DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Uchwalić dzień wolny od pracy, czyli święto i tyle. Przecież te pijaczyny z "Bruxelki" na Austrię inwazji nie uczynią.
5 miesięcy temu / agricola
 
Kazimierzu nie pisz głupstw. Dobrym prawem każdego katolika jest korzystanie z dnia wolnego od pracy w Wielki Piątek. Taka regulacja-dzień wolny istnieje prawie w całej Unii. Nie rozumiem o co chodzi w sprawie Austrii. Komisja Europejska nie ma kompetencji do decydowania o tym który dzień jest wolny w danym kraju członkowskim. My w Polsce powinniśmy starać się o ustawową gwarancję wolności od obowiązku świadczenia pracy tego Dnia. Ja od dawna mówię że należy zmienić polskie porządki i dać ludziom odpocząć 24 grudnia i w W.P. Zamiast tego proponuję zlikwidować wolne w "trzech Króli" a uroczystość Bożego Ciała przenieść na niedzielę. Tak jest w większości państw Europy i świata -tam gdzie dniem wolnym w ogóle jest niedziela- poza Watykanem. Procesja B.C. budziłaby na pewno mniej złych emocji problem ruchu drogowego głównie w dużych miastach gdyby odbywała się w dniu wolnym, a nie roboczym. Pozdrawiam.
5 miesięcy temu / jol
 
TSUE znowu zajął się nie tym, czym powinien! Z tego wniosek, że kto należy do UE, sam sobie szkodzi.
5 miesięcy temu / Konrad Józef T
 
Norwegia nie jest w uni
5 miesięcy temu / @ozi
 
O ile wiem Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy w znakomitej większości państw UE. Niechlubnymi wyjątkami są Francja i Polska sic!
5 miesięcy temu / 862
 
@??? Nie,to jest poważne zagadnienie. Mamy 9,5 dnia wolnych w ciągu roku, z przyczyn religijnych. Co z tymi,którzy tych świąt nie obchodzą? Nie zawsze, według przepisów mogą oni liczyć na rekompensatę finansową. I dochodzi do tego gospodarka ogólnie.
5 miesięcy temu / ollek
 
Kompromis powinien być taki, że wszystkim pracownikom należy zwiększyć wymiar urlopu o jeden dzień i ten urlop powinien być udzielany w Wielki Piątek.
5 miesięcy temu / TZ.
 
W Norwegii rownież Wielki Piątek jest wolny.
5 miesięcy temu / ozi
 
A te lwy to już tu są czy jeszcze w drodze? Bo mam wrażenie że areny to już gotowe. Ale diabelstwo...
5 miesięcy temu / Kasandra
 
To już łunia wtrąca się w religijne zagadnienia?Do wielki anielki!Przecież to miała być unia gospodarcza i do takiej unii i my wchodziliśmy.A tu się okazuje,że jakieś obce trybunały sprawiedliwości narzucają państwom prawa moralne,religijne,wychowawcze czy rodzinne,nie mające umocowania w żadnych traktatach.Tak narody ogłupiono,że garstka jakiś urzędasów stanowi międzynarodowe prawa wyssane ze swoich brudnych paluchów i nikt nie protestuje przeciwko różnorakim głupotom powstających w tamtejszych trybunałach.Przepraszam za uniesienie,ale już do białej gorączki doprowadzają mnie coraz to i nowe rewelacje dotyczące tych "praw" ogłaszanych jakieś tam unijne trybunały,komisje śmisje i inne kółka tamtejszej wzajemnej adoracji.Austria jest chrześcijańska więc kto niechrześcijanin niech się dostosuje tak,jak musi się dostosować chrześcijanin do ogólnych zasad obowiązujących np w kraju buddyjskim albo jakimś innym.
5 miesięcy temu / wrrr
 
Do: ollek: To w ramach dyżuru na tym portalu?
5 miesięcy temu / ???
 
@ajwaj Wszystko opanowali i chełpią rządami nad światem. Nie wiedzą jak blisko jest ich ostateczny upadek.
5 miesięcy temu / Klf
 
Hmm. W Polsce jest obecnie dokładnie tak samo, tzn., członkowie pewnych denominacji mają zapewnione prawnie dni wolne które tylko im przysługują. Tak jest między innymi w... Wielki Piątek ale też w kilka innych dni. Jest to bowiem dzień ustawowo wolny od pracy dla luteranów, ewangelików, i zielonoświątkowców. Dla adwentystów jest jeszcze ciekawiej: są ustawowo zwolnieni od pracy i nauki w każdą sobotę - od zachodu słońca w piątek aż do zachodu słońca w sobotę. Ustawy które to regulują są odpowiednikami konkordatu z Kościołem - są to wyniki dwustronnych umów pomiędzy Polską a organizacjami tych konkretnych denominacji. Tu rodzi się więc pytanie: czy Trybunał UE właśnie uznał że tego typu umowy są bezprawne? To rzutowałoby nie tylko na relacje pomiędzy państwem a pomniejszymi denominacjami, ale również, siłą rzeczy, mogłoby posłużyć do podważenia przynajmniej niektórych części konkordatu.
5 miesięcy temu / Jakub Majewski
 
Brukselska neobolszewia w natarciu. Kto mnie przekona, że UE to nie eurokołchoz?
5 miesięcy temu / Grzegorz Mikler
 
Starsi bracia w wierze w natarciu. Oj, źle się to dla nich skończy. Historia zatacza koło.
5 miesięcy temu / ajwaj
 
"...niech weźmie krzyż SWÓJ...". W Niemczech, w protestanckich landach Wielki Piątek jest wolny, a w landach katolickich roboczy. Katolik powinien nieść swój krzyż-czyli pracować, bo takie jest jego powołanie tu na ziemi. Podobnie Wigilia - Pan wezwał pasterzy dopiero nocą, a do tego czasu "pozwolił im pracować". Jest wiele innych dni-świąt kościoła, gdzie idziemy do pracy i tam można szukać dnia wolnego.
5 miesięcy temu / Kazimierz S
 
@alo Konieczne? Kto tak napisał? Przez wasze święta niektórzy nie mogą zarabiać. Jest tego aż 9 dni. 9,5 jeśli doliczyć krótszy czas pracy w Wigilię. W Austrii pewnie jest podobnie. I Pan/i pisze,że kolejny dzień wolny jest konieczny? Proszę mi powiedzieć, kto odrobi straty w wyniku tych dni wolnych? Gospodarka nie zatrzymuje się na Wielkanoc na przykład, to są straty.
5 miesięcy temu / ollek
 
euroSZATAN zabrania
5 miesięcy temu / time ex
 
tymczasem w niemczech zrobili dzien wolny w dzien kobiet...ludzie niewtajemniczeni sie ciesza, my czytelnicy wiemy ze to jest dzien dla feministek i lezbijek. Beda huczne manify!
5 miesięcy temu / verseau
 
Unia wkracza coraz bardziej w suwerenność narodów. Już czas by to coś rozwalić z kretesem. Oby prawica jeszcze chrześcijańskiej mimo wszystko Europy zjednoczyła się w końcu i pozbawiła mocy lewactwo. Nie może być żadnych kompromisów. Potrzebna jest Europie nowa inkwizycja.
5 miesięcy temu / banita
 
Czekam, aż w Polsce Wielki Piątek będzie dniem wolnym od pracy. To konieczne!
5 miesięcy temu / alo
 
to Austria jest państwem suwerennym czy nie jest ?
5 miesięcy temu / nowy porządek
 
UE pewnie woli islamistom zapewnic darmowe dywaniki by centrowanie glaca bylo mietsze.
5 miesięcy temu / Nick
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.