DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Austriacki proboszcz musiał odejść. Był zbyt konserwatywny!

Austriacki proboszcz musiał odejść. Był zbyt konserwatywny!
By Marion Schneider & Christoph Aistleitner (Self-photographed) [CC-BY-SA-2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Ksiądz Konrad Sterninger musiał odejść z parafii, której był proboszczem. Powód? Nie chciał udzielać Komunii św. na rękę i „przesadzał” z Najświętszą Maryją Panną. Jak zapowiedział jego biskup, ten duchowny nie wróci już do regionu Wschodniej Styrii.


Josef Reichshoffer, dziekan dekanatu, do którego należy była parafia ks. Sternfeiningera podkreślił, że do zmiany personalnej doszło na skutek „interwencji diecezjalnej”. Ksiądz pełnił urząd proboszcza zaledwie przez sześć tygodni.


Według oficjalnego komunikatu kurii diecezji Graz-Seckau, duchowny został odwołany na jego własną prośbę. Od początku jego posługi między duchownym a liberalnymi członkami rady parafialnej trwał konflikt, który doprowadził do tej sytuacji.


Kolejna Msza św. w tej parafii sprawowana była już przez biskupa pomocniczego Franza Lacknera. Biskup Egon Kapellari w liście wysłanym specjalnie do członków parafii w Neudau zapowiedział, że liczy na „nowy początek”.Źródło: leinezeitung.at

mat


DATA: 2013-10-18 12:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tak samo zaczynał i miał "pod górkę", nawet od swoich, św. Ojciec Pio - miejmy nadzieję, że i tym razem tak będzie ...
ponad 5 lat temu / jaro
 
Jeżeli rady parafialne będą mogły ustalać "nowoczesne" sposoby prowadzenia liturgii i nabożeństw to będzie klęska.Ateiści do do nich się wepchną i będą reformować kosciół po swojemu.
ponad 5 lat temu / Czarno to widzę.
 
Wszyscy pogardzający "konserwatyzmem" prędzej czy później pogubią się w wierze, bo wiara chrześcijańska sama w sobie jest konserwatywna, tzn. jest pewien rozwój postaw, liturgii, teologii, ale nie w znaczeniu rewolucji czy wstecznictwa, np. upraszczanie kultu Eucharystii na różne sposoby...
ponad 5 lat temu / Avi
 
a co Pan Jezus uczniom dawał do rąk ? wskaż mj. w Biblii ? Nigdzie nie ma napisane, a z widzeń różnych świętych można wyczytać, że dawał do ust. Poza tym APOSTOŁ = BISKUP a to co innego niżeli zwykły wierny.
ponad 5 lat temu / Polak
 
Dla jednych wiara to tylko taka która nie przeszkadza jeżeli wymagamy tak jak Pan Jezus nakazał już przeszkadzamy. Szkoda że część duchownych tak samo myśli zamiast być bliżej wiernych.
ponad 5 lat temu / sks
 
Biskup powinien im powiedzieć, że nikt nie trzyma nikogo w Kościele na siłę- mogą odejsć. Jeśli wybrali liberalizm to nie wybrali Kościoła.
ponad 5 lat temu / circ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.