DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Austriacka Akcja Katolicka broni się przed homolobby... popierając związki partnerskie

Austriacka Akcja Katolicka broni się przed homolobby... popierając związki partnerskie

Przewodnicząca austriackiej Akcji Katolickiej Gerda Schaffelhofer apeluje o odrzucenie „małżeństw” homoseksualnych. Popiera jednak jednopłciowe związki partnerskie!

 

Austriacka Akcja Katolicka (KAÖ) w specjalnym oświadczeniu po referendum w Irlandii sprzeciwiła się wprowadzeniu homoseksualnych „małżeństw”. „Obecne regulacje prawne obowiązujące w Austrii powinny zostać zasadniczo utrzymane” – czytamy w dokumencie podpisanym przez przewodnicząca KAÖ.

 

Gerda Schaffelhofer twierdzi zarazem, że należy zdecydowanie unikać dyskryminacji rozumianej jako bezpodstawne nierówne traktowanie. Jej zdaniem wystarczy instytucja zarejestrowanych związków partnerskich osób tej samej płci. Wskazuje, że rozwiązanie to… można jeszcze w kilku szczegółach poprawić.

 

Schaffelhofer odnosi jednak wrażenie, że „z istniejącej wcześniej dyskryminacji, która nie była uprawniona i która została już usunięta, wahadło przechyliło się na stronę pełnego równouprawnienia”. Nie można jednak „wyrównać” wszystkiego. Podobne stanowisko zajął bp Klaus Küng z St. Pöltner, który skomentował wypowiedź kard. Pietro Parolina o referendum w Irlandii jako „klęsce ludzkości”. - To bardzo celna i, powiedziałbym, bardzo odważna wypowiedź, która daje w zasadzie wyraz czemuś istotnemu. Temu mianowicie, że rodzina – na bazie małżeństwa między mężczyzną a kobieta, nakierowana na dzieci – jest i pozostaje fundamentem społeczeństwa – mówił hierarcha w rozmowie z rozgłośnią radiową ORF.

 

Przeciwko „małżeństwom” osób tej samej płci wypowiedziała się także archidiecezja wiedeńska. W opublikowanym w piątek oświadczeniu prasowym czytamy, że „cechą szczególną małżeństwa jest nakierowanie na potomstwo”, a to oznacza, że małżeństwo musi odznaczać się „komplementarnością płci”.

 

W Austrii trwa akcja homolobby, wspieranego przez tamtejszą lewicę.

 

Źródło: kathpress

pach

 


DATA: 2015-06-03 14:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Homoseksualiści w Polsce nie byli nigdy prześladowani , a teraz chcą prześladować tych , którzy chcą pomóc im w leczeniu ich przypadłości.
ponad 5 lat temu / cynik
 
"Katolickie" KAO robi istotny postęp, dopuszcza jako normę grzech wołający o pomstę do nieba.Dobrze, że KAO nic nie wie o piekle.
ponad 5 lat temu / podstępni postępiarze
 
"należy zdecydowanie unikać dyskryminacji rozumianej jako bezpodstawne nierówne traktowanie. Jej zdaniem wystarczy instytucja zarejestrowanych związków partnerskich osób tej samej płci" - czy na tej samej zasadzie proponuje rejestrację związków poligamicznych, kazirodczych, zoofilnych itd, by "unikać ich dyskryminacji rozumianej jako bezpodstawne nierówne traktowanie"?
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.