DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Austria uległa homolobby. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego to cios w rodzinę!

Austria uległa homolobby. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego to cios w rodzinę!
Fot. jeffbalbalosa/Pixabay.com

Zadekretowana przez austriacki Trybunał Konstytucyjny legalizacja związków jednopłciowych wzbudziła post factum krytykę metropolity wiedeńskiego, kardynała Christopha Schoenborna. – Sędziowie negują rzeczywistość – powiedział.

 

Podczas gdy w Niemczech decyzję o legalizacji pseudomałżeństw podjął w czerwcu Bundestag, w Austrii wszystko odbyło się za plecami obywateli. Homoseksualna karykatura instytucji małżeństwa zostanie wprowadzona na mocy decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał obowiązujący dotychczas zakaz za przejaw dyskryminacji.

 

W Austrii od 2009 roku zgodnie z przepisami Powszechnego Kodeksu Obywatelskiego istniało wyraźne rozróżnienie na związki partnerskie, które mogli zawierać tylko homoseksualiści, oraz na małżeństwa, dostępne wyłącznie dla osób odmiennej płci. W październiku jednak, zaledwie kilka tygodni po wejściu w życie ustawy legalizującej homomałżeństwa w Niemczech, austriacki Trybunał Konstytucyjny zapowiedział sprawdzenie konstytucyjności obowiązującego prawodawstwa, rozpatrując wniosek dwóch lesbijek, które oskarżyły wcześniej władze Wiednia o dyskryminację w postaci niezgody na udzielenie im cywilnego ślubu.

 

Jak poinformował ustępujący socjaldemokratyczny kanclerz Christian Kern, decyzją Trybunału homomałżeństw będą w Austrii legalne od 2019 roku, a związki partnerskie będą mogły zawierać także osoby odmiennej płci.

 

Trybunał argumentował, że przepisy utrzymujące dwa rodzaje związków zależnych wyłącznie od orientacji seksualnej wchodzących w nie osób są dyskryminujące, bo zmuszają obywateli do deklarowania swojej „orientacji” seksualnej w rozmaitych kontekstach. Choćby urzędowe przyznanie się do pozostawania w związku partnerskim jest obecnie równoznaczne z deklaracją homoseksualizmu.

 

Wyrok zapadł w ciekawym kontekście politycznym. Toczą się obecnie rozmowy koalicyjne między chadecką ÖVP, która zwyciężyła w ostatnich wyborach parlamentarnych, oraz prawicową FPÖ. Przewiduje się, że utworzony przez nie rząd będzie jednym z najbardziej konserwatywnych w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Przedstawiciele przyszłego rządu zapowiadają jednak, że prawdopodobnie nie będą sprzeciwiać się legalnym homomałżeństwom.

 

- Wyroki najwyższego trybunału należy akceptować i przyjmujemy go do wiadomości – powiedział jeden z rzeczników chadecji, dodając, że partia wypracuje dopiero stosunek do nowego ustawodawstwa.

 

Bardziej krytyczna jest FPÖ. - Stało się właśnie to, przed czym przestrzegaliśmy już w 2009 roku, zanim uchwalono związki partnerskie: Ten instrument otworzy drzwi w kierunku rozwoju, którego końcem jest tak zwane małżeństwo dla wszystkich, vulgo homomałżeństwo; to, co jest nierówne, traktuje się jak równe. I właśnie do tego doszło - ocenił gorzko sekretarz generalny partii, Herbert Kickl.

 

Polityk skrytykował też przyszłego koalicjanta rządowego, ÖVP, oskarżając partię Sebastiana Kurza o prowadzenie „podwójnej gry”. Podobnie jak rzecznik chadecji zapewnił jednak, że FPÖ akceptuje orzeczenie Trybunału.

 

Decyzję skrytykował też przewodniczący austriackiego episkopatu, kardynał Christoph Schönborn. - To niepokojące, że nawet sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zatracili ogląd szczególnej natury małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety – powiedział. Wyraził nadzieję, że w przyszłości uda się powrócić do normalności, bo „na dłuższą metę okaże się, że człowiek nie może pogardzać porządkiem stworzenia, samemu sobie w ten sposób nie szkodząc”.


Metropolita Wiednia ufa, że w dłuższej perspektywie czasowej z powrotem przeważy wizja małżeństwa wpisana w stworzenie, której nie można pomijać bez szkody dla samego siebie.

 

Źródło: KAI, diepresse.com

RoM, Pach

 

 


DATA: 2017-12-05 22:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a przypomnijcie mi kto wygrał tam ostatnie wybory?
ponad 2 lata temu / obserwator
 
Ten sam austriacki kardynał w niejednej wypowiedzi bardzo pochlebnie wyrażał się o związkach jednopłciowych. Stawiał nawet za przykład wierność jakiejś pary homoseksualistów. Nie rozumiem, dlaczego teraz krytykuje ustawodawstwo swojego kraju. Powinien się cieszyć.
ponad 2 lata temu / gość
 
Nie dajmy się nabierać na to udawane oburzenie biskupów i kardynałów post factum. Kiedy trwała dyskusja i była szansa na wpłynięcie na ustawodawców siedzieli cicho. Być może stchórzyli a być może kibicowali bezbożnym prawom. To samo tyczy się papieża i włoskich biskupów.Gdzie byli gdy legalizowano związki homoseksualne ? Milczeli aby potem udawać święte oburzenie ! Identycznie sprawa wyglądała w Irlandii. Pasterze uciekli przed wilkami a kiedy mleko się rozlało niektórzy z nich prężą muskuły.
ponad 2 lata temu / mf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.