DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Austria: zrobimy wszystko, by nie wpuścić mas imigrantów. Kryzys nie może się powtórzyć

Austria: zrobimy wszystko, by nie wpuścić mas imigrantów. Kryzys nie może się powtórzyć
Fot. Krystian Maj/FORUM

Rok po rozpoczęciu przez Niemcy polityki całkowicie otwartych granic, Austria zapowiada niezgodę na powtórzenie takich działań kiedykolwiek w przyszłości. Wiedeń jest już przygotowany do zdecydowanych działań.


Jak powiedział minister spraw wewnętrznych Austrii Wolfgang Sobotka (ÖVP), nigdy już w przyszłości nie może powtórzyć się tak poważny kryzys imigracyjny jak ten w ubiegłym roku. – Będziemy to powstrzymywać wszystkimi środkami, którymi dysponujemy – powiedział Sobotka w rozmowie z agencją DPA. Jak dodał, „dla wszystkich musi stać się jasne, że fale imigrantów nie mają żadnych szans dotrzeć do Austrii”. Minister zaznaczył, że musi tak być bez względu na to, czy uda się utrzymać porozumienie z Turcją, czy też nie.


Austria w ubiegłym roku była jednym z najwierniejszych sojuszników polityki imigracyjnej kanclerz Angeli Merkel. Lewicowy kanclerz Werner Faymann w pełni popierał przyjmowanie uchodźców. Jednak na początku tego roku całkowicie zmienił front i wielkim głosem zaczął domagać się zamknięcia granic. Austria odegrała według oficjalnych informacji kluczową rolę w zamknięciu szlaku bałkańskiego, wskutek czego od marca tego roku napływ imigrantów do Austrii i Niemiec został znacząco ograniczony.


Wkrótce Faymann ustąpił, oddając urząd kanclerski swojemu koledze partyjnemu Christianowi Kernowi. Nowe władze kontynuują jednak zaostrzoną politykę migracyjną. Realizują w praktyce uchwalone jeszcze za Faymanna maksymalną granicę przyjmowanych imigrantów. W tym roku Austriacy przyjmą najwyżej 37 500 migrantów, co przez liberalne elity UE jest ostro krytykowane.


Po przekroczeniu tego pułapu mają zamiar wprowadzić bardzo silne patrole graniczne, są też gotowi do budowy płotu na swojej granicy, na wzór węgierskiego. Dodatkowo Wiedeń planuje wprowadzenie ustawy umożliwiającej wsadzanie do więzień imigrantów ekonomicznych, którzy nie chcą dobrowolnie wyjechać z Austrii. Urzędy będą też zamierać telefony komórkowe tym „uchodźcom”, którzy nie chcą podać własnej tożsamości.
Pach

Źródła: faz.net, pch24.pl
DATA: 2016-09-06 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I bardzo dobrze
ponad 4 lata temu / Maggie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.