidentyfikowanych uzbrojonych ludzi – które trudno zweryfikować czy potwierdzić, a które krążą w tych dniach zwłaszcza w mediach elektronicznych. Jako salezjanie nie odpowiadamy za ich treść ani prawdziwość. W związku z tym powtarzamy, że w ostatnim czasie nie dotarła do nas żadna wiarygodna informacja, która dotyczy aktualnego miejsca pobytu i sytuacji ks. Toma. Dlatego też gorąco apelujemy do wszystkich zainteresowanych, aby przestali rozsyłać podobne wiadomości, które są niepożądane, wprowadzając w błąd i rozpowszechniając fałszywe pogłoski. Prosimy o dalszą modlitwę w intencji ks. Toma, aby Pan uchronił go od wszelkiego bólu i jak najszybciej wyrwał go ze szponów sił zła”.Źródło: wmeritum.pl/salzburg.com/kleinezeitung.at

luk

DATA: 2016-03-28 12:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz na znak protestu kazdy katolik powinien umyc nogi jakiemus muzulmanowi...
ponad 3 lata temu / sick soul
 
@ara ara nie kompromituj się
ponad 3 lata temu / Arek
 
MOJA OPINIA JEST TAKA , NIECH SOBIE SAMI MUZUŁMANIE POMAGAJĄ A NIE WPRASZAJĄ SIĘ W ŁASKI CHRZEŚCIJAŃSTWA A POTEM NAS MORDUJĄ W IMIĘ MORDERCY MAHOMETA--- ICH WIARA TO JEST MORDOWANIE LUDZI A NASZA WIARA KAŻE WYBACZAC
ponad 3 lata temu / ZOJA
 
@Zenon: no tak, satanistyczne religie (np. islam, ateizm) to prawdziwe wylęgarnie morderców. ___ @ara ara: a dla zachodnich "mędrców" islam to religia pokoju, więc... myśl samodzielnie, a nie powołuj się na głupie cytaty :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Kukuriku Nie smakuje widocznie wam Polski chleb.Wracaj do swojego kraju pochodzenia.Polska zawsze będzie katolicka.Kościół Chrystusowy jest prawdziwym Kościołem Katolickim poza którym nie ma zbawienia.Kongergacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE JEZUS .
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Heniutek - kiedyś ludzie jedli rękami jedzenie, nie korzystali z toalety, nie myli zębów i jeszcze wiele innych rzeczy nie lub robili. I co z tego wynika? Potępić czy zapomnieć? Wymazać z historii czy przemilczeć? Nie pleć głupot tylko mów o tym co jest teraz ... :( Dziś świadomość człowieka jest zupełnie inna niż 800 lat temu.
ponad 3 lata temu / Soplica
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.